Домашние животные (6кл.)

Оқушылар үй жануарлары туралы білімдерін толықтырады,ойқозғау арқылы жаңа сабақ тақырып ашылады.Сын тұрғысынан ойлау модульін қолдану арқылы сабақты жан-жақты талдау. Жеті модульді кіріктіру арқылы оқушылардың сабаққа деген ынтасының артқаны байқалды.Тапсырма орындау барысында АКТ-ны көптеп қолдану арқылы қызықтыруға болатыны байқалды
Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тексерілді

Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Малькова О.Н.

№ 1 мектеп- гимназия

қазақ тілі пәнінің мұғалімі: Ахмет Қалжан.

Сабақ жоспары

Пәні: қазақ тілі

Сынып:

6 сынып.

Тақырыбы: Үй жануарлары

Мақсаты

1.Тақырып бойынаша үй жануарлар туралы білімдерін кеңітеді, етістіктерді сөйлеу тілінде қолданады, сөздік қоры молаяды.

2.Оқушылардың қазақша сөйлеу тілін дамыту. Үй жануарлары туралы әңгімелей білуге дағдыландыру.

3.Үй жануарларына деген сүйіспеншілігі артады, мейірімділікке баулу.

Күтілетін нәтиже

Сыныпта жағымды хал-ахуал қалыптасады.Денсаулық тақырыбына еркін сөйлеу дағдысы артады, сөздік қоры молаяды, етістерді ажыратады. Мәтін бойынша диалог құрастыру.

Кіріктірілген модульдер

Сын тұрғысынан ойлау, Акт-ны қолдану, жас ерекшеліктері бойынша, оқыту үшін бағалау, дарынды

лармен жұмыс

Кезең

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар, көрнекіліктер


2 минут

«Үй және тұрғындар» ойын арқылы топтастыру

Оқушылар қимыл әрекеттер жасайды.


Кіріспе

1 минут

Үй тапсырмасын тексеру.

Шағын әңгіме.

Өзін-өзі бағалау

0-5 ұпайға дейін бағалау ұпайларын

жазып отырады.

Үй жануарлырының суреттері.

4 минут

Ой қозғау. Миға шабуыл.

Оқушылар суреттер қиындысы арқылы суреттерге толық сипаттама береді.

Озық ой білдірген оқушы топбасшысы сайланады.

Ойланайық, пікірлесейік.

Үй жануарлары туралы слайдтар

Жеке жұмыстар/топтық іріктеу

Негізгі бөлім

3 минут

  1. Сөздік жұмыс:


1)

  1. топ- қазақшасын айтады.

  2. топ- орысша баламасын айтады.

  3. топ- сөз тіркесін құрастыру.

  1. Қимыл әрекеттермен көрсету

Ұйықтап жату, қуану,үстап алу, сатып алу,өсіру, айқайлау,шошу.

Өзін-өзі бағалау. Ұпаймен бағалаймыз.

суреттер

12 минут

Тақтада талдау жұмысы:

Оқушылар тұйық етістіктерді септейді

А.с

бағу

асырау

беру

І.с.

бағудың

асыраудың

берудің

Б.с

бағуға

асырауға

беруге

Т.с

бағуды

асырауды

беруді

Ж.с

бағуда

асырауда

беруде

Ш.с

бағудан

асыраудан

беруден

К.с

бағумен

асыраумен

берумен

Өзін-өзі бағалау. Ұпаймен бағалаймыз.

Оқулық

слайдтар

10 минут

  1. Мәтінмен топтық жұмыс

Сахналық көрініс жасау.

Сергіту. Оқушылар «Қошақаным» өлеңін айтады.

Әр топ мәтіндегі 2 сөйлемнен оқып шығып, аударып,мәтінді түсіну.

Өзін-өзі бағалау

Оқулық

Оқулық пен грамматикалық кесте

4 минут

  1. «Кім көп біледі?» ойын.

Оқушылар үй жануарларын атайды, атаған сайын бір қадам жасап отырып адымдайды. Қай топ үй жануарларын көп атаса сол топ жеңімпаз болады.

Қорытынды

3минут

Үйге тапсырма

«Үй жануарлары» деген тақырып бойынша шығарма жазу.

Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.

Қорытынды ұпайларды шығару. Жалпы бағасын қою.

3

Рефлексия.

Сабақтың сәтті, сәтсіз сәттері туралы өз ойын айту.

«Бір ауыз сөз»





© 2010-2022