Қазақ әдебиеті Б. Майлин Түйебай (6 класс)

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Ұстаздарға арналған танымдық-әдістемелік сайт Кембридж бағдарламасы Б.Майлин «Түйебай» әңгімесі

Б.Майлин «Түйебай» әңгімесі

admin · Дек 5th, 2014 · 0 Comment

Ақтөбе облысы, Мұғалжар ауданы, Ембі қаласы, №7 орта мектебі
Нұрсейтова Гүлбақыт Сағынқызы
Б.Майлин "Түйебай" әңгімесі қысқа мерзімді жоспары

Пәні

Қазақ әдебиеті

Класы 6 «Б»

Сабақтың тақырыбы

Б.Майлин «Түйебай» әңгімесі

Сабақтың мақсаты

Әңгіме мазмұнын меңгерте отырып, шығармадағы басты кейіпкер Түйебай образын ашу, кейіпкерлерге мінездеме беру, оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттерін дамыту, сөздік қорын молайту, мейірімділіккеадамгершілік асыл қасиеттерге тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже

¨ Әңгіме мазмұнын меңгереді;

¨ Топтық,жұптық жұмыс жасауға үйренеді;

¨ Өзіндік ой - пікірі ,көзқарасы,таным-талғамы қалыптасады.

¨ Сөздік қоры молаяды.

¨ Жазбаша,ауызша тіл мәдениеті қалыптасады.

КЕЗЕҢДЕРІ

МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ

ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ

БАҒАЛАУ

РЕСУРСТАР

Ұйымдастыру кезеңі

1.Оқушыларды түгендеп,назарын сабаққа аудару. 2.Психологиялық тренинг .

3 топқа бөледі.

Оқушылар психологиялық тренингке қатысады.

4 топқа бөлінеді.

Үлестірмелі парақшалар

Үй тапсырмасы

¨ С.Сейфуллин «Далада» арнау өлеңінен үзінді жаттау

Оқушылар арнау өлеңнен жаттаған үзінділерін жатқа айтады. СКТ жасайды.

Өзара бағалау

Ғаламтор мәліметтері

Оқулық

Қызығушылықты ояту

¨ Бейімбет Майлин туралы мәлімет (мазмұнадау)

Сабақтың тақырыбы туралы оқушы пікірін білу.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға ұмтылады.

Мағынаны тану

1.Әңгіме мазмұнын ЖИГСО әдісі арқылы меңгертеді.

2. «Түйебай» әңгімесі бойынша жоспар:

1. Қоржын томар жайлауы

2. Ауыл балалары молдадан оқуда

3.Түйебайдың сабақтан кешігуі

4. Молдамен қоштасуы

5.ҚойшыТүйебай

3. Мәтіндегі түсініксіз сөздердің мәнін ашу.

4.«Заман және оқушы» Оқушылар осы тақырыпта өз ойларын айтады

Өздеріне берілген тапсырмалар бойынша топта жанұя, қонақ топтарында талқылап, жұмыс жасайды.

Үш шапалақ

Көркем әдебиеттер Әдебиет теориясы

Ой толғаныс.

РАФТ - жазу

Р - рөлі Түйебайға

А - аудиториясы ХХI ғасыр оқушыларынан

Ф - формасы хат түрінде

Т - тақырыбы

Оқушылар белсенді иожд

Өзара бағалау

Бағалау

Бүгінгі сабақ бойынша өзін-өзі бағалауды ұсынады. Досына смс жазу.

Оқушылар өзін-өзі бағалайды. Сабақтан алған әсерін смс арқылы білдіреді.

Бағдаршам

Телефон

Сабақты қорытындылау

Үйге тапсырма:

«Түйебай» әңгімесінің мазмұнын оқу.
«Халық тұрмысының сипаты» тақырыбында ой толғау.




© 2010-2022