Серия уроков по модулю «Оценивание обучения и оценивание для обучения»

Раздел Другое
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы : Қазақ тілі

Қазақ тілі

күні

сыныбы

Сабақтың тақырыбы

Асханада 8 сынып

Мақсаты

Оқушыларды тапсырмаларды орындау арқылы өзара бағалауды үйрету

Күтілетін нәтиже

Өнерпаздық, ізгілік қасиеттерін бала бойына ұялайды, постер қорғау дағдылары жетіледі,бірлесіп жұмыс жасауды үйренеді, өзара бағалау дағдылары қалыптасады

Сілтеме

МАН, үлестірмелі құрал, оқулық

Негізгі идеясы

Өнерпаздық, ізгілік қасиеттер

Ресурстар

Стикер, маркер, постер

Сабақтың уақыты

45

Үйге тапсырма

1д. Диалог; 2д.Ашық сұрақтар құрастыру; 3д.жаңа сөздерді жаттау

№ 1 сабақ сабақтың барысы: қазақ тілі 8 сынып

Ойлауды Блум бойынша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі. Түрткілері

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

ұпай

Жиынтық баға

Білу

Үй тапсырмасы арқылы мәліметтерді еске түсіру

Түрткі сұрақтар беру

Өткен сабақ бойынша мәліметтер еске түсіріліп, жаңғыртылады

Білім қалыптасу деңгейі

Өте жақсы

Жақсы

Төмен

3

2

1

Түсіну

Сабақтас құрмалас сөйлемнің түрлерін талқылау

Оқулық бойынша топтық жұмыс: 1топ-мәтінді аудару;

2 топ- түрткі сұрақтар қою. (бағалау бағдаршам сигналдары арқылы)

Тақырып бойынша мәліметтерді түсініп өз сөзімен баяндайды

Тапсырмаларды орындау деңгейі

Өз бетінше анықтай алады

Анықтай алады

Анықтай алмайды

3

2

1

Қолдану

Білімді тәжірибеде пайдалану

Тапсырмаларды орындау: 1 - топ - өтініш жасап жазу; 2 топ - сөйлемдерді құрап жазу (жұптық бағалау)

Тапсырмаларды орындау барысында игерген білімдерін тиімді пайдалана алады

Топтық бағалаудың ұйымдастырылуы

Толық ұйымдастырылды

Ұйымдастырылды

ұйымдастырылмады

3

2

1

Талдау

Білімнің зерделеуі

«Жаңа дизайн» кілті

Постер құрастыру

Тақырып мазмұнына сай ойын жеткізуде шығармашылық көзқарас көрсете біледі

Ойын жинақтау мүмкіндігі

Жоғары деңгейлі

Қалыпты деңгейлі

Төмен деңгейлі

3

2

1

Жинақтау

Алынған білімді тұжырымдау

Диалог құрастыру: «Асханада» (Бағдаршам арқылы бағалау)

Оқушылардың алған білімін жинақтау мақсатында ойын арқылы өткізу

Топтық жұмыс ұйымдастырылуы

Топтық жұмысы толық ұйымдастырылды

Топтық жұмысы ұйымдастырылды

Топтық жұмысы ұйымдастырылмайды

3

2

1

Бағалау

Бағалау түрлерін мен ойларын жинастыруға дағдыландыру

Үйге тапсырма:

1д. Диалог; 2д.Ашық сұрақтар құрастыру;3д.сөздерді жаттау

«Айдаһар» арқылы рефлексия

Мәліметтерді түйіндейді

Бағалау деңгейі

Шынайы

Орта шынайы

Шынайысыз

3

2

1

Өзін-өзі бағалау парағы әр оқушыға (үлестіріледі) №1

Тақырып көлемін анықтау

Мәтін аудару/ Сұрақтар құрастыру

Тапсырманы орындау

Постер құрастыру

Дұрыс па, бұрыс па?

Шығарма мазмұны толық ашылған -3 ұпай

Мәтінді еркін аудара алады -3

Сұрақтар дұрыс құрастырды - 3

Тапсырманы толық орындады - 3

Толық орындады - 3

Шығарма мазмұны ашылған -2 ұпай

Мәтінді жартылай аудара алады -2

Сұрақтар жартылай құрастырды -2

Тапсырманы жартылай орындады -2

Жартылай орындады -2

Шығарма мазмұны жеткіліксіз - 1 ұпай

Мәтінді аудара алмады -1

Сұрақтар құрастыра алмады -1

Қиналды -1

Қиналды -1

Жалпы ұпай


Өзін-өзі бағалау парағы әр оқушыға (үлестіріледі) №1

Тақырып көлемін анықтау

Мәтін аудару/ Сұрақтар құрастыру

Тапсырманы орындау

Постер құрастыру

Дұрыс па, бұрыс па?

Шығарма мазмұны толық ашылған -3 ұпай

Мәтінді еркін аудара алады -3

Сұрақтар дұрыс құрастырды - 3

Тапсырманы толық орындады - 3

Толық орындады - 3

Шығарма мазмұны ашылған -2 ұпай

Мәтінді жартылай аудара алады -2

Сұрақтар жартылай құрастырды -2

Тапсырманы жартылай орындады -2

Жартылай орындады -2

Шығарма мазмұны жеткіліксіз - 1 ұпай

Мәтінді аудара алмады -1

Сұрақтар құрастыра алмады -1

Қиналды -1

Қиналды -1

Жалпы ұпай


Өзін-өзі бағалау парағы әр оқушыға (үлестіріледі) №1

Тақырып көлемін анықтау

Мәтін аудару/ Сұрақтар құрастыру

Тапсырманы орындау

Постер құрастыру

Дұрыс па, бұрыс па?

Шығарма мазмұны толық ашылған -3 ұпай

Мәтінді еркін аудара алады -3

Сұрақтар дұрыс құрастырды - 3

Тапсырманы толық орындады - 3

Толық орындады - 3

Шығарма мазмұны ашылған -2 ұпай

Мәтінді жартылай аудара алады -2

Сұрақтар жартылай құрастырды -2

Тапсырманы жартылай орындады -2

Жартылай орындады -2

Шығарма мазмұны жеткіліксіз - 1 ұпай

Мәтінді аудара алмады -1

Сұрақтар құрастыра алмады -1

Қиналды -1

Қиналды -1

Жалпы ұпай


Оқушының аты-жөні №2

Мен көп білдім(үйрендім)

Мен көп білген жоқпын

Мен аз білдім

Табыс критерийлеріне қол жеткізу жұмысы

3

2

1

Өз жұмысымды бағалау

3

2

1

Өздік жұмыс

3

2

1

Оқушының аты-жөні №2

Мен көп білдім(үйрендім)

Мен көп білген жоқпын

Мен аз білдім

Табыс критерийлеріне қол жеткізу жұмысы

3

2

1

Өз жұмысымды бағалау

3

2

1

Өздік жұмыс

3

2

1

Оқушының аты-жөні №2

Мен көп білдім(үйрендім)

Мен көп білген жоқпын

Мен аз білдім

Табыс критерийлеріне қол жеткізу жұмысы

3

2

1

Өз жұмысымды бағалау

3

2

1

Өздік жұмыс

3

2

1

Оқушының аты-жөні №2

Мен көп білдім(үйрендім)

Мен көп білген жоқпын

Мен аз білдім

Табыс критерийлеріне қол жеткізу жұмысы

3

2

1

Өз жұмысымды бағалау

3

2

1

Өздік жұмыс

3

2

1

Тапсырманы толық орындады - 3

Тапсырманы жартылай орындады -2

Қиналды -1

Топ жетекшінің бағалау парағы №3

Топ жетекшісі: ___________________________________

Оқушының аты-жөні

Топ ережесін ұстануы

Тақырыптың шешілуі

Өнері








Тапсырманы толық орындады - 3

Тапсырманы жартылай орындады -2

Қиналды -1

Топ жетекшінің бағалау парағы №3

Топ жетекшісі: ___________________________________

Оқушының аты-жөні

Топ ережесін ұстануы

Тақырыптың шешілуі

Өнері








№2 сабақтың тақырыбы : Қазақ тілі

Қазақ тілі

күні

сыныбы

Сабақтың тақырыбы

Менің сүйікті асым 8 сынып

Мақсаты

Оқушыларды тапсырмаларды орындау арқылы өзара бағалауды үйрету

Күтілетін нәтиже

Өнерпаздық, ізгілік қасиеттерін бала бойына ұялайды, постер қорғау дағдылары жетіледі,бірлесіп жұмыс жасауды үйренеді, өзара бағалау дағдылары қалыптасады

Сілтеме

Үлестірмелі құрал, оқулық

Негізгі идеясы

Өнерпаздық, ізгілік қасиеттер

Ресурстар

Стикер, маркер, постер

Сабақтың уақыты

45

Үйге тапсырма

Эссе «Менің сүйікті асым»

№ 2 сабақ сабақтың барысы: қазақ тілі 8 сынып

Ойлауды Блум бойынша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі. Түрткілері

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

ұпай

Жиынтық баға

Білу

Үй тапсырмасы арқылы мәліметтерді еске түсіру

Түрткі сұрақтар беру

Өткен сабақ бойынша мәліметтер еске түсіріліп, жаңғыртылады

Білім қалыптасу деңгейі

Өте жақсы

Жақсы

Төмен

3

2

1

Түсіну

Сабақтас құрмалас сөйлемнің түрлерін талқылау

Оқулық бойынша топтық жұмыс: 1топ-мәтінді аудару;

2 топ- Сұрақтар құру. (бағалау бағдаршам сигналдары арқылы)

Тақырып бойынша мәліметтерді түсініп өз сөзімен баяндайды

Тапсырмаларды орындау деңгейі

Өз бетінше анықтай алады

Анықтай алады

Анықтай алмайды

3

2

1

Қолдану

Білімді тәжірибеде пайдалану

Тапсырмалар (Джигсо әдісі бойынша ) 1 топ - көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып жазу; 2 топ - синонимдік қатардағы артық сөзді табу.

(жұптық бағалау)

Тапсырмаларды орындау барысында игерген білімдерін тиімді пайдалана алады

Топтық бағалаудың ұйымдастырылуы

Толық ұйымдастырылды

Ұйымдастырылды

ұйымдастырылмады

3

2

1

Талдау

Білімнің зерделеуі

1 топ - «Таңғы ас» ;

2 топ - «Түскі ас»

Постер құрастыру

Тақырып мазмұнына сай ойын жеткізуде шығармашылық көзқарас көрсете біледі

Ойын жинақтау мүмкіндігі

Жоғары деңгейлі

Қалыпты деңгейлі

Төмен деңгейлі

3

2

1

Жинақтау

Алынған білімді тұжырымдау

Диалог құрастыру: «Менің сүйікті асым» (Бағдаршам арқылы бағалау)

Оқушылардың алған білімін жинақтау мақсатында ойын арқылы өткізу

Топтық жұмыс ұйымдастырылуы

Топтық жұмысы толық ұйымдастырылды

Топтық жұмысы ұйымдастырылды

Топтық жұмысы ұйымдастырылмайды

3

2

1

Бағалау

Бағалау түрлерін мен ойларын жинастыруға дағдыландыру

Үйге тапсырма:

Эссе «Менің сүйікті асым»

«Айдаһар» арқылы рефлексия

Мәліметтерді түйіндейді

Бағалау деңгейі

Шынайы

Орта шынайы

Шынайысыз

3

2

1



№3сабақтың тақырыбы : Қазақ тілі

Қазақ тілі

күні

сыныбы

Сабақтың тақырыбы

Қазақтың дастарқаны 8 сынып

Мақсаты

Оқушыларды тапсырмаларды орындау арқылы өзара бағалауды үйрету

Күтілетін нәтиже

Өнерпаздық, ізгілік қасиеттерін бала бойына ұялайды, постер қорғау дағдылары жетіледі,бірлесіп жұмыс жасауды үйренеді, өзара бағалау дағдылары қалыптасады

Сілтеме

Үлестірмелі құрал, оқулық

Негізгі идеясы

Өнерпаздық, ізгілік қасиеттер

Ресурстар

Стикер, маркер, постер

Сабақтың уақыты

45

Үйге тапсырма

1д. Мәтіннің мазмұның айту; 2д. Сұрақтар құрастыру; 3д.жЖаңа сөздерді жаттау

№ 3 сабақ сабақтың барысы: қазақ тілі 8 сынып

Ойлауды Блум бойынша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі. Түрткілері

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

ұпай

Жиынтық баға

Білу

Үй тапсырмасы арқылы мәліметтерді еске түсіру

"Авторлық орындық"

үй тапсырманы тексеру

Өткен сабақ бойынша мәліметтер еске түсіріліп, жаңғыртылады

Білім қалыптасу деңгейі

Өте жақсы

Жақсы

Төмен

3

2

1

Түсіну

Сабақтас құрмалас сөйлемнің түрлерін талқылау

Оқулық бойынша топтық жұмыс: 1топ-мәтінді аудару;

2 топ- Сұрақтарға жауап беру. (бағалау бағдаршам сигналдары арқылы)

Тақырып бойынша мәліметтерді түсініп өз сөзімен баяндайды

Тапсырмаларды орындау деңгейі

Өз бетінше анықтай алады

Анықтай алады

Анықтай алмайды

3

2

1

Қолдану

Білімді тәжірибеде пайдалану

Тапсырмалар 1 топ - берілген сын есімдер мен зат есімдерді мағынасына қарай тіркестіріп жазындар; 2 топ - сызбаны пайдаланып, палауды әзірлеу үшін қандай тағамдар керек екенін айтып беріндер.

(жұптық бағалау)

Тапсырмаларды орындау барысында игерген білімдерін тиімді пайдалана алады

Топтық бағалаудың ұйымдастырылуы

Толық ұйымдастырылды

Ұйымдастырылды

ұйымдастырылмады

3

2

1

Талдау

Білімнің зерделеуі

1 топ - «Ет тағамдары» ;

2 топ - «Сүт тағамдары»

Постер құрастыру Критериалды бағалау (Бағдаршам арқылы бағалау)

Тақырып мазмұнына сай ойын жеткізуде шығармашылық көзқарас көрсете біледі

Ойын жинақтау мүмкіндігі

Жоғары деңгейлі

Қалыпты деңгейлі

Төмен деңгейлі

3

2

1

Жинақтау

Алынған білімді тұжырымдау

Тест орындау

(өзара бағалау)

Оқушылардың алған білімін жинақтау мақсатында ойын арқылы өткізу

Топтық жұмыс ұйымдастырылуы

Топтық жұмысы толық ұйымдастырылды

Топтық жұмысы ұйымдастырылды

Топтық жұмысы ұйымдастырылмайды

3

2

1

Бағалау

Бағалау түрлерін мен ойларын жинастыруға дағдыландыру

Үйге тапсырма:

1д. Мәтіннің мазмұның айту; 2д. Сұрақтар құрастыру; 3д.Жаңа сөздерді жаттау

«Айдаһар» арқылы рефлексия

Мәліметтерді түйіндейді

Бағалау деңгейі

Шынайы

Орта шынайы

Шынайысыз

3

2

1

№ 4 сабақтың тақырыбы : Қазақ тілі

Қазақ тілі

күні

сыныбы

Сабақтың тақырыбы

Дастарқан батасы 8 сынып

Мақсаты

Оқушыларды тапсырмаларды орындау арқылы өзара бағалауды үйрету

Күтілетін нәтиже

Өнерпаздық, ізгілік қасиеттерін бала бойына ұялайды, постер қорғау дағдылары жетіледі,бірлесіп жұмыс жасауды үйренеді, өзара бағалау дағдылары қалыптасады

Сілтеме

Үлестірмелі құрал, оқулық

Негізгі идеясы

Өнерпаздық, ізгілік қасиеттер

Ресурстар

Стикер, маркер, постер

Сабақтың уақыты

45

Үйге тапсырма

Батаны жаттау

№ 4 сабақ сабақтың барысы: қазақ тілі 8 сынып

Ойлауды Блум бойынша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі. Түрткілері

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

ұпай

Жиынтық баға

Білу

Үй тапсырмасы арқылы мәліметтерді еске түсіру

Мақалдарды жатқа айту.

Өткен сабақ бойынша мәліметтер еске түсіріліп, жаңғыртылады

Білім қалыптасу деңгейі

Өте жақсы

Жақсы

Төмен

3

2

1

Түсіну

Сабақтас құрмалас сөйлемнің түрлерін талқылау

Оқулық бойынша топтық жұмыс: 1топ-мәтінді аудару;

2 топ- сұрақтарды құрастыру (бағалау бағдаршам арқылы)

Тақырып бойынша мәліметтерді түсініп өз сөзімен баяндайды

Тапсырмаларды орындау деңгейі

Өз бетінше анықтай алады

Анықтай алады

Анықтай алмайды

3

2

1

Қолдану

Білімді тәжірибеде пайдалану

Тапсырмалар 1 топ - бата сөзін септеу; 2 топ - бата сөзін тәуелдеу

(жұптық бағалау)

Тапсырмаларды орындау барысында игерген білімдерін тиімді пайдалана алады

Топтық бағалаудың ұйымдастырылуы

Толық ұйымдастырылды

Ұйымдастырылды

ұйымдастырылмады

3

2

1

Талдау

Білімнің зерделеуі

1 топ - батаның түрлері; 2 топ - батаның маңыздылығы.

Постер құрастыру Критериалды бағалау (Бағдаршам арқылы бағалау)

Тақырып мазмұнына сай ойын жеткізуде шығармашылық көзқарас көрсете біледі

Ойын жинақтау мүмкіндігі

Жоғары деңгейлі

Қалыпты деңгейлі

Төмен деңгейлі

3

2

1

Жинақтау

Алынған білімді тұжырымдау

Дұрыс па, бұрыс па?

Мәтінді пайдаланып айту.

(Бағдаршам арқылы бағалау)

Оқушылардың алған білімін жинақтау мақсатында ойын арқылы өткізу

Топтық жұмыс ұйымдастырылуы

Топтық жұмысы толық ұйымдастырылды

Топтық жұмысы ұйымдастырылды

Топтық жұмысы ұйымдастырылмайды

3

2

1

Бағалау

Бағалау түрлерін мен ойларын жинастыруға дағдыландыру

Үйге тапсырма:

98 бет Батаны жаттау

«Айдаһар» арқылы рефлексия

Мәліметтерді түйіндейді

Бағалау деңгейі

Шынайы

Орта шынайы

Шынайысыз

3

2

1



© 2010-2022