Открытый урок по казахской литературе (6 класс)

Конспект открытого урока по казахской литературе на тему "Жизнь и творчество Абая Кунанбаева" (на казахском языке). Применяются наиболее эффективные приемы и методы по 7 модулям обучения. Используется информационные-коммуникативные технологии, особое внимание уделяется на развитие критического мышления учащихся7
Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пән: Қазақ тілі

Мектеп: Қазақ мектеп-гимназиясы

Күні :

Мұғалім: Калиева А.М.

Сынып: 6 "А"

Тақырып:

Абай Құнанбаевтың өмірі мен шығармашылығы

Келгендер:

Келмегендер:

Оқыту мақсаты

Абайдың өмірі туралы ақпарат алу, білімді кеңейту, шығармашылығымен танысу

Оқу нәтижесі:


  • Өмірі мен шығармашылығы туралы ақпарат алады

  • Сұрақтарға жауап береді

  • Тақырыпты топта талқылайды

  • Пікір бөліседі

Модульдер

Әдіс -тәсілдер

1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

Оқушылармен бірлесе сабақтың мақсатын жоспарлау. Диалогтік оқыту (Зерттеушілік әңгіме).

2. СТО (Жоғары дәрежелі сұрақтар әдісі).

3. Оқыту үшін бағалау (Өз-өзін бағалау «Бес саусақ»; Өзара бағалау «Екі жұлдыз, бір тілек»)

4. Жас ерекшеліктеріне сай оқыту.

5. АКТ (монитор, бейнефильм).

6. Талантты және дарынды балаларды оқыту (А,В,С, деңгейіндегі оқушыларды ескеру, бақылау).

7. Оқытуды басқару және көшбасшылық (Сыныпты дұрыс ұйымдастыру).

Дереккөздер

6-сынып оқулығы

Ресурстар, бейнефильм, бағалау парақшалары

Барлығын қосқанда

Оқушылар топпен жұмыс жасайды, тақырыпты талқылайды, тапсырмаларға сұрақтар әзірлейді , өзара бағалайды.

Бағалау

Өзін-өзі бағалау: «Бес саусақ» әдісі.

Өзара бағалау: «Екі жұлдыз, бір тілек»

Жоспар

Уақытты жоспарлау

Сабақ барысы

Дереккөздер

Дид.материал

3 минут

5 минут

2 минут

І. Тренинг «Атомдар мен молекулалар»

Топқа бөлу

ІІ. Үй жұмысын тексеру

С.Аронұлы «Жақсы мен жаман адамның қасиеттері» тақырыбында берілген сұрақтарды топта талқылап, ең үздік жауапты таңдап, ортаға салды.

ІІІ. Жаңа сабақ

Тақтаға оқыту мақсаттары мен күтілетін нәтиже жазылады.



Оқулық, маркер, қағаздар

2 мин

10 мин

5 минут

5 минут

5 минут

3 минут

Миға шабуыл

Абайдың өмірі мен шығармашылығы бейнефильмінен үзінді

«Қызықты сұрақ»» стратегиясы (Абай туралы көрген фильм және өз білгендері бойынша неліктен? кім? не? сипатындағы 6 сұрақ дайындап, шеңбер бойымен топтар бір-біріне қояды, талқылайды, ақпарат алмасады)

ІҮ. Бекіту

«Абай шыңы» әдісі бойынша әр топ оқулықтағы мәтінді оқып, маңызды деген ақпаратты қағазға түсіреді.

«Елші жіберу». Басқа топтарға барып өз ақпаратымен бөлісу, өзіне қосымша ақпарат алу.

V.Сергіту сәті

«Айтыс» ойыны. Әр топқа бір сұрақтан беріледі, сол сұрақты қоя отырып, өз жауабын өлең түрінде беру.

VI. Қорытындылау

Өзара бағалау. Топтар бір-бірін «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалайды.

Бейнефильм

Маркер, қағаздар



Сұрақтар

Стикерлер

3 минут

Бағалау

«Бес саусақ» . Формативті бағалау негізінде әр оқушы өзін-өзі бағалайды.

Бағалау парақшалары

2 мин

Үйге тапсырма: Абайдың өмірі мен шығармашылығына байланысты 5 күрделі сұрақ әзірлеу; abay.nabrk.kz сайтында Абай туралы айтылған пікірлерді оқу, ой бөлісу.

Мұғалім рефлексиясы

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?



Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1.

2.

Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты

1.

2.

Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім?

















© 2010-2022