Портфолио: В1 есебі Байтұрсынов Н. Б. (мұғалімдерге)

7 модульді жүзеге асыру үшін тізбектелген орта мерзімді төрт сабақтың жоспарының таныстырылымы Тақырыбы: «ТМД елдері» Жоспардың мақсаты: Сабақ беру кезінде жеті модульді ықпалдастыру; Әрбір сабақ үшін оқыту және оқу мақсаттарын белгілеу; Барлық оқушыларды қамту үшін оқытудың әрбір кезеңінің басынан бастап соңына дейін алға ілгерілеудің қамтамасыз ету; Оқу мақсаты:  1. Оқушылар оқуды қалай оқу керектігін білуі тиіс                             2. Оқушылар оқу және оқыту әдістері арқылы түйінді и...
Раздел Другое
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Байтурсынов Нурымжан Бакытжанович Мұғалім портфолиосы В1есеп

№2 топ 3 деңгей

Қостанай қаласы 09.06.2013

В1 есеп


7 модульді жүзеге асыру үшін тізбектелген орта мерзімді төрт сабақтың жоспарының таныстырылымы

Тақырыбы: «ТМД елдері»

Жоспардың мақсаты: Сабақ беру кезінде жеті модульді ықпалдастыру;

Әрбір сабақ үшін оқыту және оқу мақсаттарын белгілеу;

Барлық оқушыларды қамту үшін оқытудың әрбір кезеңінің басынан бастап соңына дейін алға ілгерілеудің қамтамасыз ету;

Оқу мақсаты: 1. Оқушылар оқуды қалай оқу керектігін білуі тиіс

2. Оқушылар оқу және оқыту әдістері арқылы түйінді идеяларды түсінеді.

3. Зерттеулер, тадаулар, салыстырулар, дәлелдеулер сыни ой айтуы қалыптасады

Түйінді идеясы: СТО - дағы диолог әдісін пайдалана отырып оқыту және осы жұмыстар барысында оқытудың жаңа әдістерін тиімді пайдалану арқылы дарынды және талантты балаларды, мүмкіндігінше күрделі тапсырмаларға жетелей отырып АКТ - ны тиімді пайдалану, жас ерекшеліктеріне сай тапсырмалар беру және жасалған жұмыстарды бағалау әдістерін тиімді пайдалануда оқытуды басқару және көшбасшылыққа дағдыландыру.

Күні

Сабақтың тақырыбы

1. Оқып-үйренудің негізгі мақсаттары

2. Оқытуда қолданылатын

әдіс-тәсілдер

3. Оқып- үйренудің нәтижесі

4. Барлық балаларды сабаққа қатыстыру

5. Негізгі дерек көздері, ресурстар.

25.04.

2013

Украина Республикасы

Украина Республикасының шаруашылығы, ішкі айырмашылығы туралы білулері керек, айырмашылықтарын салыстырып талдау барысында мәліметтерді жинақтай алулары керек.

Оқыту және оқудағы жаңа тәсілдерді қолдану, сергіту сәтін ұйымдастыру, Диалогтік оқыту, жабық, ашық сұрақтар қоюда сөйлеу қабілеттерін дамыту, «Миға шабуыл», «Венн диаграммасы», постермен жұмыс қолдану арқылы өз ойларын айқын, логикалық дәлел арқылы айту; оқыту үшін бағалау және оқуды бағалауды қолдана келе оқушыларды өздерін бағалау; Аталған тақырыпқа презентация жасауға тапсырма беруде - талантты дарынды балалардың қабілеттерін ашу, оқытуды қолдана келе,

Интерактивті тақтамен, Презентация көрсету сыныптағы сабақ үлгірімі жақсы оқушыны өз бетімен жұмыс жасауына ықпал ету, АКТ қолдану арқылы оқушылар интерактивті тақтамен жұмыс жасауға жол ашу, жас ерекшеліктеріне сай оқытуды қолдануда оқушыларға денгейлік тапсырма беру, оқытуды басқару және көшбасшылықты қолдануда сыныпта көшбасшы оқушыны анықтау

Украина мемлекетінің шаруашылығын біледі, Ішкі айырмашылық

тарын ажырата алады;

Сыныптағы сабақ үлгерімі жақсы оқушыларға үйге жекелеген тапсырмалар беріледі, таныстырылым жасау.

Сабақ үлгірімі төмен оқушыларға деңгейлік тапсырымалар беріледі

интерактивті тақта, компьютер, маркер, А4, форматты қағаз, плакат, карта,үлестірмелі карточкалар

29.04.

2013.

Беларусь Республикасы

Беларусь Республикасының жалпы ерекшеліктерін зерттелуінің маңыздығын ашулары керек, халқы мен шаруашылығының ерекшелігін салыстырулары керек

Сыныпта жұппен жұмысты жүргізу және топтарға бөлуде ынтымақтастық атмосферасын қалыпастыру, пресс -конференция,

сұрақ - жауап беруде балалардың ойлау қабілеттерін тереңдету, сөйлеулерін шыңдау, «Миға шабуыл» әдісі, өз ойларын айқын, логикалық дәлел арқылы айтуға икемдеу. Топ басшылары бағалау крейтерилері бойынша оқыту үшін бағалауды формативті бағалау сыныптастарын бағалау, 5 жолды өлең құрастыруда - талантты дарынды балаларды оқытуды қолдана келе,

сыныптағы сабақ үлгірімі жақсы оқушыны өз бетімен жұмыс жасауына ықпал ету, АКТ тақырыпқа байланысты материал жинап, сыныппен бірлесе талдау.

Беларусь Республикасының зерттелуін, халқы мен шаруашылығының ерекшеліктерін біледі

Сабақ үлгерімі жақсы оқушыларға Беларусь мемлекеті туралы интернеттен қосымша мәліметтер алу.

Сабақ үлгерімі төмен оқушыға Беларусь мемлекеті тақырыбын топтастыру.

интерактивті тақта, компьютер, маркер, А4, форматты қағаз, плакат,карта,үлестірмелі карточкалар

02.05.

2013.

Молдова Республикасы

Молдованың орналасу ерекшеліктері мен табиғаты, шаруашылығы мен көлік жүйесі туралы талдай отырып, түсіну барысында ақпараттарды жинақтаулары керек

«Өзара оқыту» стратегиясы. (баяндау, пікір айту, сурет салу) - ынтымақтастық қалыптастыру, сөйлеу қабілеттерін дамыту), Сабақ барысында балаларға қосымша тереңдетілген тапсырмалар беруде талантты дарынды балалардың білімдерін тереңдету, АКТ қолдану арқылы оқушылар интерактивті тақтамен жұмыс жасауға жол ашу, жас ерекшеліктеріне сай оқытуды қолдануда оқушыларға денгейлік тапсырма беру, Аталған тақырыпқа сай интернеттен қосымша мәліметтер алып, сыныпта талдау

Молдованың

орналасу ерекшелігін,

табиғатын, шаруашылығы мен көлік жүйесі туралы білді

Деңгейлік тапсырмалар, дарынды және талантты балаларға немесе үлгірімі төмен оқушыларға арналған қосымша тапсырмалар беріледі.

интерактивті тақта, компьютер, маркер, А4, форматты қағаз, плакат,карта.

06.05.

2013.

Әзірбайжан Республикасы

Әзірбайжан Республикасының құрылымын қарастыра отырып Кавказ елдерінде атқаратын рөлі, шаруышылығы мен өнеркәсібіне тән шарттарды салыстыра отырып, талдаулары керек

Сыни тұрғыдан ойлаудың бір элементі диалогтік оқытудың жабық және ашық сұрақ түрін қолдану, қатені табу, оқыту және оқудағы жаңа тәсілдерде -оқушылар топпен жұмыс жасауды үйрену, сыни тұрғыдан ойлауды үйрету қолдану арқылы өз ойларын айқын, логикалық дәлел арқылы айту, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалауды қолдана келе оқушыларды өздерін бағалау, сыныптастарын бағалау; талантты дарынды балаларды оқытуда сыныптағы сабақ үлгірімі жақсы оқушыны өз бетімен жұмыс жасауына ықпал ету; АКТ қолдануда - оқушылар интерактивті тақтамен жұмыс жасауға жол ашу; жас ерекшеліктеріне сай оқытуды қолдануда оқушыларға денгейлік тапсырма беру, оқытуды басқару және көшбасшылықты қолдануда сыныпта көшбасшы оқушыны анықтау

Әзірбайжан Республикасының құрылымын, Кавказ елдерінде атқаратын рөлі,шаруашылығы,өнеркәсібі туралы білді

Кавказ елдері туралы оқулықтан тыс мәліметтерді жинастыру және талдау

интерактивті тақта, компьютер, маркер, А4, форматты қағаз, плакат,карта.



Түйіндеме

Мен осы қашықтықтан оқыту кезеңіндегі орта мерзімді жоспарлау кезінде бағдарламадан алған теориялық білімімді тәжірибемен ұштастыруды жөн көрдім. Бұл бағдарламаның курсы жаңа форматта біліктілікті арттыруға негізделген. Білім жүйесін толықтыратын және білімнің сапасын көтеруге арналған мемлекеттік құжаттар қазіргі мектепке жаңалықтар енгізуді талап етеді. Өзімнің жоспарлау барысында 7 модулді қамтыдым. Алғашқы кезде әрине осындай жоспар құру қиындау болғанымен, әрі қарай қолдану арқылы орта мерзім жоспарлауды жетілдіріп отырдым. Сабақ барысында оқыту және оқудағы жаңа тәсілдер модулін қолдануда оқушылардың проблемаларды шешуге, болжам жасауға, оны қорғауға дағлыдандырдым. Оқытуды диалогтық тәсілмен дамытудағы сұрақтарды қою арқылы тақырып бойынша және сындарлы сөйлеуге ынталандырдым. Оқушылардың сабақ үстінде не айтып, не істеген немесе өзін - өзі бақылау жағдайында дербес ойлауын, түсінігін, тәртібін бақылау мақсатында бағалауды қолдандым.Іс тәжірибе кезінде өткізген 4 сабағымда сыныптағы топтық жұмыстар барысында анықталған көшбасшы оқушыларды анықтадым. Топтағы көшбасшы оқушылар өз ойларын толық ашып айта алды.Сыныптағы талантты және дарынды оқушыға жекелеген тапсырмалар берілді. Өткен тақырыптарға сай презентация жасап, оны қорғады. Нәтижесінде, сабақ барысында өзімнің жоспарына сай, әр-түрлі әдіс -тәсілдерді кіргізуді , ұйғардым. Осы әдіс-тәсілдерді пайдалану арқылы, мен өз пәнім бойынша оқушыларымның бойынан коммуникативтік құзіреттілікті күттім. Яғни, оқушылардың география пәніне деген қызығушылығын арттыра отырып, жан - жақты білім бердім. Енді осы зерттеу нәтижесінде оқушыларымнан өз пікірін ашық айтып, қорғай білуін, сын тұрғысынан ойлауын жан-жақты дамыған, белсенді тұлға етіп қалыптастыруға бағыт алдым деген сенімдемін.

4


© 2010-2022