Открытый урок 2 сынып Өсімдіктер

Раздел Другое
Класс 2 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: «Өсімдіктер әлемі»

Сабақтың мақсаты:

1.Білімдімділігі: Өткен өсімдіктер тақырыптары бойынша алған білімдерін пысықтау,бекіту;

2.Дамытушылығы: Топпен жұмыс істей білуге және шығармашылық қабілеттерін шыңдай отырып, өз ойларын толық жеткізе білуге дағдыландыру. Сөздік қорларын көбейту;

3.Тәрбиелілігі: Өсімдіктердің пайдасын біліп,оларды күтіп баптауға,қорғауға тәрбиелеу;

Сабақтың түрі: пысықтау сабағы.

Сабақтың барысы. 1.Топтастыру;

2. Шығармашылық кезеңі «Оқы,үйрен,ізден!»

3.Ой қозғау кезеңі.

4.Бой жазу кезеңі.

5.Қорытынды кезеңі.

І.Ұйымдастыру кезеңі: -Сәлемдесу.Оқушыларды түгендеу.

-Сынып ұранымен сабақты бастау:

«Ардақта тіліңді,

Ал одан білімді.

Өз тілің үйретер,

Өнерді,ғылымды.

Оқусыз-білім жоқ,

Білімсіз-күнің жоқ!»

ІІ. Үйге берілген тапсырмаларды пысықтау.

1-топ. «Жемістер-көкөністер»

Әр оқушы өз тобына байланысты,берілген тақырыпқа сайдайындап келген шығармашылық жұмыстарын оқып,қорғайды.

Ажар-пияздың пайдасы туралы;

Серік-қауынның пайдасы;

Айгерім-баклажанның пайдасы;

Ерхан-картоптың пайдасы;

2-топ. «Жабайы өсімдіктер»

Айгүл-қоңыраугүлдің пайдасы;

Әсел-долананың пайдасы;

Әсет-жусанның пайдасы;

Озат-күймесгүлдің пайдасы;

Жанат-еменнң пайдасы,

3-топ. «Дәнді дақылдар»

Дария-бидайдың пайдасы;

Гүлжаз-күріштің пайдасы;

Ерасыл-арпаның пайдасы;

Жаслан-тарының пайдасы;

ІІІ. «Ой қозғау кезеңі»

1. Өсімдіктердің адам өміріне қандай пайдасы бар?-деген сұраққа әр топ өз тақырыптары бойынша жауап береді.

2. «Сөзжұмбақтар шешу»

1-топ: «Қарбыз»

2-топ: «Ағаш»

3-топ: «Күріш».

3. «Сұрақ-жауап уақыты»-Өсімдіктердің дұрыс өсіп-өнуі үшін не қажет екенін әр топ класстер арқылы топтастырады.

Открытый урок 2 сынып ӨсімдіктерОткрытый урок 2 сынып Өсімдіктер

Ауа қажет Открытый урок 2 сынып ӨсімдіктерОткрытый урок 2 сынып Өсімдіктер жылу қажет

Су қажет Жарық қажет

Минералды тұздар қажет Құнарлы топырақ қажет

!Y. «Бой жазу кезеңі». «Кім тез?» ойыны.

Үш қатарға бірдей суреттер таратылады.Суреттерді оқушылар қарай отырып, қойылған сұрақтарға жауап ретінде тиісті суреттерді көтеріп отырады.

Оқушылардың тез ойлау қабілеттерін тексеруге өте пайдалы ойын.

  1. Мектепте кім оқиды?

  2. Бақшада не өседі?

  3. Ағашты немен жарады?

  4. Орманда нелер өмір сүреді?

  5. Суда жүзетін не?

  6. Сатушыға не керек?

  7. Шемішкені неден алады?


  • «Сөзден сөз құрау»

1-топ: «Қырыққабат»

2-топ: «Күймесгүл»

3-топ: «Күнбағыс»

Y.Қорытынды кезең.

1. «Кім көп біледі?» (тест тапсырмалары беріледі)

2. «Қандай жұмбақ болса да, шешпей оны қоймайық».

А) Қалың киімді ұнатады,

Шешіндірсең жылатады. (пияз)

Б) Көкпеңбек еді көктемде,

Қызарды күзге жеткенде. (алма)

В) Күннен көзін алмайды,

Өзгемен ісі болмайды. (күнбағыс)

Y!. Сабақты бекіту: 1.Әр топ- өз топ аттарына байланысты

шағын әңгіме құрастырып келу:

2. Жеңген топты анықтау,оқушыларды бағалау,мадақтау.

© 2010-2022