Урок - Рахмет, сізге, анашым

Раздел Другое
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок - Рахмет, сізге, анашым.Ембі қалалық № 7 орта мектебіУрок - Рахмет, сізге, анашым.

Рахмет, сізге, анашым













Дайындаған: Мұхиева Н.С.





04.03.2014 оқу жылы



Тақырыбы: «Гүлдер шеруі».

Мақсаты: балаларды мейірімділікке бауылып, аналардың өлшеусіз еңбегін бағалай білуге үйрету. Анасын сүю арқылы еліне, жеріне деген сүй- іспеншілігін арттыру. Сабақтың барысы: Бүгінгі, мереке үлкен шеру, әдемі-әсем безендірілген зал, әдемі балаларыңыз барлығы сіздер үшін, құрметті Аналар, бар мейірімін балаларға арнаған асыл аналар! Бар мейірімін немелеріне арнаған асыл әжелер, білім нәрімен сусындатқан ұлағатты ұстаздар! Сіздер үшін! Отбасыларыңызға амандық, балаларыңызбен бақытқа бөленіп, ұзақ өмір сүрулеріңізге тілектеспіз. Бүгінгі «Гүлдер шеруі» атты тәрбие сағаты 8-наурыз мерекесіне арналады. -Армысыз ару қыздар, абзал ана! Анаға тең келетін бар ма дана? Мерекең бүгінгі күн құтты болсын, Қуанышпен құшағың гүлге толсын! Әуенмен залға оқушылар келеді. Ортаға екі-екіден тұрып, жарты шеңбер құрады. 1.Досбеков Арыслан-Марат Нұрай Хор: «Ақ бетіңнен сүйейін». Балаларды отырғызу. Шарттары: 1.Таныстыру. 2. Дефиле. 3. «Би билегім келеді». 4. Ойын. 5. Частушки. 6. Дәмді ас «Ең дәмді торт». Сыйлық.

Көптен күткен жеріме көктем келді. Ортамызға өнерлерін МА даярлықтың балалры ала келді. 1. Гүлдер атты шеруіне Дайындықпен мықтап келді. Гүлдер, гүлдер, шоқ гүлдер, Қызыл гүлдер, көк гүлдер.

Тұра берші ырғалып, Тұра берші нұрланып. Сол тұрғаның ұнайды, Құлпырғаның ұнайды, Ұқсап сәби балаға деп, Ортаға қыздарымызды шақырамыз. 2. Дефиле: 1.Жалғас Әсем 2. Сарсенбай Бапибаян 3. Марат Нұрай 4. Айсұлтан Анель 5. Мұналқызы Гүлназ 6. Баймырза Алтынай 7. Алмағанбет Қарақат 8. Жалғас Ділназ 9. Қазыбай Ділназ 10. Орман Еркеназ 11. Сапарбаева Аяулым 12. Кеншілік Ақбота 13. Алиева Сабина 14. Есентұрлы Аруна келеді.

3. «Би билегім келеді».

4. Ойын: «Өз балаңды тап».

5. Частушки: Досбеков Арыслан, Нұрадин Елхан, Марат Дәулетхан.

6. Торт.

Ер балалардың қыздарға сыйлықтарын беруі.



Мектепке бару - бала өміріндегі маңызды оқиға. Өзін қоршаған ортамен танысуы, кездескен қиындықтарды жеңуге талаптану бұл мектепалды балаларына қоятын талаптар. Осы талаптарды орындау үшін ол ұйымшылдық өз бетімен жұмыс істей алу, табандылық, тәртіпшілік сияқты адамгершілік - ерік қасиеттерін иемденуі қажет. Баланың әр түрлі жағдайлардағы іс-әрекетін бақылай отырып, осы қасиеттерді жеткілікті тәрбиелеу - мұғалім міндеті. Оқу тәрбие үрдісін жаңашылдықпен оқыту, білім беру технологияларын оқу тәрбие үрдісіне енгізе отырып жұмыс жасау баланың ой-ірісін дамытуға тәрбиелеуге мүмкіндік береді. Педагогикалық технологиялар мәнділігіне, қолданылуына, ұйым-дастырышуына қарай бірнеше топтарға бөлінеді. Өзі проблемалі: «Жас ерекшеліктерін, мүмкіндіктерін ескере отырып, құзыреттіліктерін дамыту». Шығыс даналығы былай дейтін көрінеді: «Маған қанша айтсаң да ұмытып қаламын, көрсетсең есімде қалар. Ұстеуін көрсетіп берші, үйреніп аламын,» деді. Яғни баланың ынтасын жетелеу арқылы оқыту, үйрету қажет деген сөз. Сондықтан білім технология элементтерін кіші жастан бастап қолдануға болады. Өз тәжірибемде «Оқу мен жазу арқылы сын тұрғысынан ойлауды дамыту» ағдарламасын пайдаланамын. 1. Балалардың жас ерекшеліктерін психо-физиологиялық даму жағдайын, зейіннің тұрақсыз екенін, тез шаршағыш келетінін міндетті түрде ескеремін. 2. Мәтінді, өлең, ертегіні дауыстап, мәнерлеп оқу. 3. «Ой қозғау», «Білемін, білгім келеді, үйрендім».(жұмбақ жасыру.) Топтастыру, кубизм, «Қенн» диаграммасы. Мысалы «Ой қозғау» әдісін. «Жыл мезгілі» тақырыбында : «Жылдың неше мезгілі бар?» қыс көктем ↘ ↙ жыл мезгілі ↗ ↖ жаз күз

Математика оқу іс-әрекетінде 1 ← 2 → 1 1 ← 4 → 1 ↙ ↘ 1 1 Сауат ашу сабағында «Б» әрпін өтетін болсақ бақа, балықтың суретін ілемін.

↖ ↗ Б ↙ ↘ «Білемін, білгім келеді, үйрендім» әдісін қолданған кезде сөз орнына сурет-тер, заттармен алмастыруға болады. «Топтастыру» әдісінде сөз орнына суреттерді былайша қолдануға болады. «

© 2010-2022