6 сынып қазақ әдебиеті Қобыланды батыр жыры

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары Күні: 17.09.2014ж. 6«А» Пәні: қазақ әдебиеті

Сабақтың тақырыбы: Жырдың қаһармандық сипаты, елжандылық мәні.

Мақсаты:

1.Білімділік;: жырдың тақырыбын аша отыры, оның қаһармандық сипаты мен елжандылық мәнін ашу;

2.Дамытушылық: Оқушыларды жырдың кейіпкерлеріне мінездеме беріп, мағыналы ойды маржан сөздермен жеткізе білуге баулу;

3.Тәрбиелік: Оқушыларды отансүйгіш рухқа тәрбиелеу.

Сабақтың әдіс-тәсілі: Блум таксономиясы бойынша

Сабақтың ресурстары: ИБТ, флипчарт, мәтін жазылған карточкалар, бағалау парағы,

Сабақтың түрі: жеті модулге сәйкес сабақ

Сабақтың барысы: 1.Психологиялық кезең: а) Сәлемдесу. Сергіту жаттығуы.

2.Қызығушылығын ояту: Ой қозғау сұрақ қою 3.Мағынаны ажырату:

4.Салыстыру 6.Ой толғау әңгіме жазу 7. Рефлексия проблемалық сұрақ

Сынып: 6 «А» Пәні: қазақ әдебиеті

Сабақ кезеңдері:

Уақыты

Сабақтың әдістері

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының іс әрекеті

Нәтижелер

Ресурстар

1. Кіріспе (А)

3 мин.

Топ ережесін құру

Ынтымақтастық атмосферасын құру « Көршіңмен мақтан»

Психологиялық дайындық

Стикерлерге өзінің көңіл күйін смайлик арқылы көрсетеді.

Сабаққа қызығушылығы оянады

ИБТ музыка

1.1. Үй тапсырмасын тексеру

мин.

«Спикерлер тобы»

Стикердің түсіне қарап топқа бөлінеді

«Спикерлер тобы» өткізу арқылы үй тапсырмасын тексереді

Топ мүшелерінің міндеттерін ұйымдастырады

Сөйлейді

Сұрақ қояды.

Жазып алады.

Есте сақталады.

1. Білімділік:

2 мин.

Батырлар жыры дегеніміз не?

Әр топ кезекпен - кезек атайды.

Парақты толтыру

Өз ойларын ортаға салады.

2.Түсіну:

2.1.Тақырыпқа

шығу.

2 мин

Болжам стратегиясы бойынша тақырыпқа шығу

ИБТ «Ерлік» сөзін жазады.

«Ерлік» сөзіне ассоциация жазу

Сабақтың тақырыбына шығады.

Тақырыпты өздері ашады

3. Қолдану:

3 мин.

Тәжірибе

Екі топ бір біріне жырдың мазмұны бойынша сұрақ қояды

Әр топ кезекпен - кезек дауыстап оқу.

Әр топ өзінің тапсырмаларын орындайды.

дұрыс оқуға дағдыланады

Сұрақтар арқылы мәтіннің мазмұнын ашады

сұрақтар карточкасы

4.Талдау:

15 мин.

Мәтін бойынша флипчартқа сөйлемдер жазу. Қорғау жұмысынан кейін 3 тілек, 1 ұсыныс жазу.

Cергіту сәті

Оқушыларға мәтінді оқыту

Тапсырмалар беремін:

І топ

1. Қобыланды мен Қараманға салыстырмалы түрде мінездеме беріңдер

ІІ топ

2.Құртқаның ақыл парасаты мен адамгершілігі қай тұста көрінеді?

ІІІ топ

3.Қобыландының ерлік істері адамгершілік қасиеттері қай тұста көрінеді

Мәтіннің мазмұнын түсінеді

Мәтін, флипчарт, маркер

СТО

5. Жинақтау:

Сабақтың басты сәтін еске түсіру

5 мин.

Автор орындығы

Ең белсенді деген оқушы өзінің ой пікірін автор орындығына отырып айтады.

Бүгін сіздер қандай шығармалармен таныстыңыздар?

Сұрақ қояды:Жарайсыңдар сонымен ерлік сөзі бүгінгі тақырыпқа байланысы бар ма?

Құртқаның ақыл парасаттылығы қазіргі таңда адамның бойында бар ма?(қыз балаларға сұрақ)

Қобыланды батырдың қаһармандығы мен

елжандылығы менің бойымда қаншалықты кездеседі? (ұлдарға сұрақ)

«Өз елімді қаншалықты жақсы көремін»

Жаңа тақырыпты қорытады

Стикер

4.2. Үйге тапсырма

2 мин.

Т\Д

Үй тапсырмасын түсіндіреді

Барлығы күнделіктеріне жазадыЖылқы малы туралы мәлімет жазу.

Тайбұрылдың шабысы суреттелетін тұсты жатқа айту.

СТО

ТжД

6.Бағалау

3 мин.

ОҮОІӘЫ (мадақтау)

Критерийлерді таратады.

Стикерлерге «Жетістік баспалдағын» тақтаға ілу.

Әр топ бағалайды.

Өздерін реттейді.

Бағалау парағы

КжБ


© 2010-2022