Оқу мен оқытудағы кедергілер

Раздел Другое
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

№ 1 Коучинг сессияның жоспары Күні: 11.11.2014ж

Тақырыбы:

Қалай оқу керектігін үйрету. Оқу мен оқытудағы кедергілер.

Мақсаты:

Оқу мен оқытудағы кедергілерді қалай жеңуге болатындығын үйренуіне әсер ету

Күтілетін нәтиже/табыс көрсеткіші:

Мұғалімдер:

  • Оқытуда қандай негізгі кедергілер бар екендігін айқындай алады;

  • Кедергілерді шешу жолын табуға ұмтылады

  • Оқу мен оқытудың сапасын арттыру үшін оқушылардың өзін-өзін реттеуге үйретудің маңыздылығын түсінеді.

Жұмыс түрі:

Топтық, жұптық, жеке.

Қолданылатын тәсілдер:

«Ойлан, топтас, пікірлес»; «Миға шабуыл»

Керекті құрал-жабдықтар:

Интерактивті тақта, компьютер, плакат, маркерлер, А4 форматындағы парақтар, түрлі - түсті стикерлер , алма бейнесіндегі жабыстырғыш стикерлер.

Коучтің жазбалары:

Сабақ кезеңдері

уақыты

Коучтің әрекеті

Коучингке қатысушылардың әрекеті

І. Ұйымдастыру

а) Салпыншақтар бойынша топқа бөлу «коуч» сөзінің мәні

б) «Позитив» тренингі

в) кіру сауалнамасы

ІІ. Тақырыпты анықтау

Ой-қозғау

ХХІ ғасырда мектептер мен мұғалімдер үшін ең басты мәселе не болып табылады ?

2 мин

1 мин



  1. мин

3мин

1.Салпыншақтар арқылы қатысушыларды топқа бөледі.



  1. қатысушылардан берілген тақырып бойынша ой қозғауды ұсынады.

  1. Қатысушылар бірдей салпыншақтардың түстері бойынша топқа бөлінеді.



  1. Қатысушылар сұраққа жауап тауып коучингтің тақырыбын ашады

    ІII. «Проблеманы айқындау» кезеңі

    1 Видеофильм ««Заяц который любил давать советы » «Аққу шортан hәм шаян»

    1. Миға шабуыл

    Сыныпта оқыту кезінде қандай кедергілер бар?

    Оқушының жоғары деңгейлерге жетуіне кедергі жасайтын факторлар және одан шығудың жолдарын ұсынар едіңіз?

    (5мин).





    Қатысушыларға сауал береді:

    Бұл видеофильм сіздерді қандай ойға алып келеді және оқушының жоғары деңгейлерге жетуіне кедергі жасайтын қандай факторлар?


    1. Көрсетілген видео және берілген сауал бойынша ой түйіндей отырып коучингтің мақсатын анықтайды.

    Фишбоун жасау


      IV Проблеманы шешу кезеңі

      І тапсырма: «Ойлан, жұптас, пікірлес»

      1 -ші сауал :Сіз әрдайым дұрыс жауап таба алмайсыз!

      Бұл жауабыңыз дұрыс емес!

      2-ші сауал: «Ия, сіз мұны аздаған қателермен істедіңіз, бірақ кәнекей білейік, сіздің проблемаңызға себеп болған не нәрсе екен».

      І, ІІ топқа: оқыту тәсілдерін өзгерту қажет пе? Дебат

      ІІІ топ бақылаушылар ролін атқарады және дебатты қорытындылайды.

      (15мин)

      Сауалға жауап алу арқылы мұғалімдерге оқытуда өз проблемаларын көру және одан қалай шығу жолын табуға итермелеу










      Қатысушылар сауалға жауап бере отырып және топпен, жұппен өзара талдау жүргізіп, проблеманы шешу жолын анықтайды












        Сергіту сәті «Мектебің мынау класың, осында он жыл тұрасың, тарыдай болып кіресің таудай болып шығасың» өлеңін 1-топ: операға салады, 2-топ: халық әуеніне салады; 3-топ: репке салады.

        3

          Ү. «Проблема шешімін қолдану» кезеңі

          І тапсырма:

          І топ «ХХІ ғасыр мұғалімінің бейнесі»

          ІІ топ «ХХІ ғасыр оқушысының бейнесі»

          ІІІ топ «жаңаша оқыту тәсілдері» постер жасау

          3

          қорытындылау үшін постер құруды ұсынады

          Қатысушылар постер құра отырып ойларын жүйелеп қорытады және өзін бағалай алады.

            1)Рефлексия

            7 мин

            Коуч қатысушылардан не үйренгендігі жайлы сұрақ қоя отырып кері байланыс жасайды.

            Қатысушылар коучингте нені үйренгендігі жайлы айтады, ой қорытады.

              Қорытындылау

              1



              Кіру сауалнамасы

              Коучингке қатысушы мұғалімнің аты-жөні: _____________________________________________

              • Бұл коучингке келудегі мақсатыңыз не?________________________________________________

              _____________________________________________________________________________

              ______________________________________________________________________________

              • Не үйренгіңіз келеді?________________________________________________________

              ______________________________________________________________________________,

              _____________________________________________________________________________, -

              Шығу сауалнамасы

              Коучингке қатысушы мұғалімнің аты-жөні: _____________________________________________

              • Бұл коучинг Сізге қалай әсер етті? Бұрынғы семинардан кандай айырмашылығы болды?________________________________________________

              _____________________________________________________________________________

              ______________________________________________________________________________

              • Қандай жаңалық білдіңіз?________________________________________________________

              ______________________________________________________________________________,

              _____________________________________________________________________________, -



              © 2010-2022