Сабақ жоспары Модель. Модельдеу 6 сынып

№                          сынып                            пәні информатика Сабақтың тақырыбы: Модель, нақты объектінің қасиеттерін бейне ретінде көрсетеді. Модельдеу Сабақтың мақсаты: ·       «Модель», «модельдеу» түсініктерін қарастыру. ·       Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту ·       Оқушыларды ұқыптылыққа тәрбиелеу.     Оқушылар білуі тиіс: модель, модельдеу дегеніміз не; модельдеудің негізгі кезеңдерін,  сипаттамасын; барлық есептерді екі топқа бөлуді, модельдеудің мүмкін мақсаттарын....
Раздел Другое
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

№ сынып пәні информатика

Сабақтың тақырыбы: Модель, нақты объектінің қасиеттерін бейне ретінде көрсетеді. Модельдеу

Сабақтың мақсаты:

  • «Модель», «модельдеу» түсініктерін қарастыру.

  • Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту

  • Оқушыларды ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Оқушылар білуі тиіс: модель, модельдеу дегеніміз не; модельдеудің негізгі кезеңдерін, сипаттамасын; барлық есептерді екі топқа бөлуді, модельдеудің мүмкін мақсаттарын. Оцушылар үйренуі тиіс: нысан моделін анықтауды; модельдерге мысал келтіруді.

Сабақтың түрі: аралас

Қолданылатын әдіс - тәсілдер: сұрақ - жауап, ауызша, практикалық, дәптермен жұмыс

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі

Амандасу

Оқушыларды түгендеу, журналмен жұмыс


  1. Үй тапсырмасын сұрау

Блок сызба деген не?

Алгоритмнің құрылымы?

Циклдік алгоритм туралы айтып бер?

  1. Өткен сабақты қорытындылау

Сұрақ - жауап

  1. Сабақтың мақсаты мен міндеттерін қою

Жаңа материалды оқып-үйрену

Сабақта қарастырылатын сұрақтар:

Модель және модельдеу дегеніміз не?

Модельдер не үшін қүрылады?

Нысанды зерттеу сызбасы

  1. Жаңа сабақты түсіндіру.

Модельдеу адамның түйінді іс-әрекетінің бірі болып табылады. «Модель» түсінігі оқушыларға жаңалық емес, сондықтан олар әртүрлі нысандар үшін өздерінің мысалдарын келтіріп, модель - нысан, үдеріс, құбылыс туралы қарапайым көрініс деген қорытынды жасайды.

Модельдеу - нысандарды, үдерістерді, құбылыстарды зерттеу және оқып-үйрену үшін құрылған модель.

Компьютерлік модельдерді көрсету.

Эвристикалық әңгіме барысында тақырып бойынша сұрақтар қарастырылады (тақырып сұрақтарына жауап беру).

Модельдеудің негізгі кезеңдерін қарастырғанда негізгі акцент модельдеу нәтижесі сараптамасының алдыңғы кезеңдерде жіберілген қателерін анықтауға бағытталады. Сараптамадан кейін жіберген қателіктерге байланысты модельдеудің кез келген кезеңіне қайта оралуға болады.

  1. Бекіту

Үш деңгейлі тапсырмаларды барлық оқушылардың біртіндеп орындауын үйымдастыруға болады немесе топтық жұмыс нәтижесін көрсетуге болады.

  1. Қорытындылау

Тапсырмаларды орындау нәтижесін бағалау.

  1. Үй тапсырмасы

Оқулықтың §13-ын оқу, бақылау сұрақтарына жауап беру.



© 2010-2022