Коучинг Сыни тұрғыдан ойлау арқылы оқушының көшбасшылығын арттыру

Раздел Другое
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

050012 Алматы қ., Аманкелді к., 61А, 418 каб.,

«ӨРЛЕУ»БАҰО» АҚ филиалы ҚР ББЖ ҚБАРИ, Деңгейлік Бағдарламалар орталығы

Коучинг сабақ жоспары


Тақырыбы:

Сыни тұрғыдан ойлау-сабақ үрдісіндегі көшбасшылық қабілеттерді арттырудың негізі

Мақсаты:

1.Мұғалімдер сыни тұрғыдан ойлауды біле алады.

2.Көшбасшылық қабілетке сыни ойлаудың қажеттігін түсінеді.

3. өз бойларындағы көшбасшылық қабілеттің қажеттігін бағалай алады.

Оқу нәтижесі:

Сыни ойлау мұғалім бойындағы қабілеттерді арттырат

Негізгі идеялар:

Кәсіби біліктілік пен білім жай қабылданбайды,мұғалімдер оны өз қолымен жасайды.Адамгершілік мақсаттағы мұғалімдер өздерінің әріптестері мен айналасындағыларға әсер ету,көшбасшылық қасиеттерін көрсетеді.Олардың көңілінде үнемі талапқа сай оқыту тұрады. (Frost,2011)

Материалдар мен құрал-жабдықтар:

Флипчарт,бейнеролик,рефлексия ағашы, маркерлер, А3

Өткізу барысы:

Этап

Тапсырма

Уақыт

Коучтың іс-әрекеті

Мұғалімнің іс-әрекеті

1.Психологиялық ахуал туғызу

«мен елімді сүйемін»

5 минут

Көтеріңкі көңіл орнату үшін «Мен елімді сүйемін» тренингін ұйымдастырамын.

Егер сіздің досыңыз болса, көршінің басын сипаңыз;

Егер сіздің үйіңізде мысық болса, өз басыңызды сипаңыз;

Егер сіз, иттерді жақсы көрсеңіз көршіңізді құшақтаңыз;

Егер сіз құстарды жақсы көрсеңіз, қолыңызды созып, құстарша қанат қағыңыз.

Егер сіз өз мектебіңізді жақсы көрсеңіз, аяғыңызды топырлатыңыз;

Егер сіздер Отанымызды жақсы көрсеңіздер, алақандарыңызды соғыңыздар!

Рахмет.


Мұғалімдер жүргізушінің соңынан сұрақтарға іс-қимылдар арқылы жауап беріп отырады.

2.Қызығушылық ояту

1-топ

«Ой толғау?» тапсырма

сы


Топтарға әртүрлі суреттер беріледі. Суреттерді зерттеп, ондағы ой мен мағынаны ашу керек.

Әріптестерім ең алдымен жұпта, кейін топтың ішінде суреттердіталқылайды. Осы сурет арқылы автор не айтқысы келгенді туралы толғанады. Әртүрлі көзқарастар айтылады.

2-топ.Фила

кестесі

10 минут

Мұғалімдерге мәтін беріледі.Сол мәтін бойынша фила кестесі толтырады

Мұғалімдер мәтін бойынша

Дерек,ойлар,іс-әрекеттер,сұрақтар құрадй

Фила

кестесін

3-топ

3.Мағынаны тану

«Арқан» стратегиясы

10 минут

Жануарлар туралы диафильм құрау.

Топ ішінде көшбасшыны анықтау.(режисер,оператор,суретші дыбыс операторы хабарлаушы) таймерді пайдалану.

4-топ

Блум сатылары

5 минут

Блум бойынша сұрақтар құру

Мұғалімдер берілген сұрақтарды блум сатыларына салады.

Рефлексия

«Таңдау» әдісі

2 минут

Берілген сөйлемдерді таңдау арқылы (+) таңбасын қояды.

Мұғалімдер өз ойларын стикерге жазады.

Бағалау





Дереккөздер:

2 деңгей бағдарламасы нұсқаулығы,интернет.ақпараттар



© 2010-2022