• Преподавателю
  • Другое
  • Коучинг-сессия жоспары «Дарынды және талантты балалармен жұмыста АКТ-ны пайдалану»

Коучинг-сессия жоспары «Дарынды және талантты балалармен жұмыста АКТ-ны пайдалану»

Раздел Другое
Класс 12 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Коучинг-сессия жоспары

Коуч Танатаров Н.Т.

Коучинг тақырыбы

«Дарынды және талантты балалармен жұмыста АКТ-ны пайдалану»

Жалпы мақсаты:

Дарынды балалармен жұмыс жүргізуде АКТ тиімді пайдаланудағы ұтымды тұстарын таба білу және өзектілігін айқындау

Оқу нәтижесі:

Дарынды балалармен жұмысты ұйымдастыруда АКТ-ны пайдаланудың ұтымды тұстарын таба біледі өзектілігін айқындайды

Негізгі идеялар:

Мектепте 7 модуль аясында жаңа әдіс-тәсілдерді қолдану.

Сабақта қолданылатын

ресурстар:

Бейнежазба, тренингтер, түрлі-түсті стикерлер, маркерлер, проектор, смайликтер, т.б.

Оқыту әдістері:

Сұрақ-жауап, пікір-талас,түсіндіру әдісі, бағалау, «Екі жұлдыз, бір тілек» әдістері.

Дереккөздері:

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық

Тапсырмалар:

Топтық талдау, салыстыру, зерттеу, сыни ойлау.



Қоданылатын

әдіс-тәсілдер

Мақсаты

Коучтың іс-әрекеті

Мұғалімдердің

іс-әрекеті

Тренинг (5 мин)Коучинг-сессия жоспары «Дарынды және талантты балалармен жұмыста АКТ-ны пайдалану»

Тренинг «Сағат сандары»Коучинг-сессия жоспары «Дарынды және талантты балалармен жұмыста АКТ-ны пайдалану»

Сағаттағы сандар қатарына бір-бірінің аттарын жазады. Мұғалімдер ортаға шақырылады. Сағаттағы 1 санына жазылған адамдар - алақандарын түйістіреді, 2 - құшақтасады, 3- құлақтарынан тартады, 4 - арқа түйістіреді, 5- табан түйістіреді, 6 - арқадан қағады, 7- тізелерін түйістіреді, 8 - бастарынан сипайды, 9- бір-біріне иіледі, 10- иаңдайларын түйістіреді, 11- бір-бірінің иығына қолдарын қояды,12- қол алысады.

Топқа бөлу (2 мин)

Коучинг-сессия жоспары «Дарынды және талантты балалармен жұмыста АКТ-ны пайдалану»

Мұғалімдерді «Өнер», «Мектеп» және «Компьютер» атауларына қатысты сөздер әдісімен топқа бөлу.

«Өнер» - биле-биле, ән саламын қалықтатып, сурет салуды қойдың мүйізінен үйрендім, құрақ-құрау, Әбілхан Қастеев; «Мектеп» - жазу құралы, бақылау жұмысы, қоңырау соғылды, кім кезекші, сабақ аяқталды

«Компьютер»- пернетақта, тінтуір, принтер, интербелсенді тақта, проектор

Мұғалімдерді «Өнер», «Мектеп» және «Компьютер» атауларына қатысты сөздер әдісімен үш топқа бөлінеді

Кіріспе 20 мин




Ой шоғырландыру

6мин

Сіз өз оқушыларыңыздың жеке қабілеттерін толық білесіз бе?

Қандай бағыттарға бейімділігі басым екенін байқадыңыз?

АКТ-ң оқушы шығармашылығына тигізер пайдасы бар ма?

Бұл қандай оқушы деп ойлайсыз?

Бейнежазбалардан үзінділер көрсету.

Мұғалімдердің қойылған сұрақтарға жауаптары. Бейнежазба бойынша өз ойларын айтады

Тақырып бойынша білім деңгейін анықтауКоучинг-сессия жоспары «Дарынды және талантты балалармен жұмыста АКТ-ны пайдалану»

5мин

Дарынды оқушы дегенді қалай түсінесіз?

Мұғалімдердің топта ақылдасуы, сұрақтарға жауап береді

Қатысушылармен қарым-қатынас орнату

5мин

Оқушыларыңыздың бойынан дарындылық қасиетін қалай байқай алар едіңіз?

Дарынды балаларға қандай тапсырма түрі ұнайды деп ойлайсыз?

Оқушылардың қызығушылығын арттыруда қандай формативті бағалау түрлерін қолданып жүрсіздер?

Қысқаша қайталау

2мин

Дарындылық туа біткен қабілет пе , әлде ол бірте-бірте дамиды ма?

АКТ-ны еркін меңгерген оқушыны дарынды деп атауға бола ма?

Қиындықтарды анықтау

2мин

Сіздің өз тәжірибеңізде дарынды оқушыларды анықтауда қандай қиындықтар кездеседі?

Тұсаукесер 10мин



Коучинг-сессия жоспары «Дарынды және талантты балалармен жұмыста АКТ-ны пайдалану»










































Қызығушылықты ояту

2мин

Әр сабағыңыз барысында логикалық ойлауға тапсырма түрлерін енгізесіз бе?

Сабақ кезеңдерін жоспарлауда интеллектуалдық қабілетін арттыруға бағытталған шараларға бейімдеу жұмыстарында АКТ-ны пайдаланып ұйымдастырасыз ба?

Дарынды балалардың мінез-құлықтарын ескере отырып сипаттау

10мин

Оқушылардың ішінен дарынды оқушылардың қалай оқитынын сипаттап берер едіңіз?

Креативті ойлауы қандай іс-әрекеттерінен көрініс табады?

Ынталы бала қалай ерекшеленеді?

Дарынды оқушының қоғамдық көшбасшылығы қай жерлерде көрінеді?

Дарынды оқушылардың басқа оқушылардан табандылығының айырмашылығы қандай?

Дарынды балалар мен жұмыс кезінде кездесетін кедергілерді анықтау және жоюға ықпал ету жолдары

8мин

Сіздің дарынды оқушыңызда:

  • «Оқушыда мен бәрін білемін деген жұлдыз ауруы»? басталса;

  • Мұғаліммен сөзге келіп қалды делік;

  • Сіз берген уәдеңізді орындай алмай қалдыңыз.;

Оқушының сіздің пәніңізге деген қызығушылығы жоғалып қалмау үшін сіз не істер едіңіз?

Әр топ өздеріне берілген ситуациялық жағдаяттарға байланысты өз топтарында пікір алмасады, ортақ ойларын ортаға салады.

Негізгі бөлім 5мин

Коучинг-сессия жоспары «Дарынды және талантты балалармен жұмыста АКТ-ны пайдалану»



Коучингтің өзектілігін анықтау

3мин

Дарынды балалармен жұмыстануда АКТ-ның пайдасы бар ма, оның тиімділігі неде екенін атап беріңіз?

Нақты мысалдармен дәлелдей аласыз ба?

Мұғалімдердің қойылған сұрақтарға жауаптары.

Қосымша қиындықтар туралы әңгімелесу

5мин

Дарынды баламен жұмыстану үшін АКТ толық қолдануға мүмкіндік бар ма?

Пән мұғалімдері оқушының дарындылығын анықтауға жұмыстана ма, әлде шараларды өткізу барысында өз қажеттіліктеріне қарай жұмыстана ма?

Қорытынды 5минКоучинг-сессия жоспары «Дарынды және талантты балалармен жұмыста АКТ-ны пайдалану»

Коучингті саралау

5мин

1.Бүгінгі коучингтен не түсінікті болды ?
2. Коучингтің сәтті жақтары қандай?
3. Коучингтің сәтсіз жақтары қандай?
4.Өзіңіз сабақта дарындылықты анықтауда нені қолдана аласыз?
5.Нені өзгерткіңіз келеді?
6.Сізге ең пайдалысы не болды?

Рефлексия

Мұғалімдер өздерін бағалау.

«Екі ұсыныс, бір тілек»

5мин

Мұғалімдер коучингтен алған әсерлерімен бөліседі, қаншалықты тиімді болғандарын стикерлерге жазып, «Нысаналы бағалау» парағына жапсырады.

7


© 2010-2022