Отбасы тақырыбына сабақ жоспары

Раздел Другое
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Отбасы тақырыбына сабақ жоспарыОтбасы тақырыбына сабақ жоспарыОтбасы тақырыбына сабақ жоспарыОтбасы тақырыбына сабақ жоспарыҚысқа мерзімді жоспар

Пәні

Қазақ тілі

Класы

4а

Күні

2.09.14

Сабақтың тақырыбы

Отбасы

Сабақтың мақсаты

Отбасы мүшелерімен танысу. Отбасы туралы қазақ тілінде сипаттап айтуға үйрену, отбасына деген сүйіспеншілікке тәрбиелеу

Күтілетін нәтиже

Отбасы мүшелерінің атауларын қазақ тілінде танып біледі. Оқушылар топта біріге отырып, алдарына қойған тапсырмаларды шеше білуге үйренеді.

Түйінді идеялар

Адамға ең қымбат, ең асыл -отбасы

Сабақ кезеңдері

Сабақ барысындағы іс - әрекет

Ресурстар

Стратегиялар

Оқушылардың іс-әрекеті, талқылау

Қызығушылықты ояту

(5 минут)

Тренинг









Топқа бөлу

«Ассоциация»

«Түрлі түсті гүлдер»

  • Оқушылар шеңберді айнала тұрады

  • Өз тұсында тұрған түстегі гүлді алады

  • Оқушыларға сол сәттегі көңіл күйлері туралы айтылады

Адамның жұртына байланысты «өз жұртым», «нағашы жұртым» топтарына бөлініп отырамыз



  • Білімді проблема бойынша актуалдандырады;

  • Проблема туралы өз білімін ұсынады;

  • Проблеманың сызбасын көрнекілікпен көрсете біледі(білген тақырып бойынша алынған ақпаратты);

  • Ұсынылған проблема бойынша толыққанды түйіндеме жасау;

  • Таным әрекеті процесінде қарым - қатынас шеберлігі

Жүзеге асыру қадамдары:

  1. Шеңбер сызып, ортасына тақырыптың аты жазылады

Отбасы



  1. Постерге осы берілген сұрақтарға байланысты өздері білетін ақпараттарды жазу, жеке, нәтижесін әуелі жұпта талқылау, сосын топта талқылау

  2. Жалпы класқа тақырып бойынша алынған бүкіл ақпараттың тізімін жасау

Оқулық «Ата тілі»

Постер

Стикер

Маркер

Портрет

Үлестірмелі парақшалар

Мағынаны тану

(15 минут)

Ертегі кейіпкерлері қонақта

Автор айтып тұрады. Слайд презентация арқылы ертегіде берілген отбасы мүшелерімен таныстыру

  • Оқушылар ертегіде көрсетілген отбасы мүшелерінің атауларымен гүл шоқтарын жасайды,

  • Оны топта жасап шығады, тақтадағымен салыстырады.

Ой толғаныс

(10минут)

Автор орындығы

Жаңа тақырып бойынша оқушылар тақтаға шыққан оқушыға сұрақ қояды. Тақтаға шыққан оқушы жауап береді.

Үй тапсырмасы

(3минут)


Мәтінді түсініп,рөлге бөліп оқуға үйрену, мәнерлеп оқу


Қосымша тапсырмалар

Жауабы ұнаған аңның суретін салып кел

















Сабақтың тақырыбы: Азық - түлік дүкенінде

Жалпы мақсаты Жалпы дүкенде қолданылатын әрекеттер туралы түсініктерін дамыту. Дүкеннің қандай түрлері бар және олардың атқаратын қызметтері туралы мол мәліметтер алу. Сабақты сан есіммен ұштастырып оқушылардың ой - өрісін дамыта түсу. Дүкендер бойынша танымдарын кеңейту,фонетикалық талдауды қайталау,мәтін бойынша сұрақтар құрастыру

Оқу нәтижесі: Дүкеннің түрлерін, ұқсастықтары мен олардың айырмашылықтарын ажырата алады. Өздігінен және уақыт үнемдей отыра, берілген тапсырмаларды топта талқылап бірлесе жұмыс істей алады. Ойларын ашық және жетік жеткізе алады. Тақырыпты өмірмен байланыстыра алады. Өзі өмір сүріп отырған ортадағы дүкендердің қандай қызметтер атқаратынын біледі.

Сабақтың барысы
1. Ұйымдастыру кезеңі
2. Топқа бөлу Сәлемдесу
«Жүректен - жүрекке» атты тренинг (сәттілік, жақсы тілектер тілеу) 2 мин.
Түрлі - түсті кәмпиттерін түстеріне қарай таратып, сыныпты үш топқа бөлемін

Негізгі кезең Тақырыпқа байланысты жаңа сөздер мен сөз тіркестерін қолданып постер жасау (13 мин.) 4 минут қорғау

1. Мәтінді мәнерлеп оқу Дүкенде
Дүкеннің бірнеше түрі бар. Олар әмбебап, спорт тауарлары, азық - түлік дүкендері.
Дүкенге келгенде сыпайылық таныту қажет. Ең алдымен сатушымен амандасу керек. Өз сұранысыңызды дауыстап, тиянақты жеткізуге тырыс.
Бір нәрсе қажет болса, «көрсетіңізші», «қанша тұрады?» деп анықтап алуға болады. (5 мин.)

2. Қызығушылықтарын ояту - Балалар, дүкен дегеніміз не?
- Дүкеннің қандай түрлері бар, онда нелер сатылады?
- Дүкенге барғанда өзіңді қалай ұстау керек?
(оқушыларға сұрақтар қою барысында жауаптар алу.)
(6 мин)

Сергіту сәтін өткізу 2 мин
3. Ой толғаныс - Егер менде әмбебап дүкені болса....
- Егер менде спорт тауарлары дүкені болса.....
- Егер менде азық - түлік дүкені болса....
Тақырыптарына байланысты эссе жазу (4 - 5 сөйлем)
Топта оқып, ең жақсысын таңдау. Стикерлер арқылы үш топ бір - біріне баға қояды.(7 мин.)

4. Рефлексия Не ұнады? Не ұнамады? (2 мин.)
5. Бағалау Критерийлер арқылы бағалау
6. Үй тапсырмасы Жаңа сөздерді пайдаланып, мәтінді мазмұндап келу.

© 2010-2022