Урок по казахскому языку Нәтиже сабақ

Раздел Другое
Класс 11 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары( пән атауы)




Тақырып

Білім және ғылым.



Тақырып бойынша

сабақтың №

5


Слайд флипчарт сабақтың тақырыбы

Сынып

11 б



Мұғалім




Сабақтың мақсаты

Оқушылардың өткен тақырыпта алған білімдерін бекіту.

Міндеттері

Білімділік

Дамытушылық

Тәрбиелік


Сауатты сөйлеуге, мәтіндегі негізгі идеяны анықтауға,қорытынды

жасауға үйрету.

Логикалық ой- өрістерінің кеңеюіне

жағдай жасау, қалыптастыру.

Білімге ынталандыру,

жауапкершілік, ұқыптылық қасиеттерді тәрбиелеу.

Сабақтың түрі

Нәтиже сабақ



Оқыту формасы

Топпен жұмыс, деңгейлік тапсырмалар



Технология

Модулідік технология



Әдістер мен стратегиялар

Эвристикалық, репродуктивтік әдістер, топтау стратегисы



Оқыту құралдары

Электрондық оқулық, интерактивтік тақта, Қазақ тілі оқулығы 11 б сынып, Алматы, 2007 ж.



Кезеңдер

Мұғалімнің қызметі

Оқушының қызметі

Электронды оқулықты пайдалану

Ұйымдастыру

кезеңі

Сәлемдесу,түгендеу.

Сәлемдесу



Тақтаға 5 оқушыны шығарамын, кезекпен сұрақтар қоямын.

Кезекпен сұрақтарға жауап береді.



1.Қандай мамандықтарды білесіңдер?

2.Сенің болашақ мамандығың қандай?

3.Мамандығың туралы не білесің?

4.Шығыс Қазақстан Мемлекеттік университетте қандай мамандықтарды дайындайды?

Өзге оқушылар тыңдайды.



5.Әрбір қазақстандықтың міндеті қандай?

6.Дарынды балаларға арналған қандай білім ошақтары бар?



Жаңа сабақ

«Білім» деген сөзден жұрнақ арқылы сын есім жасаңдар.


«Білімді» деген сөзге 1оқушы морфологиялық

талдау жасайды.

Интерактивтік тақта


Сабақтың тақырыбымен, міндеттерімен және кезеңдерімен танысу.

Білім, оқу туралы мақал- мәтелдерді

қайталау.




Сөздік диктант

Электрондық оқулықтан сөздік диктант

Электронды оқулық

компьютер


Топпен жұмыс




1 топ




1.Мәтін бойынша электрондық оқулықтан сөз тіркестерін құрастыру.2. Етіс түрлерін анықтау.

Әр топтан 1-2 оқушы шығып, тапсырмаларын

оқиды.

Электрондық оқулық


2 топ.

1.Электрондық оқулықтағы сурет бойынша шағын әңгіме жазу.2.2жай сөйлемнен шартты бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлем құрастыру.





3 топ.


Интерактивтік тақтаға жарнаманы жазу.


Өзіңнің қалайтын оқу орның туралы жарнама дайындау.

Бағалау.Қорытынды жасау.



Бекіту.

1.Өзің таңдаған жоғары оқу орны туралы қысқаша мәлімет дайындау.

2.Экспресс тест

Оқушылар өздерінің

таңдаған оқу орны

туралы қысқаша

әңгімелейді.


Электрондық оқулық

Қорытынды.

Бүгін сабақта қандай тапсырмалар орындадық?




Қандай тапсырмалар

ұнады?



Үй тапсырмасы.

100 бет, 2,3,4,7 беттер.



Өзін- өзі талдау.

Сабақ 11б сыныбында өткізілді. Сыныптың қабілеті орташа.

Сабақтың тақырыбы «Білім және ғылым».Бұл сабақ «Білім жүйесі» бөліміне жатады.

Сабақтың басында мақсат пен міндеттер қойылды. Сабақ барысында қойылған мақсат пен міндеттерді орындауға көңіл аудардық, сондықтан оқушылардың ой- өрісінің кеңеюіне, сауатты сөйлеуге, жазуға,ынталандыруға көп көңіл бөлдік.

Ұйымдастыру кезеңі оқушыларды сабақтың мақсатын шешуге бағытталды.

Сабақтың екінші кезеңі оқушылардың алған білімдерін бекітуге арналды.

Оқушыларды сабаққа ынталандыру үшін зерттеу, эвристикалық, бейімдей оқыту әдістері қолданылды.

Сабақтың үшінші кезеңінде оқуға қабілеті нашар оқушылар да өздерінің белсенділігін, әсіресе электрондық оқулықпен тапсырмаларды орындағанда көрсетті.

Сабақтың алдында оқушыларға сауатты сөйлеу,мәтіндегі негізгі идеяны анықтау, қорытынды жасау,білімге ынталандыру деген міндеттер деңгейлік тапсырмалар, әр түрлі әдіс- тәсілдер арқылы орындағаннан кейін жүзеге асырылды.

Қойылған мақсат пен міндеттер шешімін тапты.



© 2010-2022