• Преподавателю
  • Другое
  • Урок КВН на тему: Узагальнення та систематизація вивченого по темі «Дієприкметник» (7 класс)

Урок КВН на тему: Узагальнення та систематизація вивченого по темі «Дієприкметник» (7 класс)

Раздел Другое
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок КВК у 7 класі

Тема

Узагальнення та систематизація вивченого по темі «Дієприкметник»

Мета: поглибити знання учнів про дієприкметник як особливу форму дієслова, граматичні ознаки, відмінювання, творення, правопис дієприкметників; закріпити знання про дієприкметниковий зворот, виділення дієприкметникового звороту на письмі та усному мовленні; розвивати в учнів кмітливість, зв'язне мовлення, культуру мовлення; виховувати у дітей любов до мови, почуття відповідальності за роботу в групі, вчити спілкуватися, навчати добру.

Хід уроку


  1. Організаційна частина

  2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

  3. Рефлексія «Смайлик». Виберіть смайлик, який відповідає вашому настрою.

  4. Основна частина

1 конкурс «Домашнє завдання»

Учні повинні були поділитися на групи, вибрати капітана, дати назву команді і коротко прокоментувати свій вибір.

2 конкурс «Конкурс капітанів»

-Записати дієслова, утворити від них дієприкметники.(дошка)

Опрацювати, одержати, вишивати, бити, атакувати, стривожити.


  1. Конкурс»Граматичний»

-Провідміняти дієприкметник, виділяючи закінчення

1 команда-запланована

2 команда-заплановане

3 команда-завершені

4 конкурс «Перекладач»

-Перекласти словосполучення українською мовою, визначити суфікси дієприкметників:

Пожелтевшая трава, шелест падающих листьев, сияющий луч, постаревший человек, немеркнующая слава.


  1. Конкурс «Перетворюючий»

1 команда : утворити від поданих дієслів активні дієприкметники теперішнього часу.

Любити, зеленіти, співати, літати, крокувати, бажати, одягатися, виконувати.

2 команда: утворити від поданих дієслів активні дієприкметники минулого часу.

Зрозуміти, згоріти, побіліти, порости, порідіти, помолодіти, зрадіти.

3 команда: утворити від поданих дієслів пасивні дієприкметники.

Здобути, пройти, відчинити, вимити, загартувати, молотити, почути, згадувати.


  1. Конкурс «Синтаксичний»

-Подані речення перепишіть у зошити, поставте розділові знаки, поясніть їх вживання.

Чисто вибілені хати приваблювали своєю різноманітністю.

У хаті тихо німували дбайливо припасовані на стінах мамині рушники.

Розправляє свої широкі крила рушник вишитий працьовитими руками простої селянки.


  1. Конкурс «Орфографічний»

-Поясніть, коли не з дієприкметником пишемо разом, а коли окремо.

(Не) розквітлий бузок; (не) налитий сонцем колос; (не) сподіваний випадок; (не) чуваний подвиг; ніким (не) зірвана квітка; (не) скінченна дорога життя; (не)позичений, а власний талант; ніким (не) переможений чемпіон.


  1. Конкурс «Творчий»

Скласти опис зовнішності одного із членів команди. Завдання для інших

команд :дізнатися, про кого йде мова.


  1. Підбиття підсумків гри.

Журі підраховує результати та оголошують переможців.

10 Рефлексія «Оціни себе»

№ конкурсу

Моя активність на уроці

Загальний бал

Рівень задоволення


  1. Підсумок уроку


© 2010-2022