Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»

Грамматика: Біріккен сөздерСабақтың мақсаты: Мәтінге қатысты жаңа сөздер үйрету арқылы оқушыладың сөздік қорын байыту, тақырып бойынша ауызекі сөйлеуге дағдыландыру, қарым-қатынас тілін кеңейту, грамматиканы коммуникативті қолданыста пайдалану дағдыларын қалыптастыру.Міндеттері:Оқушылардың мәтінмен жұмыс барысында функционалды сауаттылықтарын қалыптастыру (жалпы сауаттылық, ақпараттық, коммуникативтік, тілді игеру), ой-өрісін кеңейту арқылы есте сақтау қабілеттерін арттыру, тілдерін дамыту, оқуш...
Раздел Другое
Класс 7 класс
Тип Видеоуроки
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»№ 45 Гимназия

Қазақ тілі мен қазақ әдебиеті мұғалімі:

Алимбаева Зауреш Ракишевна

.Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»

Грамматика: Біріккен сөздер

Сабақтың мақсаты: Мәтінге қатысты жаңа сөздер үйрету арқылы оқушыладың сөздік қорын байыту, тақырып бойынша ауызекі сөйлеуге дағдыландыру, қарым-қатынас тілін кеңейту, грамматиканы коммуникативті қолданыста пайдалану дағдыларын қалыптастыру.

Міндеттері:Оқушылардың мәтінмен жұмыс барысында функционалды сауаттылықтарын қалыптастыру (жалпы сауаттылық, ақпараттық, коммуникативтік, тілді игеру), ой-өрісін кеңейту арқылы есте сақтау қабілеттерін арттыру, тілдерін дамыту, оқушыларды сабақтан кейінгі уақыттарын тиімді пайдалануға, дұрыс жоспарлай білуге дағдыландыру.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: түсіндіру, әңгімелесу, сөздік, тапсырмалар, мәтінмен жұмыс, өз ойын айта білу, сұрақ-жауап.

Сабақтың көрнекілігі: слайд, тапсырмалар, тақырыпқа қатысты суреттер.

Оқыту формасы: жеке-дара, жұптық.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

А) Сәлемдесу (оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру)

ә) Кезекшімен сұхбат:

-Кім кезекші? Сыныпта мен кезекшімін

-Сыныпта кім жоқ? Сынпта жоқ Сыныпта бәрі

-Наурыздың нешесі? Бүгін наурыздың он үші

-Аптаның нешінші күні? Аптаның бесінші күні, жұма

-Қазір қай мезгі? Қазір көктем мезгілі.

-Біз де жақсы көңіл күймен сабағымызды бастайық.

ІІ Үй тапсырмасын тексеру. 214 бет, 3 тапсырма

ІІ. Сабақтың мақсаттарымен таныстыру:

Сабақтың ой-қазығы

Уақыт деген не? Біз өзіміздің сабақтан кейінгі бос уақытымызды қалай пайдаланамыз, қалай жоспарлаймыз сол жайлы әңгімелейміз.

-Сен өз бос уақытыңды жоспарлай аласың ба?

- Иә, мен бос уақытымды жоспарлай аламын.

- Уақытты бағалау дегенді қалай түсінесің?

- Уақытты бағалау дегеніміз: өз уақытынды тиімді пайдалану және дұрыс жоспарлай білу

  • Сендер уақытарыңды тиімді пайдаланасыңдар ма ?

  • Біз әр күнімізді жоспарлаймыз. Өйткені, күндер бір-біріне ұқсамайды.

  • Күннің алғашқы жартысында сен не істейсің?

  • Күннің алғашы жартысында мен мектепте боламын.

  • Уақытты тиімді пайдаланудың мәні неде?

  • Оның мәні үнемділікте, жоспарлаған ісіңді уақытында аяқтауға мүмкіндік береді.

  • Сенің күн тәртібің бар ма?

  • Иә, менің күн тәртібім бар.

Грамматика 7 слайд







Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Уақыт

Сабақ нешеде басталады?

Сегіз жарымда;

тура екіде

Мен уақытыңда боламын;

Өкінішке орай көп уақытым жоқ; Қап, әттеген-ай , кешігетін болдым...

Үнемдеу, бағалау керек;

Бір апта бұрын;

Былтыр; биыл; ертең; кешке; қазір; Бүрсігүні....

Бос уақытымда;

Шұғылданамын; айналысамын; оқимын;ермегім......

Уақытымызды үнемдей пайдалануымыз

керек!

Біз әрқашан не білуіміз керек?

Сабаққа кешікпеуіміз керек!

Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»





Уақытты бағалау Рабочий день

Жұмыс күні Режим дня

Бос уақыт Мое хобби

Апта күндері Ценить время

Менің ермегім Трудиться

Күн тәртібі Дни недели

Еңбек ету Свободное время

Мәтінмен жұмыс

«Сабақтан кейінгі уақытым»

Біздің мектепте сабақ таңертеңгі сегізде басталады. Біз бірінші ауысымда оқимыз. Сабақ кестесі бойынша күнде алты сабақ болады. Сабақ сағат екіде аяқталады. Біздің мектепте көптеген үйірмелер жұмыс істейді.Оқушылар өз қалауы бойынша бос уақыттарын осы үйірмелерде өткізеді. Мектепте «Қызықты грамматика», «Шахматшылар» ,«Көркем өнер», «Математика әлемінде», «т.б. үйірмелер бар. Қыркүйек айынан «Қызықты грамматика» үйірмесі жұмыс істейді. Бұл үйірмеге өте көп оқушылар қатысады. «Шахматшылар» үйірмесі жақында ашылды. Шахматшы қыздар да, ұлдар да қызыға ойнайды. «Көркем өнер» үйірмесіндегі жас «әртістер» мектепте ғана емес, жиындарда, ат-аналар алдында да ойын көрсетіп тұрады. Мен Жандос досымен бірге «Математика әлемінде» атты үйірмеге қатысамын. Бұл үйірмеге біз сейсенбі және жұма күндері барамыз. Бұл күндері сабақ біткен соң, үйге барып біраз демаламыз. Сағат үшке он бес минут қалғанда мектепке келеміз. Үйірме өз жұмысын тура сағат үште бастайды.Үйірме жұмысы сағат беске дейін созылады. Досжан екеуіміз жуықта өткен математикалық викторинаға қатысып, жүлделі орынға ие болдық.

Сөздік

Үйірме - кружок

қызыға - с интересом

жиын - собрание

жүлделі орын - призовое место

ие болу - завоевать

жуықта - недавно





Тапсырмалар:

1 . Мәтін бойынша сұрақ құрастырыңдар?

  1. Мәтіннің ішінен біріккен сөздерді тауып дәптерлеріне жазыңдар.

  2. «Менің бос уақытым» тақырыбына диалог құрастырыңдар

Тапсырма: Мына етістіктерді есімше етіп құрмалас сөйлемдер жасаңдар

Істеу, өткізу, көрсету, қатысу, бару, келу, бастау, демалу, болу.

Тапсырма: Берілген сөздермен сөйлем құрастырыңдар.

  1. Алтыннан, қымбат, уақыт.

  2. Жүрмейді, кері, уақыт, қарай.

  3. Өнер, уақытты, басқару.



Сабақтың қорытындысы:.

1. Бүгін сабақтың алдында қойылған мәселелерімізді еске түсірейік. Олар:

  • Уақыт дегеніміз не?

  • Біз сабақтан кейінгі уақытымызды қалай пайдаланамыз?

  • Жоспар құрған дұрыс па?

  • Бүгін қандай сөздермен таныстық?

  • Біріккен сөздер деген не? Оның түрлері.

Ой толғау. Сонымен, балалар Сабақтан кейінгі уақытымызды дұрыс пайдалануға қалыптасуымыз керек әр жақсы нәрсеге уақыт таба білуіміз керек

Жұмыс, ойлан, ойын, оқу, дос, арман.

Жұмысқа уақыт табыңыздар, бұл - табыс шарты.
Ойлануға уақыт табыңыздар, бұл - күштің қайнар көзі.
Ойынға уақыт табыңыздар, бұл - жастықтың құпиясы.
Оқуға уақыт табыңыздар, бұл - білімнің негізі.
Достыққа уақыт табыңыздар, бұл - бақыттың шарты.
Арманға уақыт табыңыздар, бұл - жұлдыздарға жол көрсетеді.

ҮІІ. Үй тапсырмасын беру (2 мин.)





Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»Сабақтың тақырыбы: «Сабақтан кейінгі уақытым»

























© 2010-2022