Открытый урок казахского языка в 8 кл. на тему Бәйтерек

Раздел Другое
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Открытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему БәйтерекОткрытый урок казахского языка в 8 кл. на тему Бәйтерек

8 - сыныпта «Бәйтерек» тақырыбында өткен сабағымның үлгісі.

Сабақтың мақсаты:

1) Білімділік: оқушыларға байтақ қазақ жерінің кіндігінде орналасқан жаңа Астана тарихымен таныстыру, жан - жақты мағлұмат беру, сұрақ арқылы білімдерін кеңейту.

2) Тәрбиелік: екі ғасыр тоғысында Еуразия құрлығында тарихқа енген жаңа астанамыз - Астана қаласымен мақтануға тәрбиелеу.

3) Дамытушылық: астанасына қарап, елін таниды дегендей, Астана мемлекетіміздің биік мәртебесі, бірліктің тұтқасы екендігін таныту, «Бәйтерек» кешенін суреттеу арқылы сөйлеу дағдыларын қалыптастыру, тілін дамыту.

Сабақтың түрі: топпен жұмыс

Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ - жауап, ойын ойнау, жарыс сабағы.

Пәнаралық байланыс: орыс тілі, тарих пәні

Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру

II. Үй тапсырмасын тексеру. «Астана» туралы мәтін дайындау ( 3 тілде )

III. Жаңа сабақ

I. Мәтінді түсіндіру

Астана

Орынбор Қызыл - Орда Алматы

1920-1924 ( Ақмешіт ) 1929 - 1995

1924 - 1929



Астана

1995 жыл - көшіру туралы бұйрықтың шығуы

1997 жыл - Ақмолаға көшу

1998 жыл - Ақмола - Астана болу

II. Сөздікпен жұмыс

астана - столица

бас - главный

әйгілі - известно

III. 3 топқа бөлу

1. Бәйтерек

2. Ақорда

3. Атамекен

IV. «Сөйлем қуаласпақ» ойыны. ( интерактивті тақтадан суреттер көрсетіледі. ) Эссе, ой - толғау, хабарландыру, жарнама немесе мәтін құру керек. ( ауызша орындалады )

V. Топтастыру әдісі

Бәйтерек

Астана



Интерактивті тақтамен жұмыс

VI. «Бәйтерек» кешеніне саяхат.

1 - тапсырма: сұрақ - жауап. Ұяшықпен жұмыс.

VII. «Ақорда» , «Парламент үйіне» саяхат

2 - тапсырма: сөйлем мүшелеріне талдау

1- топ: Астана - байтақ елдің қаласы.

2 - топ: Астана қаласы 2008 жылы өзінің 10 жылдық мерейтойын атап өтті.

3 - топ: Бәйтерек - жер жаһанды кейіптейтін әлем ағашы.

VIII. «Думан» ойын - сауық кешеніне саяхат.

3 - тапсырма: Бәйтерек, Ақорда, Атамекен сөздерін септеу.

IX. «Конгресс - холға» саяхат

4 - тапсырма: «Астана» , «Бәйтерек» туралы өлең оқу.

X. «Хан шатырына» саяхат.

5 - тапсырма: шығарма жазу

1 - топқа «Астана - тарихи қала»

2- топқа «Астана - экономикалық саяси орталық»

3 - топқа «Астана - болашақтың қаласы»

XI. Оқулықпен жұмыс

XII. Сабақты бекіту ( сұрақтар арқылы )

XIII. Үйге тапсырма: «Бәйтерек» түсінік айту

XIV. Оқушыларды бағалау.

9- сыныпта өткен сабақ үлгісі:

Сабақтың тақырыбы: Әбілхан Қастеев

Сабақтың мақсаты:

  1. Білімділік: оқушыларға қазақ халқының суретшісінің бірі Әбілхан Қастеев туралы өмірінен мағлұмат беру, сұрақтар арқылы білімдерін кеңейту.

  2. Дамытушылық: жаңа тақырып бойынша оқушының өз ойын айқын, түсінікті жеткізе білуіне үйрету.

  3. Тәрбиелік: қазақ халқының сурет өнерімен таныстырып, мәдени тұлға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: баяндау, сұрақ-жауап, әңгімелеу

Пәнаралық байланыс: орыс тілі, бейнелеу

Сабақтың көрнекілігі: Ә. Қастеев портреті, суреттері, интерактивті тақта, кесте, сызбалар, слайдтар.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

ІІІ. Жаңа сабақ

1.Топтастыру әдісі:

Әбілхан Қастеев



2. Сөздік жұмысы: жарқын құбылыс-яркое явление;

әкесінен ерте айырылған- оставшись рано без отца;

таңғалдыру- удивить;

даму- развитие;

үлес қосу- внести вклад;

дүниетаным- познание мира;

ерекшеліктері- особенности;

назар- внимание.

3. Мәтінмен жұмыс түрлері: мәтінді оқу, аудару, сұрақтарға жауап беру.

4. Жаттығу жұмыстары:

1- тапсырма: сөйлемдерді көшіріп жазып, сөйлем мүшесіне талдау.

2- тапсырма: берілген сөздерге морфологиялық талдау жасау.

Суретшілерінің, мәдениетімізге, сыйлығының, шеберлігінің, тарихымыз.

5. «Суреттерді сөйлет» ойыны.

Интерактивті тақтадан «Абай жайлауда» (1977), «Түркісіб» (1932), «Жамбылдың портреті» (1937) көрсетіледі. Оқушылар суреттер бойынша мәтін құрастырады, берілген тақырып бойынша хат, эссе құрастыруға болады.

V. Қорытынды жасау. INSERT бетшесін толтыру.

Нені білемін?

Нені білдім?

Нені білгім келеді?

Қазақстан суретшілері туралы білемін.


Әбілхан Қастеевтің туындыларымен таныстым.

Ә.Қастеевтің еңбектерімен терең танысқым келеді.

Ә.Қастеевтің отбасы жөнінде білгім келеді.

VI. Үй тапсырмасы: мәтіннің мазмұнын әңгімелеу.

VII. Бағалау.



© 2010-2022