Төрт түлік мал жөніндегі өлең жырлар

Раздел Другое
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні: 05.09. Қазақ әдебиеті Сыныбы : 5а

Сабақтың тақырыбы

Төрт түлік мал жөніндегі өлең жырлар

Сабақтың мақсаты

Оқушыларға төрт түлік мал жөніндегі өлең жырлары туралы білім беру..

Нәтижесі

Оқушылар төрт түлік мал жөнінде өлең жырлар туралы біледі.

Сілтеме

  1. Мұғалімге арналған нұсқаулық

  2. Оқыту әдістемесі

  3. «Қазақ әдебиеті» 5-сынып

Көрнекілігі

Маркер, постер

Сабақтың әдіс-тәсілі

СТО, топпен жұмыс, жеке жұмыс

Пәнаралық байланыс

Тарих және өмірмен байланыс

Кезеңдер(Блум таксономиясы)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

. Ұйымдастыру кезеңі.

. Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу.Оқушыларды түгендеп, сабаққа дайындығын тексеру. Топтарға бөлу.

Білу

Түсіну

Үй тапсырмасын сұрау.
Сұрақтар арқылы үй тапсырмасын жинақтау

- Халық ауыз әдебиетінің түрлерін атаңдар.

- Тұрмыс салт жырлары дегеніміз не?

-Тұрмыс салт жырларының түрлерін атаңдар.



-Халық ауыз әдебиетінің түрлері көп. Олар:тұрмыс салт жырлары, ертегілер, мақал-мәтелдер, жұмбақтар,аңыз әңгімелер, батырлар жыры, ғашықтық жырлар,ақындар айтысы.

-Тұрмыс салт жырлары қазақ әдебиетінің үлкен бір саласы,күнделікті тұрмыста өлең айту қазақтың ең қасиетті салты болған.Ондай өлеңдерді,жырларды тұрмыс салт жырлары деп атайды.

- Бесік жыры,тұсау кесер жыры,жар-жар, той бастар,беташар,бата-тілек,жоқтау.

Қолдану

І топ. Шопан атаға өлеңін мәнерлеп оқып, мазмұнына талдайды. ІІ топ. Қамбаратаға өлеңін мәнерлеп оқып, мазмұнына талдайды.

ІІІтоп. Зеңгібаба өлеңін оқып, мазмұнына талдайды. ІҮтоп. Шекшеката өлеңін оқып,мазмұнына талдайды.

.

Төрт түлік малға арналған өлең туралы оқушылардың пікірін тыңдау. Осы төрт түлікке байланысты мақалдар айту.

Сергіту сәтін орындату

Қызыл өрік әніне сергіту сәтін жасайды.

Талдау

Алған білімдерін талдай,салыстыра білуге дағдыландыру



І топ

ІІ топ

ІІІ топ топ мүшелері талдайды.

ІҮ топ

Жинақтау

Қай тақырыпты меңгердім? Өтілген тақырып бойынша өзіндік пайым жасауға бағыттау.

«Қайта бағыттау»

Біз бүгінгі сабақта не білдік?Өз білімдеріне талдау жасайды.

Бағалау

Нені меңгердім?

Маған не түсініксіз?

Кері байланыс

Рефлексия беруін сұрайды

Стикермен өз ойын береді

Келесі тапсырма:

Халық ауыз әдебиеті. Наурыз жыры

Наурыз жыры




© 2010-2022