Қазақ тілі Менің досым

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы: Менің достарым.

Сыныбы:6

Сабақтың мақсаты: менің досым тақырыбы ойынша оқушыларды бірлесіп жұмыс істей отырып, мәтінді түсінуі ,сойлеу, жазу дағдыларын қалыптастыру.

Міндеттері:

-сыни тұрғыдан ойлауын дамыту арқылы қорытынды жасай алуға дағдыландыру.

- коммуникативтілікке және топпен жұмыс жасай білуге үйрету.

-өздігінен жұмыс жасай білу дағдыларын қалыптастыу

Күтілетін нәтиже:

-Жаңа сөздерді сөйлемде қолдана алады.

-Өз ойын жеткізе алады.

-Сөйлеу дағдылары қалыптасады.

Қолданылатын модульдер:Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы;Оқыту үшін бағалау;Оқытудағы жаңа әдіс тәсілдер; оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру және оқыту

Әдіс тәсілдер:«Шаттық шеңбері»,«Миға шабуыл», «Білемін, үйрендім, білгім келеді...», «Кубизм» стратегиялары, Өзін өзі бағалау, топтық бағалау.

Сабақ уақыты

Мазмұны

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының іс әркеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

5минут


Тұсаукесер

10 минут

1.Ұйымдастыру кезеңі

2.Психологиялық атмосфера құру

3.Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Топқа бөліну

Сыныптың білім деңгейін анықтау

1.Сәлемдесу

2.Шаттық шеңберге тұрып, оқушылар бір біріне тілектер айтуды ұсынамын.

Түрлі- түсті қарындаштар арқылы топқа бөлу


1.Амандасады

2.Оқушылар бір бірлеріне тілектер айтады.

Өздеріне ұнаған түсті таңдай отырып, топқа бөлінеді

Жарайсыңдар!

Түрлі түсті қарындаштар

Білу

«Ой қозғау»




Өткен тақырыптан

қайталау сұрақтарын қоямын.

Өткен сабақ несімен ерекшеленді?

Өткен сабақ бойынша жаңа сөздерді еске түсіру

«Менің досым» тақырыбын берілген сұхбатты сұрау

«Миға шабуыл» әдісі бойынша

оқушыларға Дос өлеңі оқылады

Сұраққа жауап бере отыра сабақ мақсатын оқушылармен ашамын

Оқушылар жауап береді.

Оқушылар жауап беруге тырысады.


Оқушылар кезекпен жазып келген сұхбаттарын оқиды.


Оқушылар суретке қарап отырып мағынасын ашып, мазмұның ортаға салады.

Топта бағалау жасау



Смайликпен бағалау!


Ауызша мадақтау

«Жарайсыңдар!»

«Тамаша!»





Түрлі стикерлер, маркер және А4 қағазы

Суреттер.

Негізгі бөлім

20минут






Сергіту сәті

2минут

Түсіну.Сабақтың мақсатымен таныстыру. Жаңа сөздермен танысу





Грамматикалық тақырыпты қайталау


Қолдану.

Талдау.

Глосарий

Іс- дело

Жолдастық дружба

Қадір- қасиет- уважение

Оқу озаты- отличник учебы

Мінезі жұмсақ- мягкий характер

Мінезі шапшаң- шустрый

Қатты сөзге келмеу- не грубить

Жаңа сөздермен таныстыру

Топтық жұмыс. Маркер, плакат беру арқылы осы жаңа сөздерді пайдалана отыра «Менің досым» тақырыбында постер арқылы бейнелеп оны қорғау керек.

Топ жұмысты қорғағаннан кейін,

әр топ келесі топты бағалайды.

Сергіту сәтін өткіземін

«Қара жорға» биі .

Жұптық жұмыс тәсілі бойынша берілген тапсырманы әр оқушы жеке қарастырады, жұпта талқылайды кейін оны топта талқылайды.

Тапсырма: 1топ «Жолдас»

2топ «Құрбы» сөзіне дыбыстық талдау жасайды.

Тапсырманы рефлексивті бағалау арқылы /3бұрыш, 4бұрыш, 5бұрыш/ беру арқылы бағалаймын


Жаңа сөздермен танысады.

Сөздік дәптерлеріне жазады.



Оқушылар дауыссыз дыбыстарды еске түсіреді.

Мысалдар келтіре отырып фонетикалық талдау жасайды.

Оқушылар ноудбуктан би қимылын қайталай отырып билейді.

1топ «Демалыс»

2топ «Құрбы» сөзіне дыбыстық талдау жасайды.


Қорытынды

10 минут





Үйге тапсырма

Жинақтау.

Жаңа сабақты бекіту

«Кубизм» стратегиясы

«Білемін, үйрендім, білгім келеді...» стратегиясы

Кубизм стратегиясы арқылы сабақты бекіту

1.Жаңа сөздерді еске түсіру

2.Дауысты дыбыстар саны нешеу?

3.Дауысты дыбыстардың қалай бөлінеді?

4.Жаңа сөздермен 2 сөз тіркесін құрастыр.

5. «Отличник учебы» сөзін аудар

6.Күзе қандай мерекелер болады?

«Білемін, үйрендім, білгім келеді...»

Стратегияс бойынша кесте толтыруды ұсынамын.


«Менің досым » тақырыбына шағын әңгіме жазу.

Әр топтан бір оқушы шығып, кубикті лақтырады. Кубиктің жан -жағында сұрақтар нөмірі берілген.

Сол сұрақтарға жауап береді.

Табыс критерийлерін бірге бағалаймыз.

Оқушылар бүгінгі сабақта не үйренгендерін, тағы не білгілері келетіндерін осы тақырып бойынша қандай ой түйгендерін кестеге түсіреді.

Смайликтерді жапсыру арқылы сабақты өздері бағалайды.




© 2010-2022