- Преподавателю
- Другое
- 1 сынып Мен атама көмектесемін
1 сынып Мен атама көмектесемін
Раздел | Другое |
Класс | 1 класс |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Кульжебаева А.Ш. |
Дата | 05.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сабақтың тақырыбы: Мен атама көмектесемін
Сабақтың мақсаты:
Отбасылық көмекке шақыратын тақпақпен таныстыру, байланыстыра сөйлеу, жатқа айту дағдыларын арттыру.
Күтілетін нәтиже:
Пәндік: тақпақ туралы айта алу, тақырып бойынша белсенді сөздік қорды меңгеру, тақпақты жатқа айта алу.
Тұлғалық: ата-әжесі, әке-шешесіне, аға-бауырларына көмектесуге, қамқор болу сияқты қасиеттерді бойына сіңіру.
Жүйелік-әрекеттік: сабақ барысында меңгерген белсенді сөздік қор мен қарапайым үлгі құрылымдарды өзіне таныс өмірлік жағдаяттарда орынды қолдана алу.
Сабақ барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру.
II. Өткен сабақ пен жаңа сабақты сабақтастыру.
III. Жаңа сабақ
1-тапсырмадағы суреттер бойынша отбасы мүшелерін білдіретін сөздерді тыңдайды, қайталайды.
ата, әже, әке, ана
аға, әпке, іні, қарындас (сіңлі)
2-тапсырма толықтырып айтуға негізделген, дегенмен алдын ала аудиотаспадан сөйлемдерді тыңдатып алуға болады. Сонан соң оқушылар сөйлемді толықтырып айтады.
атама әжеме әкеме
Мен ... көмектесемін.қарындасыма (сіңліме) анама
ініме әпкеме ағама
3-тапсырмада оқушылар сұраққа жауап беруге жат-тығады. Сен кімге көмектесесің? деген сұрақты бір-біріне қойып жаттығады. Сөйлесім әрекетіне көбірек көңіл бөлінеді, сұраққа дұрыс жауап бере алуға үйренеді.
4-тапсырмада оқушылар «Көмекшілер» деген тақпақты оқиды, қайталайды. Бәріне деген жаңа сөзді есте сақтайды. Тақпақтың әр жолын жеке-жеке қайталату арқылы, жылдам оқуға, сөздерді дұрыс дыбыстауға жаттығады.
«Көмекшілер»
Көмек керек атаға,
Көмек керек әжеге,
Көмек керек анаға,
Көмек керек әкеге.
Кіп-кішкентай балалар
Көмектесер бәріне. (Ә.Шапағат)
5-тапсырмада оқушылар Балалар кімге көмектеседі? сұрағына үлгі бойынша жауап беруге жаттығады. Үлгі: Балалар атаға көмектеседі.
атаға, әжеге, анаға, әкеге бәріне.
6-тапсырмада оқушылар тақпақтың мазмұнын сұрақтарға (Тақпақ қалай аталады? Тақпақ не туралы?) жауап беру арқылы айтуға үйренеді. Оқушылар бір-біріне тақпақ туралы сұрақ қойып жаттығады.
Жазу дәптеріндегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықтағы лексика-грамматикалық тапсырмаларды бекіте түседі.
Тақпақ қалай аталады? Бұл тақпақ «Көмекшілер» деп аталады.
Тақпақ не туралы? Тақпақ көмек туралы. Кіп-кішкентай балалар бәріне көмектеседі. Олар-кішкентай көмекшілер.
IV. Жаңа сабақты қорытындылау
Мұғалім оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастыра отырып, сабақты аяқтайды.
Бағалау:
Үйге тапсырма: сөдік жаттау, 4-тапсырма. бет80