Урок казахского языка Археологиялық мұражай

Раздел Другое
Класс 9 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы:

Археологиялық мұражай

Күні:

02,02,2016ж

Сыныбы:

9 «А»

Пән мұғалімі:

Джуманбаева Аида Калменовна

Сілтеме:

9-cынып қазақ тілі оқулығы, интернет, «Шың» кітапшасы.

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың сауаттылығын ашу мақсатында мұражай тарауында өтілетін тақырыптар атай отырып, сол тақырыпқа қатысты тапсырмаларды орындау.

Міндеттері:

  • Мұражай туралы мағлұмат алу.

  • «Мұражай» сөзінің ұғымына талдау.

  • Өткен тақырыпты еске түсіру.

  • Өз ойын еркін, дәлелмен жеткізе алуға бағыттау.

  • Алған білімдерін алдағы уақытта қолдана білу.

Сабақта кіріктірілген модуль:

-Оқыту мен оқудағы көшбасшылық;

-Балаларды жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту;

-Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;

Сабақтың типі:

қайталау

Сабақтың түрі:

қорытынды

Сабақтың әдісі:

«елші» әдісі, миға шабуыл, сұрақ-жауап, «Автор орындығы» әдісі

Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер:

Интерактивті тақта, ватман, стикер, маркер, слайд көрсетілімдер, А3 форматты қағаздар

Сабақтың жоспары:

І. Ұйымдастыру кезеңі. Қызығушылығын ояту

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

ІІІ. Жаңа сабақ. Жаңа сабаққа байланысты мағынаны ажырату

ІV. Жаңа сабақты бекіту. Ой толғаныс

V. Бағалау

VI. Үй тапсырмасы

Сабақ кезеңі:

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

І. Ұйымдастыру Қызығушылығын ояту

Тренинг:

Топқа бөлу:

Оқушылармен «Тілек білдіру» тренинг жүргізу арқылы, сыныпқа қолайлы орта туғызымын.

1,2,3, саны арқылы топқа бөлінеді

Оқушылар стикерлерге қасында отырған жұптарына тілек білдіру арқылыкөңіл күйлерін көтереді.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау

Сабақтас құрмалас сөйлемге қатысты ережені оқу,берілген тапсырманы оқып дұрыстығына көз жеткізу.

Шартты б.с.қ.

Қарсылықты б.с.қ.

Себеп б.с.қ.

Мезгіл б.с.қ.

Қимыл-сын б.с.қ.

Мақсат б.с.қ.

ІІІ. Мағынаны ажырату

«Миға шабуыл» әдісін пайдалана отыра.

1-тапсырма (сөз мағынасын түсіндіру)

2-тапсырма (тірек сөздер теріп жазу)

4-тапсырма (антонимге сөйлемдер құру)

5-тапсырма ( мәтінді оқып, ауызша аударып, топ ішінде пікір алмасу)

Заман-кезең-дәуір-жылдар

Арнайы-әдейі

Тікелей-тура-дәл-нақ

КСРО, Қазақстан аумағы, ядролық полигон, жер асты, ядролық қару, қоғам қайраткері, жүйке ауру, 500 мыңдай адам, жер беті, ...

Ашылды-жабылды, Ауыр-жеңіл, Аз-көп, Кең-тар, Жақсы-жаман

Сыртқы есік ашылғаны мен ішкі есігі жабылды.

Сергіту сәті

Құпия дос тренингін өткізу

Оқушылар көңіл көтеру мақсатында топтар арасында стикермен жұмыс жасау

ІV. Ой толғаныс

Сөйлем талдау

Тесттік парақшалармен жұмыс

Морфологиялық талдау

Демалып, емделіп - көсемше жұрнағы

Қайт+а+сыз - етістік+көсемше жұрнағы+жіктік жалғау ІІ сыпайы жағы

V. Бағалау

Оқушыларды топ басшысы бағалау парағына бағалайды.

Оқушылар қабырғада ілулі тұрған кері әсер парағына бүгінгі сабақта алған мағлұматтарын (сандық, ет турағыш, қоқыш жәшігі) стикерге ойларын жазып бөліседі.

VІ. Үй тапсырмасы

Өткен тақырыптарды қайталау

Қорытынды сабақ 79-бет

Оқушылар берілген тапсырманы күнделіктеріне жазып алады

Қорытынды

Сабақты «Сұрақ -жауап» әдісі арқылы қорытындылау.

Бүгінгі тақырыпқа байланысты рефлексиялық есеп жазу.


© 2010-2022