Сабақтың тақырыбы: Синтаксистік қатынастар. 7-сынып

Сабақтың тақырыбы Синтаксистік қатынастар Мақсаты   Синтаксистік қатынастар туралы мәлімет беріледі; берілген теориялық білімдерін тәжірибеде қолданауға машықтандырады; тапсырманы шапшаң, сапалы орындауды үйренеді; топпен жұмыс жасауға дағдыланады; шығармашылық қабілеттері артады. Оқыту нәтижесі   Синтаксистік қатынастар туралы мәлімет алады; алған теориялық білімдерін тәжірибеде қолдануға машықтанады; тапсырманы шапшаң, сапалы орындауды үйренеді; топпен жұмыс жасауға дағдыланады; шығармашылық қабілеттері артады. Әдіс-тәсілдер   Сұрақ-жауап,түсіндіру, іздендіру Сілтеме   Қазақ тілі оқулығы 7 – сынып  162-бет; «Қазақ тілі мен әдебиеті» журналы 2013 жыл №11    27- бет Диктанттар мен мазмұндамалар жинағы Дереккөз   Интер.тақта, фишкалар, тапсырмалар жазылған слайдтар           ресурстар   І Қызығушылығын  ояту:   а/ үй тапсырмасын сұрау ә/ топқа бөлу Сабақтың мазмұны Мұғалімнің іс-әрекеті   Сәлемдесіп, түгендеп,оқушылардың зейінін сабаққа аудартады; Үй тапсырмасын сұрақтар арқылы сұрайды; Оқушыларға сөз тіркестері жазылған парақшалар береді, сол парақшадағы сөз тіркестерінің байланысу түрлері арқылы өз топтарына барып, орындарына отыруын тапсырады Оқушының іс-әрекеті         Сұрақтарға жауап бере отырып үй тапсырмасын айтады; Сөз тіркестері жазылған парақшалардағы  сөз тіркестерінің байланысу түрлері арқылы өз топтарына барып, орындарына отырады   ІІ Мағынаны тану 1/  теориялық кезең   Әр топқа қатынас түрлері туралы берілген мәліметті өз беттерімен оқуды,топта талқылауды тапсырады   Әр топ қатынас түрлері туралы берілген мәліметті өз беттерімен оқып,топта талқылайды   2/ тәжірибелік кезең а/ жаттығумен жұмыс   253-жаттығуды орындауды тапсырады. Абай өлеңдерінен берілген үзінділерден сөз тіркестерін тауып, қатынас түрлерін ажыратды тапсырады   253-жаттығуды орындайды Абай өлеңдерінен берілген үзінділерден сөз тіркестерін тауып, қатынас түрлерін ажыратады   ә/ сөз тіркестерін құра Слайд арқылы берілген үлгімен сөз тіркестерін құрауды тапсырады Слайд арқылы берілген үлгімен сөз тіркестерін құрайды   б/ сыңарларын тауып жаз Слайд арқылы берілген сөз тіркестерінің сыңарларын тауып жазуды, қатынас түрлерін ажыратуды тапсырады Слайд арқылы берілген сөз тіркестерінің сыңарларын тауып жазады, қатынас түрлерін ажыратады   в/ тіркес түрлерін анықта Слайдта көрсетілген сөз тіркестерінің түрлерін, қатынас түрлерін ажыратуды тапсырады (есімді, етістікті тіркес) Слайдта көрсетілген сөз тіркестерінің түрлерін, қатынас түрлерін ажыратады   ІІІ Ой толғау  Ізденіс кезеңі Өлең шумақтарын жазу Берілген өлең шумақтарын толықтыруды, сөз тіркестерін тауып, байланыс түрлерін, қатынас түрлерін ажыратуды тапсырады Берілген өлең шумақтарын толықтырады, сөз тіркестерін тауып, байланыс түрлерін, қатынас түрлерін ажыратады   Үй тапсырмасын беру 254-жаттығуды үйден орындап келуді тапсырады 254- жаттығуды үйге тапсырма ретінде алады   Бағалау Оқушылардың жинаған фишкалары арқылы бағалайды Жинаған фишкалары арқылы бағаланады   Рефлексия Бүгінгі сабақта кімге не ұнағандығын сұрайды Бүгінгі сабақта өздеріне ұнаған кезеңдерді айтады                                                                                                                       
Раздел Другое
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сыныбы: 7 «д» сыныбы пәні: Қазақ тілі уақыты:16.04.2014 ж.

Сабақтың тақырыбы

Синтаксистік қатынастар

Мақсаты

Синтаксистік қатынастар туралы мәлімет беріледі; берілген теориялық білімдерін тәжірибеде қолданауға машықтандырады; тапсырманы шапшаң, сапалы орындауды үйренеді; топпен жұмыс жасауға дағдыланады; шығармашылық қабілеттері артады.

Оқыту нәтижесі

Синтаксистік қатынастар туралы мәлімет алады; алған теориялық білімдерін тәжірибеде қолдануға машықтанады; тапсырманы шапшаң, сапалы орындауды үйренеді; топпен жұмыс жасауға дағдыланады; шығармашылық қабілеттері артады.

Әдіс-тәсілдер

Сұрақ-жауап,түсіндіру, іздендіру

Сілтеме

Қазақ тілі оқулығы 7 - сынып 162-бет;

«Қазақ тілі мен әдебиеті» журналы 2013 жыл №11 27- бет

Диктанттар мен мазмұндамалар жинағы

Дереккөз

Интер.тақта, фишкалар, тапсырмалар жазылған слайдтар




ресурстар

І Қызығушылығын ояту:

а/ үй тапсырмасын сұрау

ә/ топқа бөлу

Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті



Сәлемдесіп, түгендеп,оқушылардың зейінін сабаққа аудартады;

Үй тапсырмасын сұрақтар арқылы сұрайды;

Оқушыларға сөз тіркестері жазылған парақшалар береді, сол парақшадағы сөз тіркестерінің байланысу түрлері арқылы өз топтарына барып, орындарына отыруын тапсырады

Оқушының іс-әрекеті



Сұрақтарға жауап бере отырып үй тапсырмасын айтады;

Сөз тіркестері жазылған парақшалардағы сөз тіркестерінің байланысу түрлері арқылы өз топтарына барып, орындарына отырады

ІІ Мағынаны тану

1/ теориялық кезең

Әр топқа қатынас түрлері туралы берілген мәліметті өз беттерімен оқуды,топта талқылауды тапсырады

Әр топ қатынас түрлері туралы берілген мәліметті өз беттерімен оқып,топта талқылайды

2/ тәжірибелік кезең

а/ жаттығумен жұмыс

253-жаттығуды орындауды тапсырады. Абай өлеңдерінен берілген үзінділерден сөз тіркестерін тауып, қатынас түрлерін ажыратды тапсырады

253-жаттығуды орындайды

Абай өлеңдерінен берілген үзінділерден сөз тіркестерін тауып, қатынас түрлерін ажыратады

ә/ сөз тіркестерін құра

Слайд арқылы берілген үлгімен сөз тіркестерін құрауды тапсырады

Слайд арқылы берілген үлгімен сөз тіркестерін құрайды

б/ сыңарларын тауып жаз

Слайд арқылы берілген сөз тіркестерінің сыңарларын тауып жазуды, қатынас түрлерін ажыратуды тапсырады

Слайд арқылы берілген сөз тіркестерінің сыңарларын тауып жазады, қатынас түрлерін ажыратады

в/ тіркес түрлерін анықта

Слайдта көрсетілген сөз тіркестерінің түрлерін, қатынас түрлерін ажыратуды тапсырады

(есімді, етістікті тіркес)

Слайдта көрсетілген сөз тіркестерінің түрлерін, қатынас түрлерін ажыратады

ІІІ Ой толғау

Ізденіс кезеңі

Өлең шумақтарын жазу

Берілген өлең шумақтарын толықтыруды, сөз тіркестерін тауып, байланыс түрлерін, қатынас түрлерін ажыратуды тапсырады

Берілген өлең шумақтарын толықтырады, сөз тіркестерін тауып, байланыс түрлерін, қатынас түрлерін ажыратады

Үй тапсырмасын беру

254-жаттығуды үйден орындап келуді тапсырады

254- жаттығуды үйге тапсырма ретінде алады

Бағалау

Оқушылардың жинаған фишкалары арқылы бағалайды

Жинаған фишкалары арқылы бағаланады

Рефлексия

Бүгінгі сабақта кімге не ұнағандығын сұрайды

Бүгінгі сабақта өздеріне ұнаған кезеңдерді айтады













Әжемнің ұршығы




Қаладан қашық



Он оқушы



Бүгін келді

Мектеп кітапханасы

Жайлаудан қайтты



Алтын сағат




Кешке келеді



Ауылдың маңы

Оқушыны шақырды




Жақсы бала



Ертерек кетті



Біздің үй




Майраға берді



Түскі ас

Кештете қайтты



Есіктің кілті

Анамды сыйлаймын




Ғажайып бақ




Кештете келді

Кітаптың

парағы



































М а т а с у

М е ң г е р у

Қ а б ы с у

Ж а н а с у



Кері байланыс парағы

Изтанатова Маралдың қазақ тілі пәні «Синтакасистік қатынастар» тақырыбындағы ашық сабағы 16.04.2014ж

Сабақ көңіліңізден шықты ма?(ұнады ма?)

Несімен ұнады(ұнамады)?

Қандай әдіс-тәсілдер мен өзерістер енгізер едіңіз?

Сізге сабақтың берген жаңашылдығы немесе т.б.

Айтар пікіріңіз

Кері байланыс парағы

Изтанатова Маралдың қазақ тілі пәні «Синтакасистік қатынастар» тақырыбындағы ашық сабағы 16.04.2014ж

Сабақ көңіліңізден шықты ма?(ұнады ма?)

Несімен ұнады(ұнамады)?

Қандай әдіс-тәсілдер мен өзерістер енгізер едіңіз?

Сізге сабақтың берген жаңашылдығы немесе т.б.

Айтар пікіріңіз







© 2010-2022