- Преподавателю
- Другое
- Қазақ тілі бойынша сабақ жоспары: Қатемен жұмыс
Қазақ тілі бойынша сабақ жоспары: Қатемен жұмыс
Раздел | Другое |
Класс | 9 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Рахимжанова Р.Д. |
Дата | 03.02.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Мұғалімнің аты-жөні, лауазымы, жұмыс орны: Рахимжанова Рыскул Дуанбековна, Арқалық қаласы Восточный жалпы орта білім беретін мектебінің қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі
Сынып: 9
Пән: Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысында жіберілген қателермен жұмыс.
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың ғаламтор жайында негізгі түсініктерін қалыптастыру.
Міндеттері:
1.Білімділік: Оқушыларға ғаламтор, электронды поштаны қолдану жайлы түсінік беру , білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдерді тиімді пайдаланып, өздігінен жұмыс істеуге үйрету.
2. Дамытушылық: Оқушылардың өз бетінше жұмыс жасау, талдау, түзету дағдыларын дамыту, өз және өзара іс-әрекеттерін бағалай білуге үйрету.
3. Тәрбиелік: Коммуникативтік қарым-қатынасты қалыптастыру, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі:
-
Мұғалім үшін: сабақ жоспары, бағалау парағы, презентация;
-
Оқушылар үшін: бақылау жұмысы парағы, бағалау, сараптау, есептеу парағы, «қателер күнделігі».
Сабақтың түрі: бақылауды дамыту сабағы
Сабақтың әдістері: модульдік оқыту, сын тұрғысынан ойлауды дамыту, сөздік, көрнекілік, баяндау, талдау.
Сабақтың нысаны /обьектісі/: ғаламтор және электронды пошта тақырыбындағы сөздер мен сөз тіркестері, шылаудың түрлері, дыбыстар классификациясы, сөз құрамы.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру:
-
Оқушылармен амандасу, түгендеу , кезекшімен диалог;
-
оқушыларды топқа бөлу ;
-
психологиялық дайындық;
-
сабақтың мақсатын түсіндіру:
-
түзету;
-
бағалау,
-
сараптау;
-
өзіндік үй жұмысына тапсырма белгілеу.
-
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: Ғаламтор және электронды пошта. Шылаудың түрлері.
-
«Ми шабуылы» әдісі арқылы үй тапсырмасын қайталау.
-
Ғаламтор дегеніміз не?
-
Ғаламтордың ең маңызды сервистерінің бірі не?
-
Internet алғаш рет қашан және қайда пайда болды?
-
Ғаламтор ақылы не істеуге болады?
-
Компьютер мен ғаламторды байланыстыратын құрылғы не деп аталады?
-
Шылау деген не?
-
Шылаудың белгілері қандай?
-
Шылау білдіретін мәніне қарай неше түрге бөлінеді?
-
Септеулік шылаулар қандай септік жалғаулы сөздерден кейін келеді?
-
Шылау түрлеріне мысалдар келтіріңдер.
ІІІ. Жаңа сабақ: Қатемен жұмыс.
Бақылауды тексерудің І кезеңі.
-
Оқушылар мен мұғалімнің іс-әрекеті белгіленеді.
-
1-топ. 2-нұсқа жұмысын тексереді, 2-топ 1-нұсқа жұмысын тексереді.
-
Топтағы оқушылар «кезекші» «есепші », «бағалаушы», «сарапшы-кеңесшіні» тағайындайды.
-
Кезекші жұмыс парақтарын таратады, жинайды.
-
Әрбір оқушы бір оқушының жұмысын тексереді, қатесін түзетеді.
-
«Есепші» ұпай сандарын есептейді, есеп парағына толтырады.
-
«Бағалаушы» білімді бағалайды, бағалау парағын толтырады.
-
«Сарапшы-кеңесші» көп жіберілген қателерді сараптап, оқушыларға тапсырма береді.
-
«Бағалау критерийі » таныстырылады.
-
«5» деген баға-41-50 балл
-
«4» деген баға- 31-40 балл
-
«3» деген баға-21-30 балл
-
«2» деген баға 21-ден төмен
Сергіту сәті:
ІІ-кезең: Тексерудің екінші кезеңінде 2 топ жұмыстарын ауыстырады, әр оқушы өз жұмысымен танысады;
-
Қателерін «Қателер күнделігіне» толтырады:
«Қателер күнделігі»
Оқушының аты-жөні___________________________________________
1-нұсқа
Тапсырма
Қатемен жұмыс
Қайталау керек!
1
Сөздік диктанты
2
Мәтінмен жұмыс
3
Сөз құрамына талдау
4
Тест
5
Фонетикалық талдау
-
Өзіне тапсырма жоспарлайды.
ІІІ-кезең:
-
Көп жіберілген қателермен тақтада жұмыс жасалады.
Біз сабақтан соң мұражайға барамыз.
Оқушылар мен мұғалімдер сенбілікке шықты.
Сен үй тапсырмасын орындадың ба?
-
Берілген сөйлемдегі сөздерді сөз құрмаына талдау.
-
Шылау сөздерді тауып, түрін ажырату.
-
Оқушылардың өз бағасы, мұғалімнің бағасы, «бағалаушының» бағасы есептеліп, бақылау жұмысының қорытынды бағасы шығарылады.
ІҮ. Рефлексия.
-
«Сарапшы-кеңесшілер» өз тобының жұмысын бағалайды;
-
Өздік үй жұмысының міндеттері белгіленеді;
-
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін айтады, өз іс-әрекетіне баға береді.
Қорыту. Сабақта белсенділік танытқан оқушылардың білімін бағалау.
Ү. Үйге тапсырма: «Менің ғаламтордағы әлемім» тақырыбында эссе жазу.
Восточный жалпы орта білім беретін мектебі
Тақырыбы:
9 «Б» сыныбы
Қазақ тілі
Өткізген: Рахымжанова Рыскүл Дуанбекқызы
2015-2016 оқу жылы
Сабақтың қызықты сәттері
Қазақ тілі сабағы да басталды
І-топ оқушылары бақылау жұмысын тексеруге кірісті
Колесниченко Анастасия өз білімін көрсетуде
Овсянникова Элина -ІІ- топ сарапшысы,
оқушылардың жұмыстарын талдауда