• Преподавателю
  • Другое
  • Доспамбет жырау. «Арғымаққа оқ тиді», «Дүниенің басы сайран, түбі ойран» т. б. толғаулары. (9-сынып)

Доспамбет жырау. «Арғымаққа оқ тиді», «Дүниенің басы сайран, түбі ойран» т. б. толғаулары. (9-сынып)

Қысқа мерзімді сабақ жоспары. 9-сынып, әдебиет. Сабақ тақырыбы: Доспамбет жырау. «Арғымаққа оқ тиді», «Дүниенің басы сайран, түбі ойран» т.б. толғаулары. Қысқа мерзімді сабақ жоспары Блум таксаномиясы негізіне құрастырылып жасалған. Жаңа технологияларды қолдана отырып, жеті модульді кіріктіру көзделді. Сабақ  мақсаты: жыраудың өлеңдеріндегі жастарға беретін тәрбиелік мәнін үйрету. Сабақ нәтижесі: өлеңнің мазмұнын түсінеді. Оны өмірмен байланыстыра алады. Сабақ түйіні: өмір тіршілігн жыраулар өле...
Раздел Другое
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні

Қысқа мерзімді сабақ жоспар

Сыныбы

9

Пәні

Әдебиет

Тақырыбы

Доспамбет жырау. «Арғымаққа оқ тиді», «Дүниенің басы сайран, түбі ойран» т.б. толғаулары.

Сілтеме

Электрондық оқулық. Интернеттен қосымша мәлімет. Оқулық.

Мақсаты

Жыраудың өлеңдеріндегі жастарға беретін тәрбиелік мәнін үйрету.

Оқыту нәтиже

Өлеңнің мазмұнын түсінеді. Оны өмірмен байланыстыра алады.

Түйінді идея

Өмір тіршілігн жыраулар өлең арқылы жеткізген.

Блум таксономиясы

7 модуль

ресурстар

Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

3 мин.

Сыни ойлау

Психологиялық ахуал орнату. Шеңберге тұру арқылы бір-біріне тілек айту.

Топтастыру.


Ұйымдастыру.Абай Құнанбаевтың «Қыс» өлеңінің бір шумағы арқылы топқа бөлінеді.

Әр тармағын қиып алып оқушыларға таратып, сол тармақтарды құрастыру арқылы 4 топқа бөлінеді.1 «Лирик»

2 «Сатирик», 3. «Публицист», 4. «Драматург»

Қадағалу.

Білу

5мин

Диалогтық оқыту. Жас ерекшелітеріне қарай оқыту.


Жұптық жұмыс

Миға шабуыл

Түрткі сұрақтар.

Доспанбет жырау кім ?

«Арғымаққа оқ тиді» деген өлеңнің мазмұнын қалай түсінесіңдер?

Өлеңнің негізгі идеясы қандай?

Осы тақырыпқа байланысты әрқайсысы жеке-жеке сұрақ дайындайды, сол сұрақтарды бір-біріне беріп, оған жауап алады.

Марапаттау.

Смайликтер арқылы бағалау

Түсіну

20 мин

Сыни тұрғыдан ойлау.

«Оқылым, айтылым» тәсілі,

« Жиксо» стратегиясы.Ауызша мазмұндау


Оқулықтан Доспанбет шығармасын оқытып, оны мазмүндату.

Әр топ өздеріне берген бөлімдерді оқып, оған тақырып қойып, мазмұндайды.

Жұлдызша арқылы бағалау.

Қолдану

5 мин

АҚТ-ны қолдану.

Қабілетті және дарынды балалармен жұмыс.

Ой қозғау. Мағынаны тани білу.

«Дүниенің басы сайран, түбі ойран» толғауының мазмұнын оқушылар оқып, мазмұндап, айтып береді.

А, Б деңгейдегі оқушылар ұялы телефонын пайдалану арқылы қосымша мәлімет іздеу. Ал оқулықты пайдалана отырып, С дейгейдегі оқушы жауап береді.

Марапаттау.

1минСергіту сәті.

Талдау

9 мин

Сыни тұрғыдан ойлау. Оқу үшін бағалау.

Ой қозғау.


Эссе жазу «Дүние деген ұғымды қалай түсінеміз?»

Табыс критерияларына сүйене отырып, өздерінің ұнаған тақырыптарына оқиға желісін еске түсіре отырып, ойтолғау жазу. Табыс критериясы

А)Тек оқулық желісінде ғана ой толғау. (1)

Ә)Әңгіме мазмұнын мен көркем сөздерді қолдана отырып жазу.(2)

Б)Өмірдегі нақты оқиғаларға тоқталып немесе өмірмен байланыстарып жазса.(3)


Өзін-өзі және өзара бағалау.

Бағалау

2 мин

Оқу үшін және оқытуды бағалау.

Жеке, топпен бағалау.

Жұлдызша, смайлинг және түсті қағаздар арқылы бағалау.

Табыс критерийлері

Топ мүше-ң

аты-жөні

1

2

3

4

критерилері






1. қатысып отырды. (1) 2.өз ойын айтып,сұрақтарға толық жауап берді.(2)

3.Өте белсенді,өмірмен байланыстыра алды.(3)

Сабақ барысында жинақтаған бағаларын жинап, өздері қорытынды бағаларын шығарады.

Өзін-өзі бағалау және өзара бағалау.

Жиынтық бағалау.

Жұлдызшалармен марапаттау.



© 2010-2022