Разработка урока по казахскому языку в 7 классе

Данный материал содержит планирование и организацию прохождения урока по казахскому языку в 7 классе. Подробно описаны все действия и задания на протяжении всего урока. Здесь представлены разнообразные виды заданий, которые относятся к главным особенностям детей данного класса. Так же здесь предоставлен дополнительный материал для усвоения типизированных заданий и способ их решения учениками, кому тяжело дается казахский язык.
Раздел Другое
Класс 7 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Солтүстік Қазақстан облысы

Қызылжар ауданы

Совхоз орта мектебі

Аубакирова А.Ш. қазақ тілі мұғалімі

Тақырыбы:

«Халық әндері»

Мақсаты:

Оқушылар «Халық әндері» тақырыбына әңгімелесе алулары тиіс.Буын үндестігіне бағынбайтын қосымшаларды білулері керек.

Күтілетін нәтижелер:

Оқушылар «Халық әндері» тақырыбына әңгімелесе алады. Буын үндестігіне бағынбайтын қосымшаларды біледі.

Сабақта қолданылатын әдіс- тәсілдер:

Топтық, жұптық, жеке жұмыс,ассоциация құру, түсіндіру, әңгімелеу,диолог.

Қолданылатын модульдер:

Сыни тұрғыдан ойлау, АКТ-ны пайдалану,оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

Сабақ кезеңдері

Тапсырмалар мен сұрақтар

Уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау түрі

Кіріспе

Оқушылармен сәлемдесу, назарларын сабаққа аудару.

1 мин

Оқушылармен амандасады, назарларын сабаққа бағыттайды.

Сабаққа дайындық зейіндерін аударады.


Тренинг

Сабаққа психологиялық дайындық қалыптастыру мақсатында «Қызылөрік» өлеңімен жаттығулар.

3 мин

Оқушыларды сабақта орындалатын жұмысты табысты орындалуына бағыттау.

Психологиялық дайындық қалыптастыра отырып, сабаққа ынталанады.

Формативті бағалау

мадақтау

Топқа бөлу

Оқушыларды музыкалық аспаптарды құрастыру арқылы топқа бөлу.

1 мин

Топ ережелерін құру қажеттілігін түсіндіру.Назарларын жаңа сабаққа аударту.


Музыкалық аспаптарды құрастыру арқылы топқа бөлінеді.


Үй тапсырмасы


Музыкалық аспаптарға анықтама беру.

Ережелерді сұрау


Музыкалық аспаптарға анықтаманы, ережені сұрайды.

Музыкалық аспаптарға анықтама береді, буын үндестігіне бағынбайтын қосымшаларды айтады.


Жаңа тақырып




Видио роликтер тыңдау

7 мин

Жаңа сөздерді оқып мағынасын түсіндіреді, сөз тіркестері мен сөйлемдер құруды ұсынады.

Жаңа сөздерді кезекпен оқып, сөз тіркестерін сөйлемдер құрады.

Мадақтау




Деңгейлік тапсырмалармен жұмыс.

Жеке жұмыс.

Жұппен жұмыс




Мәтінмен жұмыс.

«Халық әндері» мәтіні таратылады. Мәтінге деңгейлік тапсырмалар беріледі.

ІІІ деңгей

1.Мәтінді оқып, аудару.

2.Халық әндері неге тәрбиелейді? Мәтіннен буын үндестігіне бағынбайтын сөздерді теріп жазу.

7 мин

Мәтінді таратады, оқып шығады. Тәртіп сақтау стратегиясын қолдана отырып, оқушыларға мәтіннен түсініксіз сөздерді анықтап, аудармасын табуға, олармен сөз тіркесін құруды сұрайды. Бағдаршам (дөңгелек түрінде) әр топқа таратады. Мақсаты мен қызметін түсіндіреді.




Мәтінді әр қайсысы жеке оқиды(жеке жұмыс түрі) Түсініксіз сөздерді анықтап, топпен талқылайды, аудармасын анықтайды.Бұл сөздермен сөз тіркестерін, сөйлемдер құрады.Сұрақтары мен мәтіндегі түсінбеген жерлерін бағдаршам арқылы мұғалімге белгі беріп отырады. Сыныптастарының жауабын тыңдайды.


Бірін-бірі бағалау






Жұппен жұмыс

Топпен жұмыс




ІІ деңгей

1.Мәтіннің негізінде

«Халық әндері»

Тақырыбына диолог

құрастыру.

2.Кестедегі сөздерді қолданып сұрақтарға жауап беру


7 мин

«Халық әндері» тақырыбына диологті сұрайды.Диологті тыңдап қателері болса түзейді.Мәтінде берілген аспаптар туралы тыңдайды.




«Халық әндері» тақырыбына диолог құрастырады, өзара пікір алмасады. Бір-бірінің диологтарын тыңдап, өзара бағалайды. Мәтінде берілген аспаптар туралы әр қайсысы жеке оқиды.


Мадақтау

Бірін-бірі бағалау




Топпен жұмыс

І деңгей

А.«Халық әндері» тақырыбына постер құру.

Ә.Қазақтың музыкалық аспаптарының топтары мен түрлері.

Б.Музыкаға байланысты мақал- мәтелдер жазу.


12 мин

Берілген мәтін, өздерінің диологтарын негізіне ала отырып,«Халық әндері» тақырыбына постер құруды ұсынады, табыс критерийлерін анықтап алуды сұрайды.

Табыс критерийлерін анықтайды. Табыс критерийлерін басшылыққа ала отырып, «Халық әндері» тақырыбына постер құрады, қорғайды,бірін-бірі тыңдайды, топтар бір-бірін бағалайды.

Өзара бағалау

Критерийлер арқылы бағалау

Мадақтау

Қолдау

Сабақты қорыту

Бірлесе жұмыс

Бағалау

Кестеде берілген қатардан мағынасына қарай сөйлемдер құру.

Тест

3 мин

Кестеде берілген қатардан мағынасына қарай сөйлемдер құруды сұрайды.

Өткен сабақтарда, бүгінгі сабақта алған білімдерін пайдаланып,кестені пайдаланып сөйлемдер құрайды .

Мадақтау

Қолдау

Кері байланыс

2 жұлдыз, 1 тілек


Оқушыларға стикерлер таратады, мәнін түсіндіреді.

Стикерлерге жазып, өз ойларымен бөліседі.

Мадақтау

Үй тапсырмасы

Бет 131 5тапсырма

Сұрақтарға жауап беру

1 мин




Жиынтық бағалау


4 мин








© 2010-2022