7 сыныпқа арналған Үйсіз-күйсіз әлем

Раздел Другое
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

САБАҚ: қазақ тілі

Тақырыбы:

Үйсіз-күйсіздер әлемі

Қатысқан оқушылар саны: ____20__

Қатыспағандар:

Сабақтың мақсаттары

О5

Мәтіннің түрлерін және стильдік ерекшелігін тану

О2

Мәтіннің құрылымдық бөліктерін ажыратып оқу және негізгі ойды анықтау

Сабақтың оқыту мақсаттары

Тақырыпқа байланысты мәтіннің стильдік қолданысын табады.

Мәтіндегі тақырыптар құрылымын түсінеді және өз пікірімен байланыстырады.

Алдыңғы сабақта

Үйсіз-күйсіздер әлемі. (Жетімдер үйі)

Жоспар

Уақыт

Жоспарланған жұмыс түрлері

Дереккөздері

Сабақтың басы

10 минут


Сабақтың ортасы

15 минут

10 минут

10 минут

10 минут

15 минут

Сергіту. Топқа бөлу. «Тілек» ойыны. Оқушыларға бір-біріне тілек айтады және қолдарына таратылған тәттілердің түсі бойынша топқа бөлу.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.

Сабақтың жетістік критерийімен таныстыру:

  • Кем дегенде (қорытындыны қосқанда) сегіз пунктінің алтауын дұрыс табады.

  • Мәтіннің басты тақырыптарын дұрыс анықтайды, кем дегенде бір тақырыпты ӛз тәжірибесін/ойымен талқылауда немесе постерде байланыстыра алады.

1-тапсырма. «Әдептіліктің өркениетке әсері» тақырыбында оқушыларға мәтін таратылады. Мәтіндегі ойды анықтайды. Берілген мәтіннің стильдік ерекшелігін табу және дәлел келтіру. Мәтін ішінен антонимдерді табу

2-тапсырма. Мәтіндегі негізгі анықтамаларды табу. Адамзаттың тал бойындағы екі полюстей қасиеттерді жаз. Өркениетке жету үшін қандай қасиеттер керек.

3-тапсырма. Кішіпейілділік, кешірімділік, мейірбандылық, шапағат, қанағатшылдық, қайырымдылық сөздерін пайдалана отырып мақал-мәтелдер құрастыру.

1 тапсырма. «Әдептіліктің рухани өмірге әсері» мәтінін талдау. Мәтін ішінен синонимдерді табу.

2 тапсырма. Оқытушы топтарға «Кәсіпкерлер», «Депутаттар», «Қарттар үйі», «Жетімдер үйі» деген атау беріп, «Болашақ менің жобам» тақырыбы бойынша үйсіз-күйсіздерге көрсетер көмегін постерге жоспарлап, дәлелдейді.

Интербелсенді тақта, кеспе қағаздар.


ardaktylar.kz/persons/deptlk-aidalary/


Сабақтың соңы

Рефлексия

10 минут

Қорытындылау. Тақырып бойынша оқушылардың ойын білу.

«Шығармашылық ағашы» арқылы оқушылар сабаққа баға береді. (Жеміс- сабақ өз мақсатына жетті, Жапырақ- сабақ орташа деңгейде болды, Ағаштың өзі- сабақ қызықсыз өтті)

.

Қосымша ақпарат

Ажырату - мен оқушылардың пікірін дұрыс немесе бұрыс деп ажыратпай қолдауды жоспарлаймын.

Бағалау -

Оқушылардың жұмысын төмендегі жетістік критерийлері арқылы бағалаймын:

1.Топта белсенді жұмыс жасағаны үшін.

2.Өз пікірін толық, нақты айта алғаны үшін.

3.Топ ережесін бұзбағаны үшін.

4.Шығармашылық танытқаны үшін.

Пәнаралық байланыстар

Денсаулық және қауіпсіздік тексеріс

АКТ байланыстары

Құндылықтар байланыстары

Топтар бір-біріне қолдау көрсетеді

Нәтиже бойынша ажырату, себебі кейбір топтардың басқаларға қарағанда мәтін жайлы ақпараты аз болуы мүкін

Меңгеруді бақылау

Сұрақ және жауап

Өзара кері байланыс

Топтарда жұмыс істеу дағдылары (құрмет көрсету, кезекпен сөйлеу және т.б.)

Сұрақтарға жауап беру үшін кезек алу және жаңа топтарға баяндау үшін жазбалар жасау арқылы басқаларды тыңдау

Қорытындылау

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жетімді болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді?

Оқу атмосферасы қалай болды?

Менің жұмысым жоспарлы болды ма?

Мен уақытымды дұрыс жоспарлай алдым ба?

Жоспарыма қандай өзгертулер енгіздім және неге?

Төмендегі бөлікті сабағым туралы өз ойымды жазуға қолданамын. Сол жақ бағанадан өз сабағыма ең орынды келетін сұрақтарға жауап беремін

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе не (оқытуды да, оқуды да қатар қарастыруым мүмкін)?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді (оқытуды да, оқуды да қатар қарастырамын)?

Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар туралы нені білдім?


© 2010-2022