Урок по казахскому языку на тему

  Оқушылар  «Адал дос»әңгімесін оқып, талдай отырып достық туралы білімдерін кеңейтеді.  Жаңа сөздерді пайдалана  отырып  бір-бірімен тілдік қарым-қатынастарын дамытады. Өз ойларын синоним сөздерді қолдана отырып,  дәлелдей алуға, қарсы пікір айтуда ұжымда, шағын топта жұмыс жасауды, бірін-бірі тыңдауға, бағалауға, сыйлауға үйренеді. - «Адал дос» тақырыбы бойынша оқушылар төменгі дәрежелі және жоғары дәрежелі сұрақтарға жауап бере алады; -  жаңа сөздерді меңгереді және  жаңа сөздерді пайдалана отырып мәтін  құрастыра алады;    
Раздел Другое
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


Пәні:қазақ тілі

Мерзімі:

Сыныбы: 6А

Сабақтың тақырыбы:

Адал дос


Сабақтың реті:

2-сабақ

Жалпы сабақтың мақсаты:

Оқушылар «Адал дос»әңгімесін оқып, талдай отырып достық туралы білімдерін кеңейтеді. Жаңа сөздерді пайдалана отырып бір-бірімен тілдік қарым-қатынастарын дамытады. Өз ойларын синоним сөздерді қолдана отырып, дәлелдей алуға, қарсы пікір айтуда ұжымда, шағын топта жұмыс жасауды, бірін-бірі тыңдауға, бағалауға, сыйлауға үйренеді.

Оқу нәтижелері:


- «Адал дос» тақырыбы бойынша оқушылар төменгі дәрежелі және жоғары дәрежелі сұрақтарға жауап бере алады;

- жаңа сөздерді меңгереді және жаңа сөздерді пайдалана отырып мәтін құрастыра алады;

- бір-біріне жүйелі сұрақ қоя біледі;

-бірін-бірі тыңдайды, бағалай алады;

- бірлесіп жұмыс жасай алады;

- бір-біріне сыйластық көзқараспен қарайды;

- шығармашылық тұрғыда жұмылып жұмыс жасай алады.

Түйіндіидеялар:

Оқушылар «Адал дос» тақырыбы бойынша өз ойларын еркін өрбіте алады.

Сабақты ұйымдастыру түрі:

Тренинг-әңгіме

Белсенді оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер:

диалогтік оқыту, бас бармақ, бағдаршам, форум, күту уақыты, қарама- қарсы сап, кім жылдам

Жұмыс түрлері:

Ұжымдық, жеке жұмыс, жұптық жұмыс, топтық жұмыс

Сабақтың типі

Білімді және іс- әрекет әдістерін жетілдіру

Сабақтың дидактикалық қамтамасыз етілуі яғни дереккөздер:

Интерактивті тақта, ақ парақшалар, флипчарт, маркерлер, стикерлер, таратпа қағаздар, электронды оқулық.

І Қызығушылығын оятукезеңі:

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті


1-әрекет .Ұжымдық жұмыс: Сыныпта «Шаттық шеңбері» арқылы ынтымақтастық атмосферасын құру

Оқушылар шеңбер құрып, бір-біріне жылы сөздер айтып амандасады.


2-әрекет. Ойсергек «Қайырлы күн» биін билету.

Интерактивті тақтадағы видеодағы қимылдарға қарап, билейді.

Урок по казахскому языку на тему


3-әрекет. Ұжымдық жұмыс:Мозаика әдісі бойынша 3 топқа бөлу. (Жапырақ, тиін, раушан)

Оқушылар жапырақ, тиін, раушан болып3 топқа бөлінеді.


4-әрекет.Ұжыммен жұмыс: Ойлан, Бірік, Бөліс әдісі бойыншатоп мүшелерін сайлап алуды, топ ережесін сақтап отыруды тапсыру.

Топ мүшелерін сайлайды. Ережені сақтауға уәде береді.


5-әрекет.Ұжыммен жұмыс: : Миға шабуыл әдісі бойынша «Адал дос» дегенді қалай түсінесіңдер? деп ой тастау.


Оқушылардың ойларына не оралады, сол бойынша жауап береді.


6-әрекет. Ұжымдық жұмыс. Берілген жауаптарды талқылау.

Мұғаліммен бірлесе отырып, оқушылар әр жауапты талқылайды, сұрақтар қояды, пікірлерін айтады:


ІІ Мағынаны ажырату кезеңі:


7-әрекет. Топтық жұмыс: Адал достықты тереңірек түсіну үшін оқулықтағы «Адал дос» атты тақырыптағы мәтінді оқуды, топта талқылап кластер әдіс бойынша постер дайындауды тапсыру.

Адал достықты тереңірек түсіну үшін оқулықтағы «Адал дос» атты тақырыптағы мәтінді оқиды, топта талқылайды. Постер дайындайды, жариялайды.


8-әрекет. Екі жұлдыз, бір тілек әдісі бойынша, әр топ бір-бірін бағалауды ұсыну.

Урок по казахскому языку на тему

Топтар бір-біріне Екі жұлдыз, бір тілек әдісі бойынша баға береді, яғни ұсынылған жұмыстарының жағымды, жақсы жақтары мен болашақта түзетуге болатын тұстарына ұсыныстар білдіреді.


9-әрекет. Топтық жұмыс. Кім жылдам әдісі бойынша «Адал дос » мәтініне рөлдік ойын

Оқушылар топта талқылайды, рөлдік ойын көрсетеді.


10-әрекет. Жұптық жұмыс:

Күту уақыты әдісі бойынша 24-беттегі

3-тапсырмадағы жақша ішіндегі орыс тіліндегі сөздерді аударып, сол сөздердің синоимдерін планшет, смартфон телефондары арқылы баламасын таптырту.

Оқушыларжұп болып 24-беттегі

3-тапсырмадығы асты сызылған сөздердің синоимдерін смартфон телефондары арқылы баламасын табады, сосын топта тапқан баламалады талдайды. Жариялайды.


11-әрекет. Ұжымдық жұмыс: «Басбармақ» әдісі арқылы оқушылардың түсіну дәрежесін анықтау.Түсінбеген оқушыларға көпіршелер тәжірибесін пайдалану.

Урок по казахскому языку на тему



ІІІ Ой толғаныс кезеңі:


12-әрекет. Ұжымдық жұмыс: Форум әдісі бойынша «Адал достардың бойында қандай жақсы қасиет болу керек?!» деген сауал бойынша пікірталас ұйымдастыру.

Дебат әңгіме бойынша өз ойларын ортаға салады


13-әрекет. Жеке жұмыс:

Менің адал досым бар, әлі кездестірген жоқпын... эссе жазып келулерін тапсыру.

Оқушылар үй тапсырмасын өздеріне түртіп алады.


14-әрекет. Ойсергек. «Бірлік» әдісі топтағы қатысушылар 1,2,3 дегенде бірдей алақандарын ашып бірлік деу керек .

«Бірлік» әдісі топтағы қатысушылар 1,2,3 дегенде бірдей алақандарын ашып бірлік деулері керек.


15-әрекет.Ұжыммен жұмыс: Мұғалім баға қояды.

Оқушылар өз тобындағы мүшелерін бағалайды.

16-әрекет. Жеке жұмыс:SMS әдісі бойынша қағаздан жасалған ұялы телефондар арқылы «Сабақ маған ұнады», «Сабақ маған ұнамады» кері байланыс жасату.

Оқушылар бүгінгі сабақтың ұнағанын, ұнамағанын, алған әсерлерін, ұсыныстарынмұғалімге және өзіне ұнаған оқушыға SMS - арқылы жазып білдіреді.






Өзін-өзі бағалау парағы


Оқушының аты


Сыныбы


Тақырыптың аты

Адал дос

Тыңдалым және ауызша тіл:



Түсіндім

Жақсы

түсіндім

Өте

жақсы

түсіндім,

білдім

Оқу

Түсіндім

Жақсы

түсіндім

Өте

жақсы

түсіндім,

білдім


Жазылым әрекеті бойынша



Түсіндім

Жақсы

түсіндім

Өте

жақсы

түсіндім,

білдім

Әлі нені дамыту қажет?



Маған не ұнады?


Маған не қиын болып көрінді?


Оқушының өзіне берген бағасы

Себебі:

Мұғалімнің ойы

Мұғалімнің қойған жиынтық бағасы

Себебі:





© 2010-2022