Зат есімнің жекеше, көпше түрлері қазақ тілі

                 Зат есімнің  жекеше,  көпше түрлері Мақсаты: Оқушылардың зат есімнің жекеше түрі туралы ұғымдарын бекіту Мәтіндерден зат есімнің жекеше, көп-сын есімдерді сөйлеу кезінде орын- Ше түрлерін айырып, сұрақтарды ды пайдалана білуге жаттықтыру. Дұрыс қоя білуге үйрету. Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау арқылы оқушылардың теориялық ойлауын, сөйлеу тілін дамыту; Оқушыларды ұйымшылдыққы, достыққа, адамгершілікке тәрбиелеу; Сабақтың әдістері: «Кубизм стратегиясы», сұрақ-жауап Сабақтың к...
Раздел Другое
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қарақия ауданы № 6 орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі Айманова Құрбангүл Мадияровна

1-сабақ Қазақ тілі

Зат есімнің жекеше, көпше түрлері

Мақсаты:
Оқушылардың зат есімнің жекеше түрі туралы ұғымдарын бекіту Мәтіндерден зат есімнің жекеше, көп-сын есімдерді сөйлеу кезінде орын-
Ше түрлерін айырып, сұрақтарды ды пайдалана білуге жаттықтыру.
Дұрыс қоя білуге үйрету. Оқушылардың өз бетімен жұмыс жасау арқылы оқушылардың теориялық ойлауын, сөйлеу тілін дамыту; Оқушыларды ұйымшылдыққы, достыққа, адамгершілікке тәрбиелеу;
Сабақтың әдістері: «Кубизм стратегиясы», сұрақ-жауап
Сабақтың көрнекілігі: карточкалар, суреттер
Пәнаралық байланыс: математика
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
-Оқушылардың сабаққа дайындықтарын тексеру. Қызығушылығын ояту
-Балалар, бүгінгі сабағымыз ерекше болмақ. Сабаққа жұмыла, белсенді қатысуларыңды сұраймын.
- Менің қолымда тұрған қандай фигура?
- Бұл фигура неге куб деп аталады?
- Кубтың неше жағы бар

1 - жақ Талда!
2 - жақ Жинақта!
3 - жақ Дәлелде!
4 - жақ Ойлан!
5 - жақ Салыстыр!
6 - жақ Қорытындыла!
4 - сынып
1 - жақ талда! Көркем жазу сәті:
Өрмек, өрнек, өткір, өнерпаз, өтірік, өнерлі. Өнерлі жігіт өрде озар, Өнерсіз жігіт жер соғар. (үзбей жазу)
Тапсырма 1:
2-сын. Зат есімдердің астын сызу 4-сын. Сын есімдердің астын сызу
Тапсырма 2.
2 сын. Өнерлі, Өнерсіз сөздерін сөз 4 сын. Қарсы мәндес сөздерді тауып,
Құрамына талдау сөз құрамына талдап сын есімнің түрін
анықтау (негізгі, туынды)

Мағынаны ажырату
2 - жақ Жинақта!
Карточкамен жұмыс Жаңа сабақ
Карточка
1. Зат есімнің жекеше түрлерін көпше 7 - жаттығу (ауызша)
түрге айналдырып жаз.
Өзіндік жұмыс қорытындылау 9 - жаттығу . Көптік жалғаулармен таныстыру Берілген сын есімдерге қарсы мәндес сын. Ереже шығару сын есімдер жазып, сөйлем құрау.

Сергіту сәті
3 - жақ Дәлелде
406 - жаттығу берілген сын есімдерге қарсы мәндес
Мәтінді оқып, зат есімдерді түрдегі сын есімдер тауып жазып, сын есім
тауып,жекеше, көпше екенін дәлел- екенін дәлелдеу
деу
4 - жақ Ойлан!
Ребус шешу
2 сынып 4 - сынып
Инелік . Жүйрік ат. Инелік сөзін қатыстырып, сөйлем Сөз тіркесін қатыстырып, сөйлем құрау. Ой толғаныс
5 - жақ Салыстыр
Венн диаграммасы
2 - сынып 4 - сынып
6 - жақ Қорытындыла!
2 сынып 4 - сынып
Сәйкестендір 5 жолды өлең
Дәптер тер
Қалам, дар
өрік лер
Үйге тапсырма
Ереже
410 - жаттығу Мақал-мәтелдер жазып келу

© 2010-2022