Бағалау оқу мен оқытудың жемісі, Коучинг жоспары

Раздел Другое
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Коучтің аты-жөні:

Егинбаева Айгул Темирхановна

Тақырыбы:

«Бағалау - оқу мен оқытудың ажырамас бөлігі»

Мақсаты:

Мұғалімдерді бағалау жүйесін өзгертуге бағыттау.

Нәтижесі:

Бағалаудың түрлелін түсініп, тәжірибеде қолданады.

Сілтемелер:

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық

104-108 бет. Александер (2001)

Ресурстар:

Интер белсенді тақта, стикерлер, плакат, түрлі-түсті суреттер, маркер.

Оқыту әдістері

Тапсырмалар.

Коучтің іс-әрекеті

Мұғалімдердің іс-әрекеті

Нәтижесі

1.Ұйымдастыру кезеңі

2 минут

Құрметті әріптестер, міне өздерің де көріп отырсыздар, әлем өзгеруде ал сіз бен біз ше? Өзгеруге әзірміз бе?

Олай болса, бүгін мен сіздермен бірге осы мәселені шешуге бір қадам болса да қадам басамын, маған ілесетін болсаңыздар қолдарыңызды шапалақтаңыздар

Мұғалімдерді геометриялық фигуралар бойынша топқа бөлу,әр фигураның қасиеттерін айту.

(әріптестер пікірін тыңдау)



Мұғалімдер геометриялық фигураларды таңдау арқылы топқа бөлінеді

Топтасуды үйренді

2. Ой қозғау

3 минут





3 минут

-Құрметті әріптестер, енді бәріңіз де мына мултьфильмді есімізге түсірейік, ия бұл үш шошқа үй салады, біреуі қамыстан, екіншісі ағаштан, ал үшіншісі тастан салды 1.1«Үш торай» мультфильмін еске түсіру

Наф-Наф

Нуф-Нуф

Ниф-Ниф

2.1. Сабақтың мақсаты не үшін қойылады?

2.2. «Дейін- кейін» стратегиясы Мұғалімдердің бағалау бойынша не білетінін жазуды тапсырамын.

1.1 Үшеуінің іс-әрекетін бағалау

2.1. Мұғалімдердің жауабы тыңдалады.

2.2.Мұғалімдер үлестірілген ақ қағаздың «дейін» бағанына бағалау туралы не білетінін жазады.

Өз жауаптарының дұрыс/бұрыс жақтарына көз жеткізеді.«Байыбына бармай бағалама» ой түйеді.

2.1. Сабақтың мақсаты бағалау үшін қойылады.

2.2.Бағалаудың түрлерін аз білетінін түсінеді.

3. Топтық

жұмыс

Жақсы олай болса бағалау деген не? Оның түрлері туралы түсініп алайық.

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау тақырыбын қима қағаздармен үлестіремін.

Бағалау оқу үдерісі мен нәтиже-лерін жүйелі түрде және сыни талдау, соның негізінде ағымдағы және кейінгі оқу үдерісіне қатыс-ты тұжырым жасап, шешім және ұсыным шығаруға бағытталған қызмет.

(форматифті және суммативті бағалаудың аражігін ашып түсіндіремін)

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау модулімен танысып, түсінгендері бойынша постермен жұмыс орындайды.

Бағалау түрлері туралы түсінік қалыптасады.

(«2» деген бағаның оқушыға қаншалықты ауыр әсер ететінін түсінеді)

4. Тренинг «Сенімділік»

Бір затты тығып, әр түрлі жағдайда іздеуге ықпал жасау:

-дұрыс бағыт беру;

-теріс бағыт беру;

-қолдау көрсету;

-эмоция арқылы;

Мұғалімдер берілген тапсырмаларды орындайды.

Оқушыға білім беруде мұғалім тарапынан қолдаудың, яғни формативті бағалаудың маңызын түсінеді.

5. Сергіту сәті

2 минут

Ауада сан жазу:саусақпен, мұрынмен, шынтақпен, иықпен, жамбаспен.

Аталған әрекеттерді орындайды.

Сергиді.

6.Өзара бағалау

5 минут

«Бағалау»сөзін пайдалана отырып

1/ Өлең

2/Рэп

3/ Жұмбақ

4/ Мақал-мәтел құрастыру

.

7. «Дейін- кейін» стратегиясы

3 минут

Мұғалімдердің бағалау бойынша не меңгергенін «кейін» бағанына жазуды тапсырамын.

Мұғалімдер үлестірілген ақ қағаздың «кейін» бағанасына бағалау туралы не үйренгенін жазады.

Бағалаудың түрлерін түсінеді және практикада қолданады.

Видео көрсету

3 минут

Мұғалімдерге сауалнамаларды толтырту

5 минут







8. Рефлексия

«Бағдаршам»

3 минут

Мұғалім өз тәжірибесінен бағалауға байланысты видео көрсетеді.

Онда мынадай сұрақтар беріледі:
1. Сіздің бұл коучингке қатысудағы мақсатыңыз қандай?
2. Сізге осы коучинг сабағының мақсаттары түсінікті болды ма?
3. Бұл коучинг сабағынан қандай жаңалықтарды көрдіңіздер?
4. Сізге бағалаудағы жаңа тәсілдер ұнады ма?
5. Сіздің ойыңызша коуч мұғалімдерге барынша көмек көрсету үшін тағы не істеу керек еді?
6. Коучинг ұнады ма?

Стикерлер арқылы мұғалімдер ойларын білдіреді

Мұғалімдер коучтің іс-тәжірибесімен танысады.









Стикерлерді тарату, түсіндіру









Кері байланыс









Алматы облысы Ақсу ауданы

«Есболған Жайсаңбаев атындағы орта мектебі» коммуналдық

мемлекеттік мекемесі

,,Бағалау оқу мен оқытудың жемісі,, Коучинг жоспары



Тақырыбы: Бағалау -оқу мен оқытудың жемісі



Екінші /негізі/ деңгей бағдарламасын игерген :

Егинбаева Айгул Темирхановна

,,Бағалау оқу мен оқытудың жемісі,, Коучинг жоспары





Қапал ауылы- 2015 жыл





5 минут

Мұғалімдерге сауалнамаларды толтырту және тақтаға ілгізу. Онда мынадай сұрақтар беріледі:
1. Сіздің бұл коучингке қатысудағы мақсатыңыз қандай?
2. Сізге осы коучинг сабағының мақсаттары түсінікті болды ма?
3. Бұл коучинг сабағынан қандай жаңалықтарды көрдіңіздер?
4. Сізге бағалаудағы жаңа тәсілдер ұнады ма?
5. Сіздің ойыңызша коуч мұғалімдерге барынша көмек көрсету үшін тағы не істеу керек еді?
6. Коучинг ұнады ма?










,,Бағалау оқу мен оқытудың жемісі,, Коучинг жоспары,,Бағалау оқу мен оқытудың жемісі,, Коучинг жоспары



,,Бағалау оқу мен оқытудың жемісі,, Коучинг жоспары,,Бағалау оқу мен оқытудың жемісі,, Коучинг жоспары,,Бағалау оқу мен оқытудың жемісі,, Коучинг жоспары,,Бағалау оқу мен оқытудың жемісі,, Коучинг жоспары,,Бағалау оқу мен оқытудың жемісі,, Коучинг жоспары

© 2010-2022