Конспект по казахскому языку на тему Ахмет Байтұрсынов

Раздел Другое
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бекітілді:

Пәні: Әдебиет

Күні:

Сыныбы: 7 «Б»

Сабақтың тақырыбы

Ахмет Байтұрсынов «Ақын ініме» өлеңі

Мақсаты

Ахмет Байтұрсыновтың өмірімен шығармашылығымен танысады. «Ақын ініме» өлеңіндегі асыл қасиеттерді меңгереді.

Оқыту нәтижесі

Өлең мазмұны мен идеясын меңгереді. «Ақын ініме» өлеңінің қазақтың біртуар перзенті М. Дулатов інісіне арналғанын біледі. Әдеби-теориялық білімдері тереңдейді, сауатты жазуға, дұрыс сөйлеуге, ойын еркін жеткізуге, шапшаңдыққа, тез ойлауға машықтанады.

Ресурстар, негізгі дерек көздері, көрнекіліктер

Интербелсенді тақта, слайд, оқулық, оқыту әдістемесі, суреттер, ақынның кітаптары, бүктемелер, маркерлер, плакаттар, стикерлер.

Модуль

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, дарынды оқушылармен жұмыс, жас ерекшеліктерге сәйкес жұмыс, СТО, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау, Көшбасшылық.

Қолданылатын технологиялар, әдіс-тәсілдер, стратегиялар

«Жуан-жіңішке сұрақтар» әдісі, «Блум» технологиясы, «ББҮ» әдісі, «Болжау-бағыттау» әдісі, «Ассоциация» әдісі, «Жолаушының қойын дәптері» әдісі,

Сабақ бойынша мұғалімдердің жазбалары:

Кіріспе бөлімі. Көңіл күй ахуалы. Оқушылармен амандасу, кезекшімен сұхбат, сабаққа дайындықтарын бақылау.

Топқа бөлу. Сыныпты тәтті таңдау арқылы 3 топқа бөлемін. 1-топ «Әдебиетшілер», 2- топ «Тарихшылыр», 3- топ «Ғалымдар» деп белгілеймін. 5 минут



Сабақ кезеңдері

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті


Үй тапсырмасы

Ата-ана жайында ойтолғау жазу.

10 мин.

Оқушылар ойтолғауларын оқиды.

Қызығушылық-ты ояту

«Болжау-бағыттау» әдісі бойынша слайдпен тақырыпқа байланысты сурет көрсетіледі. 5 мин.

Бағалау: Өзін-өзі бағалайды

Оқушылар тақырыпты қиялдарына ерік бере отырып болжайды. Кері рефлексия жасайды.

Бағалау: тақырыппен сәйкес келуіне байланысты өздерін бағалайды.


Мағынаны тану


Оқушыларға кеспе қағаздар таратамын. «ББҮ» кестесін толтыр-тамын.

Білемін

Білдім

Үйренгім келеді






Бағалау: өзара бағалау.

3 топқа тапсырма беремін. «Әдебиетшілер» тобы өлеңді мәнерлеп оқиды, мағынасын ашады.

«Тарихшылар» тобы ақын өмірін баяндайды, топтастырады. «Ғалымдар» тобы СКТ әдісін жасайды, өлең құрылысына талдайды.

Сөздікпен жұмыс.

15 мин.

Оқушылар бүгінгі тақырып жайлы білетінін, білгісі келетін ақпарат-тарды толтырады.

Берілген тапсырмаларды оқушылар ақылдасып бірлесе орындайды, пікірлерін толықтырады, сөздікпен жұмыс жүргізеді. Бір оқушы жолаушы күнделігін толтырады.

Бағалау: білетін-білмей-тін ақпараттарды көлем-дері бойынша бағалайды.

Ой толғаныс

«РАФТ» әдісін қолдану

Р- М.Дулатов

А- А.Байтұрсынов

Ф- Хат

Т- Інілік құптау (қоштау) сөз. 5 мин

Бағалау: өзара бағалау.

Оқушылар М. Дулатов болып А.Байтұрсыновқа хат жазады, өлеңнен алған жақсы әсерлерімен бөліседі.

Бағалау: оқушылар мәтіннің мазмұнды болуына байланысты бағалайды.

Үй тапсырмасы

Өлеңді жаттау, ақынның ақыл-кеңесін болымсыз түрде қара сөзбен жазу.

2 мин.

Үй тапсырмасын түртіп алады.

Кері байланыс

Тақтаға емен ағашының макетін ілемін. 3 мин.

«ББҮ» кестесін толтырады.

Бағалау стикерлерімен емен ағашын безендіреді.

Бағалау

Қорытынды баға шығарамын

Баға туралы өз пікірлерін білдіреді.



© 2010-2022