Ашық сабақ Электронды пошта 6 сынып

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Мерзімі

.

Сабақтың тақырыбы

Электронды пошта

Сілтеме

Қазақ тілі оқулығы Авторлары Т.М.Артықова, М.Б.Боранбай Алматы: Атамұра, 2015

Сабақтың мақсаттары

Білімділік:Электронды пошта туралы білімдерін кеңейту. Электронды поштаның жетістіктері және оның адам өміріндегі маңызы туралы түсінік беру.

Дамытушылық: Оқушыларға лексикалық білім бере отырып, ойлау қабілетін, іскерлік белсенділігін дамыту.Топтық жұмыс арқылы белсене жұмыс жасауға ұмтылу.

Тәрбиелік: Оқушыларды өз бетімен жұмыс істеуге, комуникативтілікке, өз - өзіне сенуге, тиянақтылық пен ұқыптылыққа, ақпараттық мәдениетін қалыптастыруға тәрбиелеу.

Күтілетін нәтижелер

Электронды пошта жайында толық ақпарат алды.Пошта тақырыбы бойынша сөйлеу тілін дамытты. Берілген тақырып бойынша тапсырмалар орындады. Топтық жұмыс арқылы бірлесе шешім қабылдауды үйренеді, белсенді жұмыс жасауға ұмтылады;Оқушылар алған білімдерін болашақта тәжірибе барысында жүзеге асыра алулары қажет Оқушылардың электронды поштасы жайлы әңгімелейді

Түйінді идеялар

Сыни тұрғыдан ойлау модулінің Инсерт, ДЖИГСО стратегиялары негізінде оқушыларды сыни тұрғыдан ойлай білуге баулу.

Ақпараттық коммуникациялық технологиялар негізінде оқушылардың танымдық аялары кеңейту.

Диалогтық оқытуды басшылыққа ала отырып оқушылардың оқу үдерісіндегі белсенділіктерін арттыру.

Қолданылған жабдықтар

Интерактивті тақта, презентация, маркерлер

Модульдер

ОжТ, СТО, ОүБОБ, ТДО, ЖЕ, КБ

Сабақтың барысы

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

/ынтымақтастық орта туғызу/

2 мин.

Оқушылармен амандасу, зейінін сабаққа аудару. Психологиялық тұрғыдан сабаққа дайындық, яғни, оқушылардың көңіл-күйін сабаққа икемдеу.

Тренинг «Жүректен шыққан жылы сөз».


Тренинг «Жүректен шыққан жылы сөз».

Оқушылар сабақты бір - біріне жылы сөз айтып, жаңа сабақты меңгеру барысында көңіл - күйлерінің жақсы болуына тілек білдіреді

Бағалау критерийлері

2 мин.

Жұптық жұмысты бағалау критерийлері таратылады.

Жұптар арасындағы өзара бағалау жүзеге асырылады.

Жұптық жұмыс

/диалогтық оқыту/


Жаңа сабақты түсіндіру



Сергіту сәті

Сабақты бекіту

Рефлексия

Бағалау

Үй тапсырмасы





6 мин.







12 мин.






4 мин.


6 мин.

5 мин.

5 мин.

3 мин.




Зымыран сұрақтар әдісі.

- Сұрақтарға жауап бер.

-Сенің электонды поштаң бар

- Электронды поштаны өзің аштың ба?

-Сенің досыңда электронды пошта бар ма?

-Сен досыңмен электронды пошта арқылы сөйлесесің бе?

Мен электронды пошта ашамын. Бірінші, пошталық серверді таңдаймын. Екінші, «пошта ашу» жазуын тауып, тінтуірдің оң жағын басамын. Үшінші, ашылған терезеге аты-жөнімді және логинімді жазамын. Поштамды басқа адамдар ашпау үшін құпия сөз қажет, сондықтан поштама құпия сөз қою керек.

Төртіншіден, соңғы терезеге телефон нөмірімді жазамын. «Тіркелу» деген сөзді тінтуірмен басамын. Болды, енді менің жеке электронды поштам бар

«Электронды пошта» мәтінімен жұмыс.

  • Тіл дамыту жұмыстары.

/Слайд көмегімен сабақтың мақсаты мен мазмұны ашылады/.


Музыкалық жаттығулар.

СТО технологиясының «ДЖИГСО» стратегиясы ұсынылады.

Кері байланыс.

Рефлексия белгілер бойынша жүргізіледі

Ашық сабақ Электронды пошта 6 сыныпАшық сабақ Электронды пошта 6 сыныпАшық сабақ Электронды пошта 6 сыныпАшық сабақ Электронды пошта 6 сыныпАшық сабақ Электронды пошта 6 сынып



Сабақты бағалау. Әр жұптың өзара жұмыс барысын бағалауы негізінде сараптау, баға қою.


Жекелей жұмыс атқарады.


Оқушылар нені білемін?, нені білгім келеді? Бөлімдерін толтырады.

Нені білемін?

Нені білгім келеді?

Нені білдім?

Әр жұп берілген сұрақтар төңірегінде өзара сөйлеседі, қосымша сұрақтар қоя отырып диалогтық оқытуды жүзеге асырады.

Слайд түрінде құрастырылған жаңа сабақтың мазмұнымен танысады.

Тіл дамыту;

  • Мәтінді мәнерлеп оқып шығу;

  • Мәтінді мазмұндау;

  • 2-тапсырма бойынша сұрақтар құрастыру, жұп болып сұрақ-жауап жұмысын жүргізу;

  • Деңгейлік тапсырмаларды орындау;

  • 5-тапсырманы мәнерлеп оқып шығу,

Сөздік жұмысы.

Оқушылар сергіту сәтінде музыкалық сүйемелдеумен жаттығулар жасайды.

Оқушылар «ДЖИГСО» стратегиясы арқылы берілген мәтінді мазмұндайды./Тіл дамыту түріндегі жұптық жұмыс/.

Оқушылар кестені толтырады.

Оқушылар Рефлексияны белгілер бойынша жүргізеді.

Керемет!

Өте ұнады белсенді қатыстым

Өзімді топ мүшесі сезіндім

Ұнады

* Қатыстым

* Өз бетіммен жұмыс жасадым

Онша қызықтырған жоқ

Өзгертіп, басқаша істер едім

Қызықтырған жоқ

Ұнаған жоқ

Жұптар бірін-бірі бағалайды.


© 2010-2022