Ашық сабақ. Тақырыбы Жолбарыс (4 класс)

Раздел Другое
Класс 4 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

13.03.2015ж

4 Б класс

Қазақ тілі

пән мұғалімі: Мейірман Әлия Машырыққызы

Сабақтың тақырыбы:

Жолбарыс

Сабақтың мақсаты:

Тақырып бойынша жаңа сөздерді меңгерту, көркем жазуға баулу, сөздік лексикалық мағынасын ажырата білуге баулу; тілдік, сөздік қорларын дамыту, жазба сауаттарын, қисынды ойлау қабілеттерін арттыру; жануарға жанашырлықпен қарауға тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже:

Грамматиканы қайталау арқылы өзара айырмашылығын ажырата біледі, түсінік қалыптасады және оны сөйлемде дұрыс қолдана білуді үйренеді; жаңа сөздік қорларын молайтады; сабақтың өзекті мәселесін таба біледі;топ ішінде ынтымақтастық орнайды; топтық жұмыста өзін еркін ұстай алады; диологтік тапсырманы түрлендіреді; ауызекі тілін дамытады; шапшаңдыққа бейімделеді; бәсекелестік артады; өз ой -пікірін еркін жеткізе алады; кластастарының пікірімен бөлісе алады

Оқыту нәтижесі:

Алған білімдерін болашақта қолдануа білуге үйрету

Оқыту әдістері

СТО стратегиялары; диалогтік оқыту; Венн диаграммасы, 5 жолды өлең

Кезеңі

уақыты

Сабақтың мазмұны

ДИФФЕРЕНЦИАЦИЯ

Бағалау

Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Қызығушы

лығын

Ояту

3 минут

1. Ұйымдастыру ( сәлемдесу, тренинг өткізу)

1. Амандасады, суреттер бойынша үй жануары және жабайы жануар болып екі топқа бөлінеді. Орындарына отырған соң сурет бойынша сол жануардың бойындағы жақсы қаиетерді тілейді. М/лы: қой сияқты сабырлы болғым келеді, т.б.

2. Жеке-топтық жұмыс. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді.



3. Сабақтың тақырыбын, мақсатын айтады. Сөзжұмбақты шешеді.

Жаңа сөздер б/ша жұмыс түрлерін орындайды.

1-топ: сөздерді жазып буын түріне талдайды

2-топ: жолбарыс септейді ,сөз тіркесін сәйкестендіріп құрастырады ( көрдім, түсі, ұқсайды, үлкен, күш бар, қорқамын, бірге)

Тілек айтқызу арқылы ынтымақтастық қалыптастырамын, Өзіндік пікір қалыптасады;

Өз ойын ашық жеткізе алады;

Лексикалық минимумдары кеңейеді

Үш шапалақ, бас бармақ

Оқулық , суреттер, жануарлардың суреттері, сиқырлы қорапша

5 минут

2. Үй тапсырмасын тексеру- Сұрақ-жауап арқылы

Ең ірі жануар не? Ең ауыр салмақты жануар қайсы? Ең биік жануар? Киттің ұзындығы қанша метр? Киттің баласының ұзындығы неше метр? Киттің салмағы қанша? Киттің баласының салмағы қанша? Киттің тілінің және жүрегінің салмағы қанша? Кит қандай жануарға жатады? Ең ірі қандай көбелек?


Тұсаукесер

7 минут

3. Кіріспе Түрткі болу сұрақтары арқылы сабақтың тақырыбын анықтап, сөзжұмбақ шештіремін.

а)Бұл үй жануары мысыққа ұқсайды? Арыстаннан кейінгі мықты аң?

Ә) сөздікпен жұмыс

Септету, буын түріне талдату, сөз тіркесін құрдыру

Мағынаны тану

2минут

1. Мәтінді оқыту

1.Екі топ кезектесіп оқиды

2. 1-топ: берілген мәтін бойынша топтық таныстырылым жасайды, 2-топ: топтастыру «Жолбарыс қандай?»

3. Әр топ бір-біріне мәтін бойынша сұрақ қояды.

Сыни ойлауларын дамытамын.Өз ойын ашық жеткізе алады;

Белсенділік артады, нақты жауап бере біледі

Екі жұлдыз, бір тілек

Оқулық, 179-б, оқушы суреттері

7 мин

2. Топтық жұмыс

3. «Сен маған, мен басқаға» әдісі арқылы өзара байланысқа түсіремін.

4 минут

Сергіту

2мин

«Қошақан» әнін айтқызамын

Әнді бірігіп орындайды, билейді

Қызығушылықтары артады

Үш шапалақ

АКТ

Кері байланыс

5 мин

1. 5 жолды өлең, венн диаграммасы

2. Қандай жаңа сөздерді меңгердіңдер?



1-топ: 5 жолды өлең -Жолбарыс

2-топ: Венн диаграммасы

Жолбарыс

Ортақ қасиеті

Кит

2. Қандай сөз меңгергендерін ортаға салады.

Жас ерекшеліктеріне сай сауаттылықтарын дамытамын

АКТ

Қорытынды

1 мин

Үйге тапсырма беремін

Бағдаршам арқылы пікірлерін білдіруда тапсырамын

Бағалау

Үйге: жыртқыш аңдар туралы сурет салып келу, сөйлем құрастыру.

Сабақ ұнаса жасыл түс, ұнамаса қызыл түсті таңдап бағдаршамға салады

Маршрут карталарын толтырады.

Оқып білгендерін қорыта алады

Бағалау парағы, бағдаршам

Бағдаршам, оқулық

2 мин

2 мин


© 2010-2022