Поурочные планы для 1 класса

Раздел Другое
Класс 1 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Сәлем , менің атым -Әлібек.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Амандасу, танысу үлгілерін үйрету.

Дамытушылық: тақырып аясындағы сөздерді орынды қолдана білу дағдыларын дамыту. Қол қимылы дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік: Оқушыларды сыпайылыққа, әдептілікке тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, көрнекілік, сұрақ- жауап, іздендіру

Көрнекілігі: суреттер, кестелер.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Көңіл-күйлерін қалай?

ІІ. Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма: Оқушылар «Сәлем!» және «Сәлеметсіз бе!» деген амандасу үлгілерімен танысады.

1. Мұғалім сөйлемдерді оқиды. Оқушылар тыңдайды.

2. Мұғалім сөйлемдерді айтады, оқушылар қайталайды.

3. Оқушылар тізбектеп айтып шығады.

2 - тапсырма.

Мұғалім тапсырманы оқып береді. Сурет арқылы оқушыларға сұрақ қойып, сөйлемдер құрастыруға үйретеді.

3 - тапсырма.

Мұғалім тапсырма бойынша сөйлеп үйренуге үйретеді.

1. Мұғалім оқиды, оқушылар қайталады.

2. Мұғалім оқиды, оқушылар тізбектеп қайталайды.

V. Сергіту сәті

Қуыршақтарым тұрыңдар

Беттеріңді жуындар

Шаштарыңды тараңдар

Киімдерінді киіңдер

4 тапсырма.

Суретке қара. Үлгі бойынша сөйле.

Жазу дәптерімен жұмыс жасау

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтайды.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Қалай амандасамыз?

  • Қалай қоштасамыз?

VIII. Үй тапсырмасын беру. 4-5 бет сурет бойынша қайталау

Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Бұл кім?

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Отбасы мүшелерін атай білуге үйрету. Кім? сұрағының қолданысын түсіндіру.

Дамытушылық: Сұрау есімдігін дұрыс қолдана білу дағдысын қалыптастыру..

Тәрбиелік: Отбасы мүшелеріне деген сүйіспеншілікке, үлкенді сыйлауға тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, көрнекілік, сұрақ- жауап, іздендіру

Көрнекілігі: суреттер, кестелер.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Көңіл-күйлерін қалай?

ІІ. Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма: Оқушылар ата , әже, әке, ана деген сөздерді тыңдап, қайталады.

1. Мұғалім сөйлемдерді оқиды. Оқушылар тыңдайды.

2. Мұғалім сөйлемдерді айтады, оқушылар қайталайды.

3. Оқушылар тізбектеп айтып шығады.

2 - тапсырма.

Мұғалім тапсырманы оқып береді. «Бұл кім?» деген сұрақты қоя алуды және оған жауап бере алуды үйрену. «Бұл» сілтеу есімдігінің қолданысы түсіндіріледі.

3 тапсырма.

Сұраққа жауап бер «Бұл кім?»

1. Мұғалім оқиды, оқушылар қайталады.

2. Мұғалім оқиды, оқушылар тізбектеп қайталайды.

V. Сергіту сәті

Қуыршақтарым тұрыңдар

Беттеріңді жуындар

Шаштарыңды тараңдар

Киімдерінді киіңдер

4 тапсырма.

Суретке қара.Суреттерді сәйкестір.

Жазу дәптерімен жұмыс жасау

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтайды.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Бұл кім?

  • Кім? деген сұрақ кімге қойылады?

VIII. Үй тапсырмасын беру. 6-7 бет сурет бойынша қайталау.

Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Бұл не?

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқу құралдарын атай білугежәне оларға сұрақ қоя алуға үйрету.

Дамытушылық: Сұрау есімдігін дұрыс қолдана білу дағдысын қалыптастыру..

Тәрбиелік: Оқу құралдарын ұқыпты және таза ұстауға тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, көрнекілік, сұрақ- жауап, іздендіру

Көрнекілігі: суреттер, кестелер.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Көңіл-күйлерін қалай?

ІІ. Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма: сурет бойынша кітап, дәптер, қалам, қарындаш, күнделік деген сөздерді тыңдап, қайталады.

1. Мұғалім сөйлемдерді оқиды. Оқушылар тыңдайды.

2. Мұғалім сөйлемдерді айтады, оқушылар қайталайды.

3. Оқушылар тізбектеп айтып шығады.

2 - тапсырма.

Оқушылар суреке қарап, «Бұл не?» деген сұрақты қоя алуды және оған жауап бере алуды үйрену. «Бұл» сілтеу есімдігінің қолданысы түсіндіріледі.

3 тапсырма.

Сұраққа жауап бер «Бұл не?» Сұлбасы бойынша ата

1. Мұғалім оқиды, оқушылар қайталады.

2. Мұғалім оқиды, оқушылар тізбектеп қайталайды.

V. Сергіту сәті

Қуыршақтарым тұрыңдар

Беттеріңді жуындар

Шаштарыңды тараңдар

Киімдерінді киіңдер

4 тапсырма.

Суретке қара.Суреттерді сәйкестір.

Жазу дәптерімен жұмыс жасау

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтайды.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Бұл не?

  • Не? деген сұрақ кімге қойылады?

VIII. Үй тапсырмасын беру. 8-9 бет сурет бойынша қайталау.

Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Неше?

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларға 1-ден 10-ға дейінгі сандарды меңгерту және оған сұрақ қоя білуге үйрету.

Дамытушылық: Затты сан есіммен тіркестіріп қолдану дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік: Санамақ арқылы пәнге деген қызығушылығын артыру.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, көрнекілік, сұрақ- жауап, іздендіру

Көрнекілігі: суреттер, кестелер.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Көңіл-күйлерін қалай?

ІІ. Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма: Оқушылар тапсырма бойынша 1-10 дейін санайды..

1. Мұғалім сөйлемдерді оқиды. Оқушылар тыңдайды.

2. Мұғалім сөйлемдерді айтады, оқушылар қайталайды.

3. Оқушылар тізбектеп айтып шығады.

2 - тапсырма.

Оқушылар, ең алдымен, суретте берілген оқу құралдарын атап шығуы керек. Содан кейін олардың санын айтады. Мысалы: Үш күнделік, тоғыз қалам т.б.

3 тапсырма.

«Не?» «Неше?» сұрақтарын қайталау.

Оқушылар «Бұл не?», «Неше кітап?» деген сұрақтарды қайталайды.

1. Мұғалім оқиды, оқушылар қайталады.

V. Сергіту сәті

Бір, екі, үш,

Ал қанеки ұш.

Төрт, бес, алты, жеті,

Мынау - ауыл шеті.

Сегіз, тоғыз ,он,

Ал, қанеки, қон.

4 тапсырма.

Суретке қара.Суреттерді сәйкестір.

Жазу дәптерімен жұмыс жасау

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтайды.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Бұл неше дәптер?

  • Неше деген сұрақ неге қойылады?

VIII. Үй тапсырмасын беру: 10-11 бет сурет бойынша қайталау.

Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Түстер?

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Түс атауларын ажыратуға үйрету.

Дамытушылық: заттарды түсімен атай білу дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік. Әр түстің мәні туралы тәрбиелік әңгіме жүргізу

Сабақтың әдісі: түсіндіру, көрнекілік, сұрақ- жауап, іздендіру

Көрнекілігі: суреттер, кестелер.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Көңіл-күйлерін қалай?

ІІ. Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма: Сурет бойынша түс атауларын тыңдалып қайталанады.

2. Мұғалім сөйлемдерді айтады, оқушылар қайталайды.

3. Оқушылар тізбектеп айтып шығады.

2 - тапсырма.

Диалогті тыңдау арқылы оқушылар «Бұл - доп. Бұл- қызыл доп» дегенді айта алуға үйрену. Сұрақты дұрыс қоя білу және дұрыс жауап беру.

3 тапсырма.

Берілген диалогті толықтыра айту арқылы бекіте түседі.

V. Сергіту сәті

Қоңыр қаздар қалқып жүрді

Жасыл шөпке келіп қонды

Біраз жүзіп жүгірген соң

Қайта олар ұшып кетті

4 тапсырма.

Суретке қара.Қарындаштардың түрін атандар және неше екенін. Оқушыларға сендерде неше қарандаш бар? Олардың түстері қандай екенін айтқызу.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтайды.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Қандай түстерді білесіңдер?

  • Бағдаршам неше түсті?

VIII. Үй тапсырмасын беру: 12-13 бет сурет бойынша қайтала



Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым. Тәуелдік жалғау.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Түс атауларын ажыратуға үйрету.

Дамытушылық: заттарды түсімен атай білу дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік. Әр түстің мәні туралы тәрбиелік әңгіме жүргізу

Сабақтың әдісі: түсіндіру, көрнекілік, сұрақ- жауап, іздендіру

Көрнекілігі: суреттер, кестелер.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Көңіл-күйлерін қалай?

ІІ. Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма: Сурет бойынша түс атауларын тыңдалып қайталанады.

2. Мұғалім сөйлемдерді айтады, оқушылар қайталайды.

3. Оқушылар тізбектеп айтып шығады.

2 - тапсырма.

Диалогті тыңдау арқылы оқушылар «Бұл - менің әжем. Бұл - менің атам.» дегенді айта алуға үйрену. Сұрақты дұрыс қоя білу және дұрыс жауап беру.

3 тапсырма.

Берілген диалогті толықтыра айту арқылы бекіте түседі.

V. Сергіту сәті

Қоңыр қаздар қалқып жүрді

Жасыл шөпке келіп қонды

Біраз жүзіп жүгірген соң

Қайта олар ұшып кетті

4 тапсырма.

Суретке қара.Қарындаштардың түрін атандар және неше екенін. Оқушыларға сендерде неше қарандаш бар? Олардың түстері қандай екенін айтқызу.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтайды.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Қандай түстерді білесіңдер?

  • Бағдаршам неше түсті?

VIII. Үй тапсырмасын беру: 12-13 бет сурет бойынша қайтала



Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Сенде не бар?

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: тақырып бойынша сөйлей білуге үйрету.

Дамытушылық: Жаңа сөздермен таныстыру және оны күнделікті өмірде қолдана алуға

үйрету арқылы сөздік қорын молайту.

Тәрбиелік. Өз заттарына деген ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, көрнекілік, сұрақ- жауап, іздендіру

Көрнекілігі: суреттер, кестелер.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Көңіл-күйлерін қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

ІІ. Өткен сабақ пен жаңа сабақты сабақтастыру.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма: Сурет бойынша түс атауларын тыңдалып қайталанады.

2. Мұғалім сөйлемдерді айтады, оқушылар қайталайды.

3. Оқушылар тізбектеп айтып шығады.

2 - тапсырма.

Диалогті тыңдау арқылы оқушылар «Менде қуыршақ бар. Сенде текше бар» дегенді айта алуға үйрену. Сұрақты дұрыс қоя білу және дұрыс жауап беру.

3 тапсырма.

Берілген диалогті толықтыра айту арқылы бекіте түседі.

V. Сергіту сәті

Видеоролик :«Көңілді күн » әні бойынша сергіту сәтін өткізу.

4 тапсырма.

Үлгі бойынша сөйле.

Үлгі: Менде екі қуыршщақ бар.

Менде үш текше бар.

Менде екі кітап бар.

Менде бес доп бар

Менде төрт машина бар.

5 тапсырма Тыңда, қайтала. Жаттап ал.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Сенде не бар?

  • Сенде неше ойыншық бар?

VIII. Үй тапсырмасын беру: 16-17 бет сурет бойынша қайтала


Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Доп берші.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Ойыншық атауларын қайталау, оқушылардың тілдесім дағдысын

қалыптастыру.

Дамытушылық: Дұрыс сөйлем құра білуге дағдысын дамыту.

Тәрбиелік. Өзара достық қарым-қатынас жасай білуге баулу.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер, кестелер.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Көңіл-күйлерін қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақ пен жаңа сабақты сабақтастыру.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма: Сурет бойынша ойыншықтардың атауларын тыңдалып қайталанады.

2. Мұғалім сөйлемдерді айтады, оқушылар қайталайды.

3. Оқушылар тізбектеп айтып шығады.

2 - тапсырма.

Диалогті тыңдау арқылы оқушылар «Доп берші. Міне, ал!» дегенді айта алуға үйрену. Сұрақты дұрыс қоя білу және дұрыс жауап беру.

3 тапсырма.

Берілген диалогті толықтыра айту арқылы бекіте түседі.

Сенде не бар?

-Менде қуыршақ бар.

Қуыршақ берші

Міне, ал.

V. Сергіту сәті

Видеоролик :«Көңілді күн » әні бойынша сергіту сәтін өткізу.

4 тапсырма. Тыңда, қайтала.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Сенде не бар?

  • Текше берші?

VIII. Үй тапсырмасын беру: 18-19 бет сурет бойынша қайтала


Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Мен не білемін? Нәтиже сабақ

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылармен өткен тақырыптарды пысықтау.

Дамытушылық: өз ойын жеткізу, дұрыс сөйлем құра білуге дағдысын дамыту.

Тәрбиелік. Өзара достық қарым-қатынас жасай білуге баулу.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Көңіл-күйлерін қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

  • Балалар біз қазақша қалай амандасамыз?

  • Қалай қоштасамыз?

  • Кім? деген сұрақты қай кезде қоямыз?

  • Не? Деген сұрақты ?

  • Кім онға дейін санайды?

  • У меня есть шесть синих карандашей. Сөйлемді аудар.

  • Қандай түстерді білесіңдер?

  • Өз отбасың туралы не айтасың?

  • Сенде не бар? Деген сұраққа жауап бер.

V. Сергіту сәті

Видеоролик :«Көңілді күн » әні бойынша сергіту сәтін өткізу.

Менің досым аты тақырыпқа кім шағын досы туралы әңгімелеп береді.

«Қайталай ғой» оқыта үйрену ойыны. Бір оқушы бір сөзді айтады, екінші оқушы оны қайталап тағы бір сөз қосады, ойын солай жалғасады.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Сенде не бар?

  • Қандай жаңа сөздерді білесің?

VIII. Үй тапсырмасын беру: сөздерді қайтала


Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Менің кітапшам

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылармен өткен тақырыптарды пысықтау.

Дамытушылық: шығармашылық жұмыс атқару

Тәрбиелік. Ұйымшылдыққа, өзара достық қарым-қатынас жасай білуге баулу.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Көңіл-күйлерін қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

  • Кім? деген сұрақты қай кезде қоямыз?

  • Не? деген сұрақты ? Кім онға дейін санайды?

Ү

Ы

Ц

Е

Р

К

А

Ц

У

Ш

Ш

Д

О

С

Ы

М

А

А

Д

А

Л

И

С

Д

О

К

Е

Р

Ш

Қ

Т

М

Я

Т

Е

К

Ш

Е

Е

Д


Сканворд «филлворд»

V. Сергіту сәті

Видеоролик :«Көңілді күн » әні бойынша сергіту сәтін өткізу.

Менің отбасым аты тақырыпқа кім шағын әңгімелеп береді.

«Қайталай ғой» оқыта үйрену ойыны. Бір оқушы бір сөзді айтады, екінші оқушы оны қайталап тағы бір сөз қосады, ойын солай жалғасады.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Сенде не бар?

  • Қандай жаңа сөздерді білесің?

VIII. Үй тапсырмасын беру: сөздерді қайтала


Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Менің досым

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Өзінің досы туралы айта алуға үйрету. Дос, шаш, көз сөздеріне тәуелдік жалғауын (І, ІІ жағы, оңаша түрі) жалғануын құрылым түрінде меңгерту.

Дамытушылық: Оқушылардың сөздік қорын көз, шаш, дос сөздерімен байыта отырып, ауызекі сөйлеу тілін дамыту; лексикалық тақырып бойынша сөйлей алу дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік. Достыққа, татулыққа шақыру.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма Суретке қара. Тыңда, қайтала

Бұл- менің досым. Оның аты - Арман.

2 тапсырма. Суретке қара. Тыңда, қайтала

  • Бұл кім?

  • Бұл- менің досым.

  • Оның аты кім?

  • Оның аты - Әлия.

3, 4 тапсырма. Оның шашы қоңыр. Оның көзі - қара.

5 тапсырма. Сұраққа жауап бер.

  1. Сенің досың кім?

  2. Оның шашы қандай?

  3. Оның көзі қандай?

Есіңе сақта!

Менің көзім, шашым

Сенің көзің, шашың

Оның көзі, шашы

V. Сергіту сәті

Видеоролик :«Көңілді күн » әні бойынша сергіту сәтін өткізу.

«Қайталай ғой» оқыта үйрену ойыны. Бір оқушы бір сөзді айтады, екінші оқушы оны қайталап тағы бір сөз қосады, ойын солай жалғасады.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Сенде не бар?

  • Қандай жаңа сөздерді білесің?

VIII. Үй тапсырмасын беру: сөздерді қайтала


Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Оның отбасы

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Отбасы мүшелері атауларын қайталау, олардың тәуелдік жалғауының ІІІ жағындағы қолданысын меңгерту. Ә ә дыбысының кіші әрпінің жазылуын үйрету.

Дамытушылық: Сөздік қорын байыту (сіңлі, қарындас сөздерінің мағынасын меңгерту); лексикалық тақырып бойынша сөйлей дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік. Достыққа, татулыққа шақыру. Досың құрметтеуге баулу.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма Суретке қара. Тыңда, қайтала

Бұл- менің досым. Оның аты - Әлібек. Бұл - оның отбасы.

Есіңе сақта!

Сіңлі - для девочек қарындас - для мальчиков

2 тапсырма. Суретке қара. Үлгі бойынша сөйле.

  • Бұл кім?

  • Бұл- менің досым.

  • Оның аты кім?

  • Оның аты - Әлия.

  • Бұл - оның атасы.

3, 4 тапсырма. Тыңда, қайтала

Әә дыбысы және оның әрпі.

Әлібек, әже, әке, әтеш, дәптер, әріп.

Жазу дәптермен жұмыс жасау

V. Сергіту сәті

Видеоролик :«Көңілді күн » әні бойынша сергіту сәтін өткізу.

«Қайталай ғой» оқыта үйрену ойыны. Бір оқушы бір сөзді айтады, екінші оқушы оны қайталап тағы бір сөз қосады, ойын солай жалғасады.

5 тапсырма. Тыңда, қайтала.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Бұл - кімнің отбасы?

  • Отбасында кімдер бар?

VIII. Үй тапсырмасын беру: 22-23 беттерді, оқы, қайтала


Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Киім

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Киім атауларымен таныстыру. Сұраулық шылаулар (ма? ме? ба? бе? па? пе?) мен емес сөзінің қолданысымен меңгерту. Ә дыбысының бас әрпінің жазылуын үйрету.

Дамытушылық: Сөздік қорын байыту. Лексикалық тақырып бойынша сөйлеу/ сөйлесе алу дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік. Тазалыққа, әдептілікке , ұқыптылыққа шақыру.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

1)Сөздік жұмыс:

Көйлек, шалбар, жейде, жемпір, етік, бәтеңке, күрте, тон, қолғап, құлақшын

2) Суретпен жұмыс:

2 тапсырма. Суретке қара. Тыңда, қайтала

- Бұл не?

- Бұл - көйлек.

- Бұл - қандай көйлек?

- Бұл - қызыл көйлек.

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма. Тыңда, қайтала

Көйлек, шалбар, жейде, жемпір, етік, бәтеңке, күрте, тон, қолғап, құлақшын

3 тапсырма. Тыңда, қайтала

Бұл көйлек пе? - Бұл етік пе?

Иә, бұл - көйлек. - Иә, бұл - етік

V. Сергіту сәті

Видеоролик :«Көңілді күн » әні бойынша сергіту сәтін өткізу.

ЕСІҢЕ САҚТА!

ма? ме? ба? бе? па? пе?

4 тапсырма Дұрысын таңда

5 тапсырма Үлгі бойынша сөйлес

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Қазір қай жыл мезгілі?

  • Күз айларын ата?

  • VIII. Үй тапсырмасын беру: 24 б сөздерді жаттап ал, 25 б оқы

Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Күз

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Лексикалық тақырып бойынша жаңа сөйлемдердің құрылымен таныстыру. Қ дыбысының кіші рпінің жазылуын меңгерту.

Дамытушылық: Сөздік қорын байыту. Лексикалық тақырып бойынша сөйлеу/ сөйлесе алу дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік. Салқын күндері жылы киім киіп, денсаулығын күтуге баулу.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

1)Сөздік жұмыс:

Күз - осень

Күз айлары - осенние месяцы

Қыркүйек - сентябрь

Қазан - октябрь

Қараша - октябрь

Қазір - сейчас

2) Суретпен жұмыс:

- Қай жыл мезгілі?

- Не жауып тұр?

- Ауа райы қандай?

- Балалар не киіп тұр?

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма. Тыңда, қайтала

Күз. Күз айлары - қыркүйек, қазан, қараша.

2 тапсырма. Суретке қара. Тыңда, қайтала

  • Қазір қай ай?

  • Қазір қазан айы.

3, 4 тапсырма. Ққ дыбысы және оның әрпі.

V. Сергіту сәті

Видеоролик :«Көңілді күн » әні бойынша сергіту сәтін өткізу.

«Қайталай ғой» оқыта үйрену ойыны. Бір оқушы бір сөзді айтады, екінші оқушы оны қайталап тағы бір сөз қосады, ойын солай жалғасады.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Қазір қай жыл мезгілі?

  • Күз айларын ата?

  • VIII. Үй тапсырмасын беру: сөздерді жаттап ал

Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Күзде

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Лексикалық тақырып бойынша жаңа сөйлемдердің құрылымымен таныстыру. Қ дыбысының кіші әрпінің жазылуын меңгерту.

Дамытушылық: Сөздік қорын байыту. Лексикалық тақырып бойынша сөйлеу/ сөйлесе алу дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік. Салқын күндері жылы киім киіп, денсаулығын күтуге баулу.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

1)Сөздік жұмыс:

Күзде - осенью

Күн - день

Салқын - прохлпдно

Жаңбыр жауады - дождь идет

Жапырақ - лист

2) Суретпен жұмыс:

- Қай жыл мезгілі?

- Не жауып тұр?

- Ауа райы қандай?

- Балалар не киіп тұр?

Жапырақтар қандай?

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

1 тапсырма. Тыңда, қайтала

Күзде күн салқын. Күзде жаңбыр жауады.

2 тапсырма. Суретке қара. Тыңда, қайтала

  • Қандай жапырақ?

  • Қызыл, сары, қоңыр

3 тапсырма. Тыңда, қайтала

Жазу дәптермен жұмыс жасау. Қ дыбысы үлкен әріп

НЕШЕ? Деген сұраққа жауап беріңдер

V. Сергіту сәті

Видеоролик :«Көңілді күн » әні бойынша сергіту сәтін өткізу.

«Қайталай ғой» оқыта үйрену ойыны. Бір оқушы бір сөзді айтады, екінші оқушы оны қайталап тағы бір сөз қосады, ойын солай жалғасады.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Қазір қай жыл мезгілі?

  • Күзде не болады?

  • VIII. Үй тапсырмасын беру: сөздерді жаттап ал

Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Киімдер

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Киім атауларын қайталау. Оларды көптік формада айта алуға үйрету. Ғ дыбысының айтылуы мен жазылуын меңгерту.

Дамытушылық: Сөздік қорын байыту. Ауызекі сөйлеу тілін дамыту. Лексикалық тақырып бойынша сөйлеу/ сөйлесе алу дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік. Таза жүруге, ұқыпты болуға шақыру.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

1)Сөздік жұмыс:

Көйлек, шалбар, жейде, жемпір, етік, бәтеңке

2) Суретпен жұмыс:

1 тапсырма. Тыңда, қайтала

Мынау жейделер.

Мынау жемпірлер

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

2 тапсырма. Суретке қара. Тыңда, қайтала. Салыстыр.

  • Не? Нелер?

  • ЕСІҢЕ САҚТА!

3 тапсырма. Тыңда, қайтала

4 ,5 тапсырма. Тыңда, қайтала, жаз.

Аға, ағанш, Ғалымжан, сағат, қолғап

Жазу дәптермен жұмыс жасау. Ғғ дыбысы үлкен әріп

НЕШЕ? Деген сұраққа жауап беріңдер

V. Сергіту сәті

Видеоролик :«Әлқисса » әні бойынша сергіту сәтін өткізу.

«Қайталай ғой» оқыта үйрену ойыны. Бір оқушы бір сөзді айтады, екінші оқушы оны қайталап тағы бір сөз қосады, ойын солай жалғасады.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Не? деген сұраққа қандай сөздер жауап береді?

  • Нелер? деген сұраққа қандай сөздер жауап береді?

  • VIII. Үй тапсырмасын беру: 30-31 б оқу


Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Дене мүшелері

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Сұраулық шылаулардың бас, қол, аяқ сөздерімен тіркесе қолдануын меңгерту. Ғ дыбысының айтылуы мен жазылуын меңгерту; Ғ дыбысының бас әрпінің жазылуын үйрету. Тәуелдік жалғауының І жағын қайталау.

Дамытушылық: Сөздік қорын байыту. Ауызекі сөйлеу тілін дамыту. Лексикалық тақырып бойынша сөйлей/сөйлесе алу дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік. Таза жүруге, ұқыпты болуға шақыру.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

1)Сөздік жұмыс:

Бас, қол, аяқ

2) Суретпен жұмыс:

1 тапсырма. Тыңда, қайтала

Бас, қол, аяқ, оң, сол

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

2 тапсырма. Суретке қара. Тыңда, қайтала.

Менің басы+ым

Менің қол+ым

Менің аяғ+ым

  • ЕСІҢЕ САҚТА!

  • Оң аяқ па? Сол аяқ па?

3 тапсырма. Тыңда, қайтала

Оң қол, сол қол, оң аяқ, сол аяқ

Тыңда, қайтала, жаз.

Аға, ағанш, Ғалымжан, сағат, қолғап

Жазу дәптермен жұмыс жасау. Ғғ дыбысы үлкен әріп

НЕШЕ? Деген сұраққа жауап беріңдер

V. Сергіту сәті Видеоролик :«Әлқисса » әні бойынша сергіту сәтін өткізу

4 ,5 тапсырма..Кел, ойнайық!

«Қайталай ғой» оқыта үйрену ойыны. Бір оқушы бір сөзді айтады, екінші оқушы оны қайталап тағы бір сөз қосады, ойын солай жалғасады.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Дене мүшелеріне не жатады?

  • Оң қолынды, сол қолынды, оң аяғынды, сол аяғынды көрсет.

  • VIII. Үй тапсырмасын беру: 32-33 б оқу

Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Қолыңды көтер

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Дене мүшелеріне қатысты бұйрықтарды үйрету. Ә,қ,ғ дыбыстарының айтылуы мен жазылуын қаайталау.

Дамытушылық: Дене мүшелеріне қатысты бұйрықтарды түсіну және орындай алуға үйрету арқылы есте сақтау қабілеттерін дамыту. Ауызекі сөйлеу тілін дамыту.

Тәрбиелік. Салауатты өмір салтын насихаттау.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күз айларын ата?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

1)Сөздік жұмыс:

Отыр, тұр, оң , көтер,сол, түсір, оңға, солға, жүр

2) Суретпен жұмыс:

1 тапсырма. Тыңда, қайтала

Сол қолыңды көтер! Отыр! Оң қолыңды көтер!

Сол қолыңды түсір! Тұр! Оң қолыңды түсір!

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

2 тапсырма. Ққ дыбысы бар сөздерді қайтала

Қол, қолғап, жапырақ, қалам

  • ЕСІҢЕ САҚТА!

  • Сол қолыңды көтер! Отыр! Оң қолыңды көтер!

  • Сол қолыңды түсір! Тұр! Оң қолыңды түсір!

3 тапсырма. Тыңда, бұйрықтарды орында.

Сол қолыңды көтер! Отыр! Оң қолыңды көтер!

Сол қолыңды түсір! Тұр! Оң қолыңды түсір!

Оң аяғынды көтер! Сол аяғынды көтер! Оңға жүр! Солға жүр!

V. Сергіту сәті Видеоролик :«Әлқисса » әні бойынша сергіту сәтін өткізу

4 тапсырма.Тыңда қайтала. Жаттап ал.

Кел, ойнайық!

«Қайталай ғой» оқыта үйрену ойыны. Бір оқушы бір сөзді айтады, екінші оқушы оны қайталап тағы бір сөз қосады, ойын солай жалғасады.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Дене мүшелеріне не жатады?

  • Оң қолынды, сол қолынды, оң аяғынды, сол аяғынды көрсет.

  • Бұйрықтарды досыңа орындат!

VIII. Үй тапсырмасын беру: 34 бет 1 тапсырма жаттау

Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Мен не білемін? Нәтиже сабақ

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылармен өткен тақырыптарды пысықтау.

Дамытушылық: өз ойын жеткізу, дұрыс сөйлем құра білуге дағдысын дамыту.

Тәрбиелік. Өзара достық қарым-қатынас жасай білуге баулу.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Көңіл-күйлерін қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

  • Сенің досың бар ма?

  • Досың туралы не айтасың?

  • Сен күзде қандай киімдер киесің?

  • Сенде қандай киімдер бар ?

Мынау не? Бұл шалбар. Шалбар қандай түсті? Шалбар қара түсті.

  • У меня есть 4 , красивых ботинок. Сөйлемді аудар.

  • Қандай түстерді білесіңдер?

  • Өз отбасың туралы не айтасың?

  • Дене мүшелерін ата.

V. Сергіту сәті

Видеоролик :«Көңілді күн » әні бойынша сергіту сәтін өткізу.

Карточкамен жұмыс

Әріптерді танып, жаз .

Ә - дауысты, жіңішке

Қ- дауыссыз, қатаң

Ң- дауыссыз, үнді

Ғ - дауыссыз, ұяң

Менің досым аты тақырыпқа кім шағын досы туралы әңгімелеп береді.

«Қайталай ғой» оқыта үйрену ойыны. Бір оқушы бір сөзді айтады, екінші оқушы оны қайталап тағы бір сөз қосады, ойын солай жалғасады.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • «Төртінші артық» ойыны

VIII. Үй тапсырмасын беру: сөздерді қайтала

Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Менің кітапшам

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылармен өткен тақырыптарды пысықтау.

Дамытушылық: шығармашылық жұмыс атқару

Тәрбиелік. Ұйымшылдыққа, өзара достық қарым-қатынас жасай білуге баулу.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күз айларын ата?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

  • Кім? деген сұрақты қай кезде қоямыз?

  • Не? деген сұрақты ? Кім онға дейін санайды?

Б

Ә

Т

Е

Н

К

Е

О

Ң

Ж

Е

К

Ө

Й

Л

Е

К

Л

Д

Е

Т

С

Б

Ш

А

Л

Б

А

Р

Й

І

О

А

Ж

Е

М

П

І

Р

Д

К

Л

С

А

Ғ

А

Т

А

Ш

Е



Сканворд «филлворд»

V. Сергіту сәті

Видеоролик :«Көңілді күн » әні бойынша сергіту сәтін өткізу.

Менің отбасым аты тақырыпқа кім шағын әңгімелеп береді.

«Қайталай ғой» оқыта үйрену ойыны. Бір оқушы бір сөзді айтады, екінші оқушы оны қайталап тағы бір сөз қосады, ойын солай жалғасады.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Сенде не бар?

  • Қандай жаңа сөздерді білесің?

VIII. Үй тапсырмасын беру: сөздерді қайтала


Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Мынау - піл. Анау - керік.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Жануарлар атауларымен таныстыру. «Мынау не? Анау не?» сұрақтарын түсінуге үйрету. Қазақ тілінің төл дыбыстарын пысықтап ң әрпі мен дыбысын айту, жазуға үйрету арқылы білімін толықтыру.

Дамытушылық: Сөздік қорын байыту, ауыекі сөйлеу қабілеттерін дамыту.. Оқушының оқу материалдарын білуге деген ынтасы мен ықыласын арттыру.

Тәрбиелік. Қоршаған орта туралы түсініктерін кеңейтіп, жануарларды қорғай білуге тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күз айларын ата?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

1)Сөздік жұмыс:

Аң- зверь

Піл, қасқыр, керік, аю, қоян, түлкі.

2) Суретпен жұмыс:

2 тапсырма. Тыңда, қайтала

Әлібек,мынау не? Әлібек, анау не?

Бұл - піл. Анау - керік.

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

3 тапсырма. Толықтырып оқы.

Мынау -

Мынау - Аю - аң.

V. Сергіту сәті Видеоролик :«Әлқисса » әні бойынша сергіту сәтін өткізу

4 тапсырма.Тыңда қайтала. Жаттап ал.

Мынау - керік,

Анау- піл.

Олар - аңдар.

Мұны біл!

2 тапсырма. Ңң дыбысы және оның әрпі.

Аң, шаңғы, жаңғақ, оң қол, қоңыр,

  • ЕСІҢЕ САҚТА!

  • Бұл не? Анау не?

  • Бұл- ..... Ол - ....

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Дене мүшелеріне не жатады?

  • Оң қолынды, сол қолынды, оң аяғынды, сол аяғынды көрсет.

  • Бұйрықтарды досыңа орындат!

VIII. Үй тапсырмасын беру: 36-37 бет 1,5 тапсырманы жаттау

Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Піл, керік, қоян.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Ертегінің мазмұның түсініп өз бетінше айтып беруге үйрету. Тәуелдік жалғауының 3-жағының жекеше түрін дұрыс қолдана алуға үйрету. Қазақ тілінің төл дыбыстарын пысықтау

Дамытушылық: Жануарлардың сипаты арқылы атауын табуға үйрету, сөздік қорын байыту, ауызекі сөйлеу қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік. Жануарлар туралы түсініктерін кеңейтіп, жануарларды жақсы көруге тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күз айларын ата?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

1)Сөздік жұмыс:

Ұзын - длинный

Қысқа- короткий

Мойын - шея

Тұмсық - хобот

2) Суретпен жұмыс:

1 тапсырма. Тыңда, қайтала

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

2 тапсырма. Ертегі бойынша сипаттап айт.

3 тапсырма. Толықтырып оқы.

Мынау -

Мынау - Аю - аң.

V. Сергіту сәті Видеоролик :«Әлқисса » әні бойынша сергіту сәтін өткізу

4 тапсырма.Тыңда қайтала. Жаттап ал.

Мынау - керік,

Анау- піл.

Олар - аңдар.

Мұны біл!

2 тапсырма. Ңң дыбысы және оның әрпі.

Аң, шаңғы, жаңғақ, оң қол, қоңыр,

  • ЕСІҢЕ САҚТА!

  • Бұл не? Анау не?

  • Бұл- ..... Ол - ....

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Дене мүшелеріне не жатады?

  • Оң қолынды, сол қолынды, оң аяғынды, сол аяғынды көрсет.

  • Бұйрықтарды досыңа орындат!

VIII. Үй тапсырмасын беру: 36-37 бет 1,5 тапсырманы жаттау

Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Мен не білемін? Нәтиже сабақ

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылармен өткен тақырыптарды пысықтау.

Дамытушылық: өз ойын жеткізу, дұрыс сөйлем құра білуге дағдысын дамыту.

Тәрбиелік. Жануарларға, құстарға деген сүйіспеншілігін ояту, оларды сүйюге тәрбиелеу

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Көңіл-күйлерін қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

  • Қандай үй жануарларын білесің?

  • Үй құстарын ата?

  • Пілдің құлағы, тұмсығы қандай?

  • Сенің итің бар ма ?

V. Сергіту сәті

Видеоролик :«Көңілді күн » әні бойынша сергіту сәтін өткізу.

Карточкамен жұмыс

Әріптерді танып, жаз .

Ә - дауысты, жіңішке

Қ- дауыссыз, қатаң

Ң- дауыссыз, үнді

Ғ - дауыссыз, ұяң

Ө - д/ты жіңішке

Ы - д/ты жуан

Менің үй жануарларым, үй құстарым, аты тақырыпқа кім шағын әңгімелеп береді.

«Қайталай ғой» оқыта үйрену ойыны. Бір оқушы бір сөзді айтады, екінші оқушы оны қайталап тағы бір сөз қосады, ойын солай жалғасады.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • «Төртінші артық» ойыны

VIII. Үй тапсырмасын беру: сөздерді қайтала


Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Менің кітапшам

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылармен өткен тақырыптарды пысықтау.

Дамытушылық: шығармашылық жұмыс атқару

Тәрбиелік. Ұйымшылдыққа, өзара достық қарым-қатынас жасай білуге баулу.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Күз айларын ата?

- Күзде не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

  • Кім? деген сұрақты қай кезде қоямыз?

  • Не? деген сұрақты ? Кім онға дейін санайды?

  • Қандай жабайы аңдарды білесіңдер?

  • Әр қайсыларын сканворд жасап көріндер.















Сканворд «филлворд»

V. Сергіту сәті

Видеоролик :«Әлқисса » әні бойынша сергіту сәтін өткізу.

Менің отбасым аты тақырыпқа кім шағын әңгімелеп береді.

«Қайталай ғой» оқыта үйрену ойыны. Бір оқушы бір сөзді айтады, екінші оқушы оны қайталап тағы бір сөз қосады, ойын солай жалғасады.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Сенде не бар?

  • Қандай жаңа сөздерді білесің?

VIII. Үй тапсырмасын беру: сөздерді қайтала

Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Әлібектің туған күні.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларды қуаныш иесін атай алуға, оны құттықтай білуге үйрету. Тәуелдік жалғауының жекеше түрін дұрыс қолдана алуға үйрету.

Дамытушылық: Оқушыларды тақырып негізінде сөйлеу әрекетіне бейімдеу.

Тәрбиелік. Оқушыларды өзара сыйластыққа, қуанышты бөлісе білуге тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Қыс айларын ата?

- Қыста не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

1)Сөздік жұмыс:

Бүгін - сегодня

Туған күн - день рождения

Кімнің - чей?

Туған күнің құтты болсың! - с днем рождения!

2) Суретпен жұмыс:

1 тапсырма. Тыңда, қайтала

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

2 тапсырма. Тыңда , қайтала.

3 тапсырма. п оқы.

Бүгің кімнің туған күні?

Бүгің Анардың туған күні.

V. Сергіту сәті Видеоролик :«Әлқисса » әні бойынша сергіту сәтін өткізу

4 тапсырма.Суретке қара. Үлгі бойынша сөйле.

2 тапсырма. Төл дыбыстарды қайталай

  • ЕСІҢЕ САҚТА!

Менің туған күн-ім

Сенің туған күн-ің

Оның туған күн-і

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Бүгін кімнің туған күні?

  • Туған күнің құтты болсын! - Бұл не деген сөз?

VIII. Үй тапсырмасын беру: 48-49 бет сөздерді жаттау


Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Мен неше жастамын. Ол неше жаста?

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушыларды жасына сәйкес сұхбат құра білуге үйрету. Ө дыбысымен таныстыру және ө дыбысы бар сөздерді меңгерту.

Дамытушылық: «Мен» және «Сен» жіктеу есімдіктерін және жіктік жалғауларын дұрыс қолдана алу арқылы сұрақ қою және жауап беру дағдыларын қалыптастыру.

Тәрбиелік. Оқушылардыәдептілікке , өзара сыйластыққа тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Қыс айларын ата?

- Қыста не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

1)Сөздік жұмыс:

Жас- возраст

Сен неше жастасың - сколько тебе лет

Мен жастамын - мне лет

2) Суретпен жұмыс:

1,2 тапсырма. Тыңда, қайтала

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

3 тапсырма. Сандарды қайтала.

6 , 1, 8, 3 10 7 4 2 9 5

4 тапсырма Толықтырып оқы.

Мен алты жастамын.

Сен жеті жастасың.

V. Сергіту сәті Видеоролик :«Әлқисса » әні бойынша сергіту сәтін өткізу

4 тапсырма.Суретке қара. Үлгі бойынша сөйле.

2 тапсырма. Төл дыбыстарды қайталай

Ө ө дыбысы және оның әрпі

Өмірбек, төрт, көл, өшіргіш.

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Сен неше жастасың?

  • Туған күнің құтты болсын! - Бұл не деген сөз?

VIII. Үй тапсырмасын беру: 53 бет 5 тап.жаттау



Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Бірінші сынып

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:Нешінші сыныпта оқитынын айта алуды үйрету. Ұ дыбысымен таныстыру және ұ дыбысы бар сөздерді үйрету.

Дамытушылық: Тақырып бойынша сөздік қорын молайту. Сұрақ қою және жауап беру дағдыларын қалыптастыру.

Тәрбиелік. Білімге деген құштарлығын арттыруға тәрбиелеу..

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Қыс айларын ата?

- Қыста не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

1)Сөздік жұмыс:

Бірінші сынып - первый класс

Бірінші сыныпта - в первом классе

Оқимын - учусь

2) Суретпен жұмыс:

1 тапсырма. Тыңда, қайтала

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

2 тапсырма. Толықтырып оқы

Мен бірінші сыныпта оқимын.

Сен екінші сыныпта оқисың.

3 тапсырма. Толықтырып оқы.

Реттік сан есім.

V. Сергіту сәті Видеоролик :«Әлқисса » әні бойынша сергіту сәтін өткізу

4 тапсырма.Суретке қара. Үлгі бойынша сөйле.

2 тапсырма. Төл дыбыстарды қайталай

Ұ ұ дыбысы және оның әрпі.

Ұлан, құс, жұлдыз, Жұмабек, ұлу, ұя

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Сен неше жастасың?

  • Нешінші сыныпта оқисың?

VIII. Үй тапсырмасын беру: 58 бет сөздер, 59 бет 5 тапсырма.



Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Менің інім. Бүгін кімнің туған күні?

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:Өз інісін таныстыра білуге (оның атын, жасын, нешінші сыныпта оқитынын айта алу) үйрету.Тақырып бойынша сөйлесім әрекеттерін жүйелі түрде қолдану.

Дамытушылық: өткен тақыртарды жинақтап қолдана алу дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік. «Үлкенге - құрмет, кішіге - ізет» ұстанымы бойынша адамгершілік қасиеттерін тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Қыс айларын ата?

- Қыста не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

1)Сөздік жұмыс:

Менің інім - мой младший брат

Ол жеті жаста - ему 7 лет

ОЛл нешінші сыныпта оқиды. - В каком классе он учится

Бірінші сыныпта - в первом классе

Оқиды - учится

2) Суретпен жұмыс:

1 тапсырма. Тыңда, қайтала

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

2 тапсырма. Толықтырып оқы

Мен бірінші сыныпта оқимын.

Сен екінші сыныпта оқисың.

Ол бірінші сыныпта оқиды.

3 тапсырма. Суретке қара. Тыңда, қайтала.

сан есім.

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

V. Сергіту сәті Видеоролик :«Әлқисса » әні бойынша сергіту сәтін өткізу

4 тапсырма.Суретке қара. Үлгі бойынша сөйле.

2 тапсырма. Төл дыбыстарды қайталай

Ұ ұ дыбысы және оның әрпі.

Ұлан, құс, жұлдыз, Жұмабек, ұлу, ұя

Ү ү дыбысы

Үйрек, түлкі, үй, күн, түйе, Үсен

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Сен неше жастасың?

  • Нешінші сыныпта оқисың?

VIII. Үй тапсырмасын беру: 61 б бет 4 тап, 63 бет 4 тапсырма.

Пән: қазақ тілі

Сынып: 1

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Қыс. Жаңа жыл

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:Қыс мезгілі туралы айта алуға үйрету, «Жаңа жыл» тақырыбына қатысты сөздерді меңгерту..

Дамытушылық: Тақырып бойынша сөздік қорын байыту,. Сұрақ қою және жауап беру дағдыларын қалыптастыру.

Тәрбиелік. Әр жыл мезгілін өз ерекшеліктеріне қарай бағалай білуге, мереке кезінде бір - бірін құттықтауға, өзара сыйластыққа тәрбиелеу..

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, іздендіру түсіндіру, көрнекілік,

Көрнекілігі: суреттер

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:

- Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

- Қалдарын қалай?

- Денсаулықтарын қалай?

- Қазір қай жыл мезгілі?

- Қыс айларын ата?

- Қыста не болады?

ІІ. Өткен сабақтарды еске түсіру, пысықтау.

Оқушыларды пән мақсатымен таныстыру, тіл үйренуге деген қызығушылықтарын ояту.

ІІІ. Жаңа сабақ:

1)Сөздік жұмыс:

Қыс - зима

Суық - холодно

Жаңа жыл - новый год

Береді - дает

Келеді - придет

2) Суретпен жұмыс:

1 тапсырма. Тыңда, қайтала

ІV. Тапсырмалармен жұмыс.

2 тапсырма. Суретке қара. Тыңда, қайтала.

Мен бірінші сыныпта оқимын.

Сен екінші сыныпта оқисың.

3 тапсырма. оқы.

Кімге деген сұрағы.

V. Сергіту сәті Видеоролик :«Әлқисса » әні бойынша сергіту сәтін өткізу

4 тапсырма.Суретке қара. Үлгі бойынша сөйле.

5 тапсырма. Сұрақтарға жауап бер.

6 тапсырма Тыңда ,қайтала. Жаттап ал.

Ұ ұ дыбысы және оның әрпі.

Ұлан, құс, жұлдыз, Жұмабек, ұлу, ұя

VI. Сабақты бекіту

Оқушылар арасында жағымды психологиялық жағдай қалыптастырады отырып, сабақты аяқтау.

VII. Сабақты қорытындылау.

  • Сен неше жастасың?

  • Нешінші сыныпта оқисың?

VIII. Үй тапсырмасын беру:76-78 бет сөздер, 77 бет 5 тапсырма. 78 б. 3 тап


© 2010-2022