Разработка коучинг сессий Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау

Раздел Другое
Класс 11 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Коучинг- сессиясының жоспары

Коуч: Бакирова Эльмира ағылшын тілі мұғалімі

Тақырыбы

Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау

Сілтеме

Мұғалімге арналған нұсқаулық

Мақсаты

Мұғалімдерге түрлі бағалау тәсілдерін анықтауға көмектесіп, бағалау үдерісін жақсартуға бағыттау.

Оқу үшін бағалау мен оқуды бағалауды күнделікті сабақта пайдалану дағдысын қалыптастыру

Күтілетін нәтиже

Мұғалімдер:

  1. Топқа бөлу тәсілдерін үйрену;

Бағалаудың түрлі тәсілдерін анықтау, бағалау үдерісінде қолдану

Басты идея

Формативті бағалау, сумативті бағалауды тиімді пайдалану

Ресурстар

компьютер, проектор, маркерлер, плакаттар, стикерлер, видео жазба



Коучинг сессия өту барысы

Сабақ кезеңдері

Уақыт шеңбері

Коучтың іс - әрекеттері және қатысушылардың іс -әрекеті

Сәлемдесу

2минут

Коуч коучингтің тақырыбын, мақсатын түсіндіреді

Жағымды ахуал

3 минут

Шаттық шеңберге тұрып, тілек сөздер айту

Бейне жазба көру

3 минут

Мектеп оқушыларынан қазіргі бағалау жүйесі туралы алынған сұхбат

Ой шақыру

5 минут

Оқу үдерісін бағалау керек пе?

Сіз сабақта нені бағалайсыз?

Сіз сабақта бағалаудың қандай түрін қолданасыз?

Теориялық материал

5 минут

Презентация: Бағалау, бағалау тәсілдері, бағалау мақсаты

Топқа бөлу

3 минут

Қызыл және ақ түсті шарлармен бөлу

Бейне мультфилм

2 минут

Топтық жетістік туралы фильм көру

Топқа жұмыс

5 минут

Слайдта көрсетілген гүлді жасау.

Бағалау критерийлерін құрау.

Сергіту сәті

3 минут

Ойнада да күл әніне қимыл жасау

Теориялық материал

5 минут

Презентация: Оқыту үшін бағалау стратегиялары», « Бағалау арқылы оқытуды жақсартудың бес түйінді факторымен » таныстырдым

Рефлекция

5минут

Бағалаудың түрлерінен не түсінгендіктері жайлы

Екі жұлдыз бір тілек







































Тақырыбы

Сын тұрғысына ойлауға үйрету

Сілтеме

Мұғалімге арналған нұсқаулық

Мақсаты

Мұғалімдерді сын тұрғысынан ойлауға үйрету модулінің мақсаттары, негізгі ұғымдар, әдіс тәсілдермен таныстырып, іс тәжірибесінде пайдалануға бағыттау

Күтілетін нәтиже

СТО түрлі әдіс тәсілдерін сабақтарында тиімді пайдалану

Басты идея

Сын тұрғысы

Ресурстар

Суреттер, түрлі -түсті қағаздар, маркерлер



Коучинг сессия өту барысы

Сабақ кезеңдері

Уақыт шеңбері

Коучтың іс - әрекеттері және қатысушылардың іс -әрекеті

Сәлемдесу

2 минут

Коуч коучингтің тақырыбы мен мақсатымен таныстыру

Жағымды ахуал


Топқа бөлу


Мозайка арқылы бөлу

Ой шақыру


Топқа жұмыс


Рефлекция

Бейне жазба көру

Жеке тапсырма

Рефлекция





Рефлекция

5минут

Сізге бұл бағаны не үшін қойғаны түсінікті ма?

Сізге неге осындай баға қойды деп ойлайсыз?

Көршіңіздің жұмысын бағалағанда неге назар аудардыңыз?

Жұмысын бағалау оңай болды ма?

Сіздің бағалау жүйеңіз қандай қиындық туғызды?

Сіздің сабағыңызда балалар бағаны не үшін алғанын түсіне ме?

Әр бала сабақ сайын бағалана ма?

Теориялық материал

5 минут

Презентация: Оқыту үшін бағалау стратегиялары», « Бағалау арқылы оқытуды жақсартудың бес түйінді факторымен » таныстырдым

Топтық жұмыс

15 минут

Бағалаудың көмегімен оқуды жақсартудың 5 түйінді факторға байланысты

1. Оқушылармен тиімді кері байланысты орнату

2 .Оқушылардың өзіндік оқуға белсенді қатысуы, бұл өз кезегінде оқушыларды өзін-өзі бағалауға қатыстырады

  1. Бағалау нәтижелерін ескере отырып, оқуды түрлендіру

  2. Бағалаудың оқушылардың өзін-һзі бағалауы мен қызғушылығына едәуір ықпал ететіндігін мойындау, бұл өз кезегінде білім алуға түбегейлі түрде ықпал етеді

  3. Оқушылардың өз оқуын қалай жетілдіру керектігін түсіну үшін өздерін өздері бағалай алуын қамтамассыз ету және өзара бағалау арқылы бірге оқитын оқушылармен бірлесіп жұмыс ңстеу дағдыларын қалыптастыру

  4. .......

Рефлекция

5 минут

Екі жұлдыз бір тілек



























































Топпен жұмыс Миға шабуыл

10 минут

«Топтағы табысты жетістік» деген мультфилімді көрсету

«Карталық шабуыл» әдісі бойынша барлық идеялар жеке карточкаға жазылады

Топпен жұмыс


5 минут


4 минут

5 минут


«Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау» бойынша мәтін беріліп, материалды оқып, топпен жұмыс жасату.

Топтар өз ойларын постерге түсіреді

Әр топ өз постерлерін қорғайды

Рефлексия

10 минут

Топ мүшелеріне сұрақтар қойылып, жауап алынады?

1.Коучинг -сессия басталғанда біз қандай әрекет орындадық?

2.Осы әрекетті сыныпта қолдануға бола ма?Неге?

3.Топқа бөлу әдісі сіз қолданып көресіз бе? Неге?

4.Топ болып жұмыс жасаған ұнады ма? Неге?

5. Біз қандай тәсілмен таныстық?

6.Сіз өз мектебіңізде «Lesson Study» тәсілін жүргізер ме едіңіз? Неге?

7. Бірлесіп зерттеу жұмысын жүргізер әріптес бар деп ойлайсыз ба?

8.Алдыңғы сұрақтар қою арқылы біз қатысушыларға нені үйретуге тырыстық деп ойлайсыз?

Кері байланыс

2 минут

«Плюс-Минус-Қызық» кері байланыс



© 2010-2022