Ашык сабак: М. Мақатаев» Өмір сүрейік алмасып» өлеңі

Раздел Другое
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ жоспары

Пән: қазақ тілі/әдебиеті Мерзімі:

Сынып: 8а,б

Сабақтың тақырыбы М.Мақатаев» Өмір сүрейік алмасып» өлеңі

Сабақтың мақсаттары:

А)Білімділік

Қазақ халқының ғажайып ақындарының бірі М.Мақатаев туралы оқып білу.Шығармашылығымен танысу. Түсініксіз сөздер мен сөз тіркестерін қайталау Сұрақтарға жауап беру.Берілген мәтінді оқып шығу. Жоспар құру.. Өткен сабаққа шолу жасау.

Ә)Дамытушылық

Оқушылардың сөйлеу, сауатты жазу, оқу, диалог, монолог құру қабілеттерін дамыту

Б)Тәрбиелік

Тіл үйренуге , әдебиетке деген қызығушылықтарын тудыру.

Сабақтың түрі аралас

Пәнаралық байланысы қазақ тілі, тарих

Көрнекіліктері суреттер, портрет, грамматикалық материал


Сабақтың барысы

1.Ұйымдастыру кезеңі

Міндеттері:

  • Сабақта жұмыс жүргізу үшін қалыпты сыртқы жағдайды қамтамасыз ету;

  • Оқушыларды қарым-қатынасқа психологиялық дайындау;

  • Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру;

  • Оқушылардың көңілін сабаққа аударуды ұйымдастыру.

2.Үй тапсырмасын тексеру кезеңі

Міндеттері:

А)үй тапсырмасының орындалу деңгейі мен сапасын тексеру;

Ә) кемшіліктер мен қателіктерді анықтау;

Кіріспе сөз:

119-бет,Ғ.Мүсірепов

Түсініксіз сөздер мен сөз тіркестерін қайталау

Сұрақтарға жауап беру:

Ғ.Мүсірепов кім?

Ол қашан дүниеге келді?

Қайда білім алды?

Қайда қызмет атқарды?

Қандай шығармалар жазды№

Жоспар бойынша әңгімелеу::

Атақты жазушы

Туған жылы, жері

Білімі

Қызметі

Шығармалары

3.Өткен сабақ пен жаңа сабақты сабақтастыру

Міндеттері:

А)өткен сабаққа шолу;

Ә)өткен тақырып пен жаңа тақырыпты байланыстыру;

Б)жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту

4.Жаңа сабақты оқып-білу кезеңі

Міндеттері: грамматикалық форманы, жаңа сөздерді, жаңа материалды таныстыру, меңгерту

Кіріспе сөз:

137-бет, М.Мақатаев

Түсініксіз сөздер мен сөз тіркестерін талдау

Сұрақтарға жауап беру:

М.Мақатаев кім?

Ол қашан дүниеге келді?

Қайда білім алды?

Қайда қызмет атқарды?

Қандай шығармалар жазды?

«Өмір сүрейік алмасып» деген өлеңі не туралы?

Жоспар бойынша әңгімелеу::

Атақты жазушы

Туған жылы, жері

Білімі

Қызметі

Шығармалары

5.Жаңа материалды бекіту кезеңі

Міндеттері: А)жаңа материалды оқушының қаншалықты меңгергенін тексеру

Ә)жаңа материалды ауызекі және жазба тілде қолдана алу біліктілігін қалыптастыру

Б)сабақтың тәрбиелік мақсатын ашу;

В)жаңа материал бойынша ойын қорытып айта алуға дағдыландыру

Тірек-сызба толтыру:


-М.Мақатаев-

-

6.Үй тапсырмасы

Міндеті: оқушыларға үй тапсырмасының мақсатын, мазмұнын орындау тәсілдерін түсіндіру

137-б, мазмұндау

7.Сабақтың бағалау кезеңі

Міндеті: Өзара бақылау; жеке оқушының және сыныптың жұмысы мен қабілеттілігіне сапалы баға беру (ынталандыру, мадақтау, ескерту т.б.)

Оқушылар білімі бағаланады

8.Рефлекция кезеңі

Міндеттері:

  • Оқушының көңіл-күйін, іс-әрекетін, оқушылар мен мұғалімнің өзара қатынас рефлекциясына жағдай жасау;

  • Оқушылардың өзін-өзі ұстай білуі және ынтымақтастық қағидаларын түсінуін қамтамасыз ету

«Сабақта не білдім,не үйрендім?»


© 2010-2022