Урок по казахскому языку на тему Ауылдағы демалыс (5класс)

Раздел Другое
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ №4

Сынып 5 ( қазақ тілі орыс мектебінде)

Тақырыбы:

Ауылдағы демалыс

Мақсаты:

«Ауылдағы демалысты қалай өткізсем» тақырыбы бойынша

оқушылар өздігінен ізденулері және ойларын жетік жеткізе білулері тиіс

Күтілетін нәтиже/табыс көрсеткіші

оқушы өз ойын айқын, түсінікті жеткізеді, ашық сұрақтарға жауап береді.

Жұмыс түрі

Жеке, топтық

Мұғалімнің жазбалары:

Сабақ кезеңдері

уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Күтілетін нәтиже/оқушы әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастыру бөлімі

7 мин.

Cәлеметсіңдер ме, балалар!

Отырыңдар

Тілге кіріспе

- Қазір қандай сабақ?

Сыныпта кім кезекші?

-Сыныпта кім жоқ?

-Қазір қандай мезгіл?

-Көктем айларын ата.

- Бүгін мамырдың нешесі?

-Үйге қандай тапсырма берілді?

Шаттық шеңберінде тұрып сәлемдесу , бір- біріне жүрек шарын бере отырып жылы ілтипаттарын білдіру.

қазақ тілі

Мен

Барлығы түгел

Көктем

Мамыр, маусым, шілде

18



Жүрек шары

Тренинг өткізу

4мин

Оқушылардың қалауымен екі топқа бөліп отырғызу. Өткен сабақтағы жаңа сөздерді тексеру. Мұғалім орыс тілінде айтады, оқушылар планшетке қазақ тілінде жазып көрсетеді.

Луг - шалғын пойти бару

Зеленый луг көк майса подножие етек

Посреди арасы кобыла бие

Напиток сусын родиться туу

отдыхать тынығу ухаживать күту

Үйге «Ауыл табиғаты» мәтінін аяқтап келу берілген болатын. Үй жұмысын Чингиздан, Аярудан, Мирославтан сұраймын.

Естіген сөздерін планшетке дұрыс жауабын жазады, дұрыс жазған оқушы айдың, жүректің суреті бар наклейка алады

Дәптерлерінен оқиды

Планшет, наклейкалар

    мин.

    Сабақтың тақырыбы «Ауылдағы демалыс»

    Бүгінгі біздің мақсатымыз «Ауылдағы демалысты қалай қызықты өткізуге болады»

    Сабақтың мақсат-міндеттерімен танысады;


      мин



      «Ауылдағы демалыс» тақырыбын ашу үшін. Екі топта «Менің ауылдағы демалысым», «Ауылдағы демалысты қалай өткізсем» тақырыбына постер жасау.

      Бірінші алған тақырыптары бойынша мәтін дайындайды. Дайындаған мәтіндерін пайдаланып постер құрады.

      1ші топ «Менің ауылдағы демалысым» тақырыбына постер дайындап қорғайды

      2 ші топ «Ауылдағы демалысты қалай өткізсем» тақырыбына постер жасап қорғайды.

      бірінші дәптерлеріне қолдарындағы бар материал бойынша мәтін құрастырады.

      Флепчарт, маркерлер, әр түрлі суреттер, түрлі түсті қағаздар, дәптер, қалам.


        мин.

        Бағалау критерийлерін интерактивті тақтаға жазып қою

        1. Әдемілігі

        2. Тазалығы

        3. Мазмұны

        4. Тиімділігі

        Бағалау критериіне сүйене отырып, постерлерін жасайды

        Бағалау критерийі

          мин

          Постерлерін қорғайды.

          Әр топ өздері дайындаған постерлерін қорғайды.

          Екі топ бір- бірлерін бағалайды.

          Екі жұлдыз бір тілек


            Сабақты бекіту

            мин

            Сұрақ - жауап. Балалар сұрақтар дайындайды.

            Әр топ өздерінің жасаған постерлері бойынша келесі топқа сұрақ қояды


              Бағалау

              мин

              Критерий арқылы бағалау

              Алдындағы парақтарын толтырып өздерін бағалайды.


              Сабақты қорыту

              Мин

              Өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді

              Рефлексия

              Интерактивті тақтада жазылған сұрақтарды оқып жауап береді

              Кері байланысты тақтадан оқып, жауап береді

              Интерактивті тақта

              Үй жұмысы

              «Менің ауылым» тақырыбына эссе жазып келу

              Күнделіктерін ашып үй жұмысын жазады

              күнделік

              Лист оценки работы в группе

              Оценки участников группы

              В ходе участния на уроке

              Президент

              Докладчик

              Таймер-спикер

              наблюдатель

              секретарь

              1 Активность работы на уроке


              2 насколько понял тему


              3 как отвечал на вопросы


              4 дисциплина на протяжении урока


              5 насколько прислушивались к мнению других

              Работа в группе


              Итоги








              © 2010-2022