Невада –Семей қозғалысы, қазақ тілі-9 сынып
Күні :
Сыныбы:9В
Пәні : қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы:
Невада –Семей қозғалысы
Пән мұғалімі: Сариева Элмира Алдибаевна
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік оқушыларға тіршіліктің көзі Жер-Ана, ол жыламасын деген ұғымда түсіндіру, экология, Семей-Невада қозғалысы туралы түсінік бере отырып, табиғат пен адамның біртұтас екенін ұғындыру; 2. Дамытушылық. Ауызшы және жазбаша ойлау мен сөйлеу қабілетін дамыта отырып, ізденімпаздық қабілеттерін дамыту; 3. Тәрбиелік. Оқушылардың бойында туған өлкемізге деген сүйіспеншілігін арттырып, ұлы адамдарды құрметтеуге, өсиеттерін танып білуге, табиғатты аялап сақтауға тәрбиелеу
Нәтижесі:
Семей-Невада қозғалысы туралы түсінік алады, табиғат пен адамның біртұтас екенін ұғынады;ауызшы және жазбаша ойлау мен сөйлеу қабілетін қалыптастырады.
Уақыты
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушы іс-әрекеті
Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі 3мин
Топқа бөлу Стикерлерге «Жер-Ана», «Бейбітшілік», «Ынтымақ»
Таңдаған стикерлері бойынша топқа бөлінеді.
Стикерлер
Білу 5 мин 1- 2 мин
Топ атын қорғау «Бұл кім?» «Ол не?» стратегиясы
Алған стикерлеріне қарап, топ атын постер арқылы қорғайды. Сабақ тақырыбын болжайды.
Постер
Түсіну , қолдану 15-20 мин
Видеоролик көрсету Мәтінмен жұмыс Сөзддікпен жұмыс Шеру-бейбіт жолмен алаңға шығу. Митинг-өз талап –тілектерін ашық жариялап , алаңға шығу
Видеоролик көру арқылы «Невада-Семей» қозғалысы туралы алғашқы түсінік қалыптасады. Мәтінмен танысып, постер қорғайды. Қарсылас топтарға сұрақ қояды.
АКТ Постер
Талдау 5-7 мин
Шартты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем құрату.
Берілген жай сөйлемдерден шартты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем кұрайды І топ. Радиациялық аймақта тұратын адамдар бар. Бұл сынықтардан көптеген зардап шегеді. ІІ топ. Семей полигоны жабылмайды. Халықтың денсаулығына әсері тиеді. ІІІ топ. «Невада-Семей» қозғалысын Олжас Сүлейменов басқарған. Сынақтар тоқтатылды.
Дәптермен, тақтамен жұмыс.
Жинақтау 3-5 мин
«Үнсіз презентация» стратегиясы.
Берілген презентацияны әр топтан бір адам қорғайды.
АКТ
Бағалау 5 мин
Адамзат баласына полигонның зардабы қандай?
Ой қорыту
Үйге
4-тапсырма 77 бет
Раздел | Другое |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Сариева Э.А. |
Дата | 20.12.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Поделитесь с коллегами:
Күні : | Сыныбы:9В |
| Пәні : қазақ тілі |
Сабақтың тақырыбы: | Невада -Семей қозғалысы | Пән мұғалімі: Сариева Элмира Алдибаевна |
Сабақтың мақсаты: | 1. Білімділік оқушыларға тіршіліктің көзі Жер-Ана, ол жыламасын деген ұғымда түсіндіру, экология, Семей-Невада қозғалысы туралы түсінік бере отырып, табиғат пен адамның біртұтас екенін ұғындыру; 2. Дамытушылық. Ауызшы және жазбаша ойлау мен сөйлеу қабілетін дамыта отырып, ізденімпаздық қабілеттерін дамыту; 3. Тәрбиелік. Оқушылардың бойында туған өлкемізге деген сүйіспеншілігін арттырып, ұлы адамдарды құрметтеуге, өсиеттерін танып білуге, табиғатты аялап сақтауға тәрбиелеу |
Нәтижесі: | Семей-Невада қозғалысы туралы түсінік алады, табиғат пен адамның біртұтас екенін ұғынады; ауызшы және жазбаша ойлау мен сөйлеу қабілетін қалыптастырады. |
|
|
|
|
Уақыты
| Мұғалім іс-әрекеті | Оқушы іс-әрекеті | Ресурстар |
Ұйымдастыру кезеңі 3мин | Топқа бөлу Стикерлерге «Жер-Ана», «Бейбітшілік», «Ынтымақ» | Таңдаған стикерлері бойынша топқа бөлінеді. | Стикерлер |
Білу 5 мин 1- 2 мин | Топ атын қорғау «Бұл кім?» «Ол не?» стратегиясы | Алған стикерлеріне қарап, топ атын постер арқылы қорғайды. Сабақ тақырыбын болжайды. | Постер |
Түсіну , қолдану 15-20 мин | Видеоролик көрсету Мәтінмен жұмыс Сөзддікпен жұмыс Шеру-бейбіт жолмен алаңға шығу. Митинг-өз талап -тілектерін ашық жариялап , алаңға шығу | Видеоролик көру арқылы «Невада-Семей» қозғалысы туралы алғашқы түсінік қалыптасады. Мәтінмен танысып, постер қорғайды. Қарсылас топтарға сұрақ қояды. | АКТ Постер |
Талдау 5-7 мин | Шартты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем құрату. | Берілген жай сөйлемдерден шартты бағыныңқылы сабақтас құрмалас сөйлем кұрайды І топ. Радиациялық аймақта тұратын адамдар бар. Бұл сынықтардан көптеген зардап шегеді. ІІ топ. Семей полигоны жабылмайды. Халықтың денсаулығына әсері тиеді. ІІІ топ. «Невада-Семей» қозғалысын Олжас Сүлейменов басқарған. Сынақтар тоқтатылды. | Дәптермен, тақтамен жұмыс. |
Жинақтау 3-5 мин | «Үнсіз презентация» стратегиясы. | Берілген презентацияны әр топтан бір адам қорғайды. | АКТ |
Бағалау 5 мин | Адамзат баласына полигонның зардабы қандай?
| Ой қорыту |
|
Үйге | 4-тапсырма 77 бет |
|
|
|
|
|
|