План по казахскому языку на тему Қазақтың ұлттық тағамдары (8 класс)

Сабақтың тақырыбы: Қ.Жұмаділовтің «Қаздар қайтып барады» әңгімесі Ұйымдастыру сәті. Оқушылар көрдемдегіш құралдар арқылы 8 топқа бөлінеді. Қызығушылықты ояту. Шығармадан көркемдегіш құралдардың қандай түрлерінің кездескендігі сұралады (оқушылар ойларын ортаға салады). Мағынаны тану. «Аялдама» әдісі бойынша топтар өз атауларына сай жұмыстарын орындайды. Олар әрбір аялдамадағы тапсырмаларды орындау арқылы көздеген жерлеріне жетеді. Аялдама атаулары: 1-аялдама – теңеу 2-аялдама – эпитет 3-ая...
Раздел Другое
Класс 8 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ: 15

Ақтөбе қаласындағы ФМБ Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні: 5.03.15

Мұғалім: Жалғасбекқызы Г

Сынып: 8 «А, В»

Оқушы саны:

Келмегендер:

Сабақтың тақырыбы:

Қ.Жұмаділовтің «Қаздар қайтып барады» әңгімесі

Белгілі бір оқыту мақсаты

Т/Ж3 Әдеби көркемдегіш құралдарды түсіну және меңгеру

Сабақ мақсаты

Шығармадағы көркемдегіш құралдар мен стилистикалық құралдардың қолданысын түсінеді, өз көзқарасын қысқаша мазмұндайды және дамытады.

Алдыңғы білім

«Отаным десем ойыма...» деген тақырыпта шығарма жазу.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Сабақта жоспарланған оқыту іс-әрекеттері

Оқыту ресурстары

Сабақтың басы

2 минут



3 минут


Ұйымдастыру сәті.

Оқушылар көрдемдегіш құралдар арқылы 8 топқа бөлінеді.

Қызығушылықты ояту

Шығармадан көркемдегіш құралдардың қандай түрлерінің кездескендігі сұралады (оқушылар ойларын ортаға салады).

Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.


кеспе қағаздар

Сабақтың ортасы

20 минут














10 минут

Мағынаны тану.

«Аялдама» әдісі бойынша топтар өз атауларына сай жұмыстарын орындайды. Олар әрбір аялдамадағы тапсырмаларды орындау арқылы көздеген жерлеріне жетеді.

Аялдама атаулары:

1-аялдама - теңеу

2-аялдама - эпитет

3-аялдама - метонимия

4-аялдама - кейіптеу

5-аялдама - пейзаж

6-аялдама - портрет

7-аялдама - гротеск

8-аялдама - өмірмен байланыс

Оқушылар сағат тілінің бағытымен айналу арқылы барлық аялдамадан өтеді. Тапсырмаларын орындау арқылы соңында өз орындарына қайтып оралады. Әрбір топтан бір оқушы орындаған жұмыстарын оқиды. Қалған топ оқушылары тексеріп, толықтырады. Шығармадағы көркемдегіш құралдардың барлығы қамтылады.


«Қаздар қайтып барады» (оқулық)

Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия. Сабақтан кейінгі көңіл күйлеріне сай себеттен смайликті таңдап алады.

План по казахскому языку на тему Қазақтың ұлттық тағамдары (8 класс)

стикер


© 2010-2022