Презентация по казахскому языку на тему Астана арман қала

Раздел Другое
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат rar
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пәннің аты: Қазақ тілі

Сынып: 5

Мұғалімнің аты-жөні: Хамзина Гульнара Нургалиевна

Мектеп атауы: Степной орта мектебі, Тимирязев ауданы ,СҚО

Сабақтың тақырыбы: Меннің қалам

Басқару жоспары

Жоспардың мазмұны

Сыныппен қалай сәлемдесемін?
Мен сыныппен сәлемдесемін.
Сабақты қалай бастаймын?
Психологиялық дайындықтан бастай -мын.

Оқушыларды қалай топтастыра- мын?.

Қағаздардың қиындыларынан сурет құрастыру арқылы.

«Тәртіпсіз» оқушылармен не істеу керек?

Мұғалім сыпайы, нақты және кәсіпқой болуға тиіс. Егер оқушы өзін тәртіпсіз ұстаса, оған ескерту жасау.

Мақсаты:Менің қалам елордасы-Астана туралы жан-жақты білімдерін кеңейту, алған білімдерін тапсырмалар арқылы бекіту. Сұрақтарға жауап беру, ойды жүйелеп айту дағдыларын қалыптастыру. Мәтінді мәнерлеп оқуға, тіл ұстарту.Сөздік қорын байыту, өз ойларын еркін жеткізе білуге дағдыландыру, оқушылардың тапқырлық, ізденымпаздық қасиеттерін қалыптастыру, дұрыс сөйлеуге үйрету.

Өз Отанын, халқын, жерін сүюге, Отансүйгіш ұлтжанды азаматтар тәрбиелеу.

Оқушылар нені біледі?

-Өткен сабақтарға байланысты сұрақтарға жауап беру
-оқушылар Астана тарихын біледі және топпен жұмыс істей біледі

Сыныпта оқушылар мақсаты бірдей болып табыла ма?
жаңа тақырыпқа байланысты оқушылар дың алдына қойған мақсаттары бір болады.

Оқушылар сабақ соңында нені жасай алады және нені үйренеді?
* Қазақстан тарихында болған бұрынғы астаналарды білді
* жаңа Астананың көрнекті жерлерін білді
*тақырыпқа қатысты сөйлем құрастыра алады.

*тақырып бойынша әңгіме, диалог құрай алады

Мен оқушыларды қалай бағалаймын?
Бағалау парағын әр топтың көшбасшысына беремін, ол өзінің тобының оқушыларын бағалап отырады, ал кемшілік пен жетістіктерін айта отыра мұғалім жиынтық бағалау жасайды, яғни формативтік бағалауды қолданамын.

Сабақтың сәтті өткенін қалай білемін?
оқушылар жаңа тақырыпты өздері талдап аша алды. Белсенділік пен қызығушылық танытуы, сұрақтар-ға жақсы жауап берді.

Мен оқуы қиын оқушыларды қалай оқытамын.
деңгейіне байланысты тапсырмалар беріледі және топта ол оқушыны жетелей отыра.

Осы тақырыпта қандай тұжырымдамалық қиындықтар бар?
уақыттың аздығы және дарынды оқушылардың менмендігі,

Білім деңгей төмен оқушының шеттеп қалмауы.

Менің мақсатым: оқушылар өз ойларын еркін, толық айта білу, әр сабақты ынта мен қызығушылық таныту, осы сабақта өз мақсаттарына жету.

Қандай келесі жұмыстарды оқушыларға беремін?

Мәтін бойынша сұрақтар құру, әңгімелеу,диалог құру, сурет салу











№1.Сабақ жоспары: Менің қалам

Мұғалімнің іс-әрекеті: не істеймін?

Оқушылардың іс-әрекеті

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар, кітаптар, компьютерлік жабдық және т.б. қажет?

Психологиялық тренинг

Топқа бөлу, ереже құрдыру.

Әр топқа көшбасшы тағайындарып алдына бағалау парағы бері

Сөзжұмбақ шешу арқылы тақырыпты ашу,оқушылардың алдына керекті құралдар, тапсырмалар таратылып, жаңа сабақты екі топқа өздігінен талдауға нұсқау берілді.

«Саяхат картасы»

І аялдама

І топ«Астан - Бәйтерек монументі» мәтінмен жұмыс

ІІ топ «Ақ орда» мәтінімен жұмыс

ІІ аялдама«Пирамида» Бейбітшілік пен келісім сарайын британдық сәулетші (2006)Норман Фостер салды.Биіктігі 62метр

ІІІ аялдама «Думан» ойын-сауық орталағы Елорданың сол жағалауында салынған.

«Ханшатыр» Бейбітшілік және келісім сарайының желісін жалғастыратын сауда және ойын-сауық орталығы.

« Cиқырлы сандық» .



1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Презентация по казахскому языку на тему Астана арман қала

«Астана» тақырыбы бойынша кластер құру.

Ө Қорытынды жасау

Эссе жазу

Үйге тапсырма беру

кері байланыс(стикер тарату)

Өздеріне ұнайтын гүлді алып ұнаған оқушысына тілегін айтып, сыйлайды.

Бір - біріне сыйлаған қызыл және сары гүлдер арқылы екі топқа бөлеміз. Оқушылар плакатқа топтық ережені құрады да, тақтаға шығып қорғайды.

Көшбасшы әрбір оқушыны бағалап отырады

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.Сөзжұмбақты шешеді, сабақтың тақырыбын өздері ашады.

Бәйтерекке және Ақ ордаға бару үшін тапсырмалар орындайды

Оқушылар оқулықтағы мәтінді топтағы оқушыларға бөліп, талдайды. Алдарындағы плакаттарға өз ойларын салап, әр топ өз жұмыстарын талқылап, тақтада шығып, қорғайды.

-Әр топ мәтін бойынша сұрақтар даярлайды да, сандықшаға салады.

-Кезекпен сандықтағы сұрақтарға жауап береді.

3д кинотеатры, «Джунгли» аттракционы,боулинг, көпфункционалдық зал мен қонақ үй бар.

Берілген сөздерді құрамына қарай талдайды.



Б

Берілген сандарды таңдап,жасырынған сұрақтарға жауап береді.

«Астана» тақырыбы бойынша кластер құрастыру

Бейне таспа көру арқылы эссе жазу

Астана қаласы туралы сурет салу.

Астана туралы шығарма жазу

Түсті гүлдер

Плакат, маркер, қиынды сурет

Бағалау парағы

Плакат, маркерлер



Слайд,оқулықтар, плакаттар, маркерлер



Слайд,сандықша, стикер

Слайд, кеспе қағаздар

слайд, кеспе қағаздар

сандық



Тақтаға жазу

Бейне көрініс

стикер



© 2010-2022