Ашық сабақ Ешкі мен түлкі

Раздел Другое
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Ашық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіАшық сабақ Ешкі мен түлкіСабақтың тақырыбы .Ешкі мен түлкі




Білімділік мақсаты: Оқушылардың өткен сабақтарда алған мәліметтері бойынша білімі мен дағдыларын тексеру.

Ертегіні мәнерлеп айтқыза отырып, олардың дұрыс сөйлей білу дағдыларын қалыптастыру. Ертегі жанрының қазақ әдебиетіндегі алатын орны мен маңызын түсіндіру.

Дамытушылық

мақсаты: Ертегіні көрініс ретінде қойғыза отырып, оқушылардың тіл мәдениетін, сөз байлығын, сөздік қорын, көркем шығармашылық қабілеттерін ашу есте сақтау қабілетін дамыту, сын тұрғысынан ойлауға дағдыландыру.

Тәрбиелік мақсаты: Оқушыларға қазақ халқының ертегілерінің мазмұнын, тақырыбы мен негізгі ойын меңгерте отырып, олардың бойында қазақ халқына, қазақ тіліне деген сүйіспеншілік сезімін қалыптастыру, оларға адамгершілік пен қатар тұлғалық қасиеттерін бойларына сіңіру.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Әдісі: сұрақ-жауап, оқу, аудару, сұхбат, топпен жұмыс,жұппен жұмыс сұрақ-жауап, әңгімелеу.


Көрнекілігі: Компьютер, интерактивті тақта, кеспе
парақтары,ватман,фламастер, түрлі-түсті қағаздар, стикер.

Сабақтың барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі.

Физминутка : "Бақытты балалар"

Топқа бөлу: қиықшалар арқылы

Топ ережесін еске түсіріп қайталау.

Үй жұмысын тексеру: "Викторина" сұрақ - жауап әдісі.

Бағалау:өзара бағалау(бас бармақ арқылы).


ІІ. Жаңа сабаққа кіріспе

  1. Ой шақыру. Викторина сұрақтары

1.Ертегі дегеніміз не? (Ертегі қиялдан туған қызықты әңгіме)
2.Ертегілер қай кезде пайда болған? (Ертегілер өте ерте заманда пайда болған)

3.Ертегілердің қандай түрлері бар? (Жануарлар,тұрмыс- салт,шыншыл,қиял-ғажайып ертегілері)

4.Ертегілерден нені танып-білеміз? (ХАЛҚЫМЫЗДЫҢ ДҮНИЕТАНЫМЫН,ТҰРМЫСЫ МЕН САЛТЫН БІЛЕМІЗ)

5.Тұрмыс-салт ертегілерінде не суреттеледі? ( МАЛШЫ, ҚОЙШЫ ТҰРМЫСТАРЫН СУРЕТТЕЙДІ)

6.ҚИЯЛ -ҒАЖАЙЫП ЕРТЕГІЛЕРІНЕНІ БАЯНДАЙДЫ?(Өмірде болмайтын нәрселерді баяндайды)

7.Ертегілердің дәстүрлі бастамасы қалай? Ерте,ерте,ерте екен

Ешкі жүні бөрте екен...

(фармативті бағалау)

1. Мұғалімнің кіріспе сөзі: Тақтаға назар аударайық.

Ребус шешу: .

Сұрақтардың жауабын дұрыс шешсеңiздер, тiк сызықтың iшiнен бүгінгі сабақтың тақырыбының аты шығады. (Сабақтың тақырыбын оқушылар шығарады.)

1. Астың дәмін не келтіреді?

2. Түнде ұйықтамайтын құс?

3. «Махаббат» орысша қалай?

4Құлақшын, көйлек,тон бір сөзбен ол..?

5.Сүт тағамын ата

1. «Сказка» орысша қалай?

2.Ана сөзінің синонимі

3.Тікінекті жануар

4.«Младший брат» орысша қалай

(Сабақтың тақырыбын оқушылар шығарады.) Ендеше, бүгін біз ешкі мен түлкі атты ертегісімен танысамыз.

Сөздікпен жұмыс.

Абайсызда-внезапно

Терең апанға-в глубокую яму

Түсіп кетіпті-упал

Неге тұрсың-почему стоишь

Тұп-тұнық су-прозрачная вода.

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Ешкі мен түлкі» дәптерлеріңе жазып алыңыздар

Ал, енді балалар мына көрініске назар аударайық. Оқушылар шығып ертегі көрінісін ойнайды.

Мұғалімнің сұрақтары: балалар, ертегінің басты кейіпкерлері нелер?

Түлкі мен ешкі қандай аңдар?

Түлкінің іс-әрекеті жағымды ма?

Ал ешкі неліктен осындай жағдайға ұшырады?

Орыс ертегілер арасында ұқсас ертегі бар ма?

Түлкі мен ешкіге мінездеме беру

Венн диаграммасы

ортақ

ешкі

түлкі









Түлкі- қу, айлакер,әдемі келбетті,өтірікші, шапшаң

Ортақ:Аң,жабайы,орманда тұрады,

Ешкі- момын,аңқау, ....

Топтарға тапсырма беру. «» , «» Топтарға тапсырма беріледі.

1-топНеліктен түлкі қу,айлакер болды екен ?

2-топ . Түлкінің орнында не істер едік?

5-мин қорғау

2- тапсырма

Мына сөздерді эпитеттерге айналдыру: түлкі, ешкі, аң, апан,орман 1-мин Мысалы қу түлкі

Денотаттық граф

Кейіпкер(персонаж) ---------------------------------------------

Ол кім,не?(кто он?)------------------------------------------------

Қалай суреттелген?(как изображен?)--------------------------------

Кейіпкердің өзіңе қандай қасиеттерін алар едің?(что полезного возьмешь у персонажа)----------------------

Маған не үшін ұнады?(чем мне понравился?

(ұнаған жоқ)?(чем не понравился?) -----------------------------------------

IV.Сабақты қорытындылау:

Үй тапсырмасы: Өздері ертегі кейіпкерлердің суретін салып, ертегі айтып беру.

Бағалау: Сабаққа белсене қатысқан оқушыларды бағалау.

Сабақ аяқталды.

Сау болыңдар.








«№21 ОРТА МЕКТЕП»

КОММУНАЛДЫҚ

МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕСІ







Ашық сабақ әзірлемесі.

Тақырыбы: Ешкі мен түлкі" ертегісі

5"А" сынып









Өткізген: қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі

Қорғанбаева Б.Ш.

Петропавл қаласы 2015 жыл



© 2010-2022