Конспект занятия с дошкольниками Конструирование из фольги

Практические навыки, которые может приобрести ребенок от занятий конструированием из фольги:развитие мелкой моторики;знакомство с формой и текстурой предметов на практике;развитие фантазии и воображения;обогащение речи новыми понятиями (пирамида, куб и т.д.);выработка технических навыков в процессе задумки и реализации поставленной задачи;стимуляция образного и логического мышления.
Раздел Другое
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Дошкільний навчальний заклад №52


«Конструювання і ліплення із фольги».


Підготувала:

Вихователь Вільшанівська Н.В.

Мета:

  • формувати у дітей вміння користуватись будівельним матеріалом - будувати певні споруди;

  • розвивати дрібну моторику руки, увагу, творчу уяву, креативні здібності, уміння відтворювати дії у зазначеній послідовності;

  • вміння самостійно обирати потрібні деталі, які відповідають певним будівлям і самостійно виконувати будівлю;

  • закріпити раніше набуті знання про замки;

  • вчити обгортати будівельні матеріали фольгою та ліпити дрібні деталі з фольги, використовуючи метод:

    • скочування,

    • розплющення,

    • розкочування,

    • вдавлювання;

  • виховувати дружні відносини.

Матеріал:

Демонстраційний: Ілюстрації до казки, кубики льоду, папки-конверти, «снігова куля».

Роздатковий: тарілочки, будівельний матеріал, картки, фольга, фішки з цифрами.

Попередня робота: читання казки «Снігова Королева», обгортання будівельного матеріалу фольгою.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

  • До нас сьогодні завітали гості. Давайте привітаємось з гостями і скажемо всім доброго ранку.

  • Діти добрий день починається з доброго настрою, веселої усмішки. (Закачується снігова куля)

  • Ой, дітки, що це? Звідки вона взялася?

  • Дітки подивіться тут є лист. Я його прочитаю і ми дізнаємось від кого він.

«Любі малята! Я потрапив до замку Снігової Королеви. Врятуйте мене. Кай».

  • З якої казки цей герой?

  • Як називається казка?

  • Що трапилось з Каєм?

  • Всім відома ця казка зачаровує серця.

Робить зло і лихі дива Королева Снігова.

Льодяним зробився світ і в людей не серце - лід.

  • Дітки ось тут лежать кусочки льоду, доторкніться до нього.

  • Який лід?

  • Ось таким холодним, льодяним стало серце Кая.

  • Що ж будемо робити, допоможемо Каю?

Кая ми зможемо врятувати тоді, коли виконаємо три бажання Снігової Королеви. Коли виконаємо вона відпустить Кая.

  • Свої бажання Снігова Королева заховала в папках-конвертах. Кожен конверт має свій номер. Бажання потрібно виконувати по порядку.

  • Коли відкриємо ось цю папку, дізнаємось про перше бажання Снігової Королеви.

  • Це ілюстрації до казки Снігова Королева. Нам потрібно розкласти ілюстрації до казки по порядку за сюжетом казки, щоб Герда змогла знайти Кая. Кожен бере по одній ілюстрації. Я теж хочу з вами пограти. Можна мені пограти? Уважно роздивіться свої ілюстрації. Я поставлю першу ілюстрацію, що на ній зображено? А на цій, що бачимо?

  • Дітки ви молодці, ви розклали ілюстрації до казки по порядку. Герда обов'язково знайде Кая, не заблукає в казці.

  • Це бажання ми виконали.

  • Де друге бажання Снігової Королеви? Так вірно в папці під номером два. Друге бажання Снігової Королеви, щоб ми збудували - замок. Ось в мішечку в нас є будівельний матеріал із дерева. Із чого збудований замок Снігової Королеви? (Із льоду). Що ж нам робити? (Обгорнути). (Діти сідають за столи).

  • Діти давайте зробимо гімнастику для пальчиків:

Старший встав не лінувався,

Вказівний за ним підвівся.

Розбудив сусід його, той свого, а той свого.

Встали вчасно всі брати,

На роботу треба йти.

А тепер будуєм дім, дах та вікна є у нім.

  • Діти, подивіться, у вас на підкладках лежать картки, на яких намальований будівельний матеріал. Кожен в тарілочку покладіть тей матеріал, який зображено на картці.

(Діти виконують).

  • В картці на будівельному матеріалі стоять цифри. На тарілках із фольгою стоять фішки, на яких теж цифри. Будьте уважними. Дивіться, щоб цифра на будівельному матеріалі співпадала із цифрою на фішці, яка стоїть в тарілочці, в якій лежить фольга.

(Діти працюють).

  • Як ви думаєте, де ми будемо будувати замок? Так на столі, який застелений білою скатертиною, яка нагадує сніг. Адже ви знаєте, що замки будують на височині.

  • Беріть тарілочки із будівельним матеріалом.

  • Дітки, дайте пригадаємо, з чого починають будувати замки, будинки? (фундамент, стіни, вікна, двері, дах).

(Діти будують замок).

  • Друге бажання Снігової Королеви ми виконали.

  • Яке ж третє бажання Снігової Королеви? (Відкриваю папку-конверт). Що зображено на малюнку? (Сани. сніжки).

  • Снігова Королева хоче, щоб ми зліпили сани, щоб було на чому Каю їхати до дому. А сніжки, щоб Кай і Герда побавились. Виконаємо бажання?

  • Який перший звук в слові сани, а в слові сидіння? А чиє ім'я починається на звук «С»? Софія буде ліпити сани.

  • А ви будете ліпити сніжки.

(Діти ставлять вироби біля замку).

  • Ви виконали третє бажання Снігової Королеви.

ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ:

Діти, ви молодці, ви виконали три бажання Снігової Королеви, ви врятували Кая.

© 2010-2022