- Преподавателю
- Другое
- Халық ауыз әдебиеті 9 сынып қазақ әдебиеті
Халық ауыз әдебиеті 9 сынып қазақ әдебиеті
Раздел | Другое |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Жабагиева Е.А. |
Дата | 08.04.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Қысқа мерзімдік жоспар
Сабақтың тақырыбы: Халық ауыз әдебиеті
Сабақтың мақсаты: Әдебиеттің түрлері туралы түсінік бере отырып,оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру;
Сабақтың нәтижесі: оқушылардың білімін бақылау арқылы мәнерлеп оқуға дағдыландыланады;
Сабақтың түйінді идеялары: Халық ауыз әдебиетінің ерекшелігін ұғындыру
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Жаңа әдістер: сұрақ- жауап, диалог. АКТ, СТО , Бағалау, Жеке, жұптық, топтық жұмыс
Сыныбы: 9
Уақыты
Сабақтың кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау
Қолданылатын ресурстар
8 минут
Кіріспе
Бүгінгі сабағымызды көркем ойлау мен көркем сөздің озық ойлы үлгісі ретінде қалыптасқан халық ауыз әдебиеті тақырыбына арнаймыз. Сынып екі топқа бөлініп, «Бақытты сәт» ойынына қатысады.
І топ - «Мұрагер» тобы
ІІ топ - «Талапкер» тобы
Сабаққа бейімделеді.
Үйтапсырмасы.
Топқа бөлінеді
«Бақытты сәт» ойынына қатысады.
Үй тапсырмасы.
Бағалау парақшалары
10 минут
Таныстырылым
ІІ. «Бақытты сәт» ойыны
І гейм.Әр топқа 10 сұрақтан беріледі.Көп сұраққа жауап берген топ ұтады.
«Мұрагер» тобына арналған сұрақтар:
1.Фольклор дегеніміз не?
«Талапкер» тобына арналған сұрақтар:
1.Сыңсу қандай жыр?
Топтық жұмыс.
Сұрақ-жауап
Сұрақ-жауап.
Топ аттары жазылған түрлі-түсті қағаздар
15 минут
Негізгі бөлім
ІІ гейм. «Бөшкеден шыққан басқатырғылар»
Кішкене бөшкеге нөмірленген жетон салынған.Тапсыр маны топ мүшелері бірігіп орындайды.
Сөзжұмбақ «Ертегі»
-Ребус шешу.
-Батырлар жырынан үзіндіні мәнерлеп оқу.
-Тұрмыс салт жырларын мәнерлеп айту
Топппен жұмыс.
-«Бақытты сәт»/Бұл жетонды алған оқушыға сыйлық беріледі/
Топтық жұмыс. Жаттығу жұмысы.
Қазақ әдебиеті оқулығы
12 минут
Қорытынды
Ұпай сандарын есептеп,жеңімпаз топты анықтау.
Топпен жұмыс жасайды, қорғайды.
Топтық жұмыс. Шығармашылық жұмыс.
Өзаралау бірін- бірі бағалау.
Рефлексия
Плакат, маркер.
Стикерлер
Мұғалім: