- Преподавателю
- Другое
- Урок казахского языка на тему Жақсы бала
Урок казахского языка на тему Жақсы бала
Раздел | Другое |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Жексембекова У.Н. |
Дата | 25.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сыныбы 6 | Күні Пәні: Қазақ тілі | ||
Тақырыбы: | Жақсы бала! | ||
Мақсаты:
| Тақырыптың маңыздылығымен таныстыру, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге , тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыландыру. Қазақ тілінде дұрыс сөйлеуге, жазуға үйрету. Өзін-өзі бағалай алуға баулу | ||
Күтілетін нәтиже: | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тпсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады. Қазақ тілінде дұрыс сөйлеуге, жазуға үйренеді. | ||
Өзін-өзі бағалай алатын болады | |||
Дереккөздер, құрал-жабдықтар: | Оқулық -6 сынып, Т.М. Артыкова, видеожазба, , слайд, флипчарт, маркер, стикер, түрлі-түсті шарлар. | ||
Сабақтың барысы | Уақыты | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
Кіріспе Ұйымдастыру кезеңі Сыныпта жағымды ахуалды құру Топқа бөлу | 2 мин
3 мин
| - Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік. Кел, балалар, күлейік! Күлкіменен түлейік! Күлкі- көңіл ажары ! Күліп өмір сүрейік!
| Оқушылар сынып туралы ақпарат береді Шардың түсіне қарай топтасады |
Миға шабуыл Үй тапсырмасын тексеру
| 5 мин | Грамматикалық тақырыптарды пысықтау (өткен, келер шақ. Мезгіл үстеу). Дәптерлерінен 5-тапсырманы тексеру
| Оқушылар кезектесіп сұрақтарға жауап қайтарады |
Негізгі бөлім Жаңа сабаққа көшу
Сөздікпен жұмыс
Оқулықпен жұмыс
Рефлексия Бағалау Үйге тапсырма.
| 3 мин
2 мин.
15 мин.
8 мин.
2 мин. 3 мин. 2 мин.
| 1. Оқушыларға видеожазбаны көрсету, алған әсерлерін әңгімелету (жақсы және жаман бала туралы) 1-тапсырманы орындату. Берілген сөздердің антонимік қатарымен танысып, сөлемдер құраңдар. Тентек- шалун, озарник. Дәліз-коридор Оқушылар мәтінді оқып, сұрақтардың жауабын постерге түсіреді. Оқулықтағы тапсырмаларды топтарға бөліп беріп, орындатады
137 беттегі, 6-тапсырма | Әр оқушы өз ойларымен бөліседі
Оқулықтағы 1-тапсырманы ауызша орындайды
Әр топ өзбетінше орындайды Тапсырманың шартына байланысты орындалады (постерге түсіреді, дәптерде орындайды) Оқушылар стикерлерге өздерінің ұсыныстарын жазады. Бағалау парақшаларын толтырады. Оқушылар күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады. |