Лейкоцит (8 сынып) Биология

Сабақтың күні: 24.02.2015ж Пәні: биология Пән мұғалімі: Бахтыгереева Гулнар Сыныбы: 8 Сабақтың тақырыбы: Лейкоциттер, олардың құрылысы мен қызметі Мақсаты: Лейкоциттердің құрылысымен таныстыру, фагоцитоз құбылысы туралы түсінік қалыптастыру, И.И. Мечниковтың еңбегінің маңыздылығын талдау. Оқытуда қолданған әдіс-тәсілдер: топтық, жұптық жұмыс, постер құру, зерттеу жұмыстары, дерек жинау, пікірталас, баяндау, кері байланыс   Уақыт Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Нәтиже Ресурстар 6        минут І. Кіріспе 1.Ұйымдастыру кезеңі 2.Сергіту сәті 3.Оқушыларды топқа бөлу, сұрақ қою, бағалай, мадақтау Сәлемдеседі. Топқа бөлінеді. Сұрақтарға жауап береді.   Оқушылар назарын сабаққа аударады. Түсті қағаздар
Раздел Другое
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың күні: 24.02.2015ж

Пәні: биология

Пән мұғалімі: Бахтыгереева Гулнар

Сыныбы: 8

Сабақтың тақырыбы: Лейкоциттер, олардың құрылысы мен қызметі

Мақсаты: Лейкоциттердің құрылысымен таныстыру, фагоцитоз құбылысы туралы түсінік қалыптастыру, И.И. Мечниковтың еңбегінің маңыздылығын талдау.

Оқытуда қолданған әдіс-тәсілдер: топтық, жұптық жұмыс, постер құру, зерттеу жұмыстары, дерек жинау, пікірталас, баяндау, кері байланыс

Уақыт

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Нәтиже

Ресурстар

  1. минут

І. Кіріспе

1.Ұйымдастыру кезеңі

2.Сергіту сәті

3.Оқушыларды топқа бөлу, сұрақ қою, бағалай, мадақтау

Сәлемдеседі.

Топқа бөлінеді. Сұрақтарға жауап береді.

Оқушылар назарын сабаққа аударады.

Түсті қағаздар

4 минут

Үй тапсырмасын тексеру, сұрақтар қою, бағалау

Өткен сабақта үйренгендерін ортаға салу, қанның құрамы туралы айту.

Меңгерген өтілген тақырыпты қайталап, еске түсіреді, бір біріне сұрақ сұрақ қойып, өткенді талқылайды

Биология оқулығы Е.Очкур Л,Аманжолова, Р.Жұмабаева «Мектеп» баспасы

15 минут

ІІ. Негізгі бөлім

Жаңа сабақ тақырыбы бойынша топтарға сұрақ қою арқылы ой қозғау.

Лейкоциттер туралы презентация көрсету арқылы топқа тақырып бойынша ой тастау.

Оқушылар топпен сұрақтарға жауап береді. Ойланады, бір-бірін тыңдайды, өмірдегі жағдаймен дәлелдеп, пікірлерін ортаға салады. Қалай бағалауды қабылдайды.

Тақырып бойынша лейкоцит құрылысын талдау

Тақырып туралы өздерінде түсінік қалыптастырады. Ғылыми тілде сөйлеуді үйренді.

Оқушылар бағаланды.

Интербелсенді тақтада слайдтар

10 минут

Талдау: әр топқа тақырып бойынша постер қорғау тапсырмасы берілді.



Бағалау, мадақтау.

Сұрақ-жауап арқылы достарынан интервью алу. Достарының пікірін сараптау.

Топпен бірігіп, жұмыс түрлері тақырыбында бір-бірлерінің пікірлерін тыңдап, ортақ шешімге келіп постер қорғайды.

Топтық бағалау.

Сұрақтар қойып жауап береді.

Лейкоциттер туралы оқушылар пікірлерін айтады.

Әр топ өздері орындаған жұмыстарын қорғайды, топтар бір бірін бағалайды.

Тиянақты жұмыс істеуді үйренді. Сұрақтарға дұрыс жауап береді. Терең ойлау қорларын байытты.

Бағаланды.

Плакат, маркер, суреттер, оқулық, жұмыс дәптері.

5 минут

ІІІ. Қорытынды

Қорытындылау.

Қорытындылауға арналған ауызша тапсырмалар беру, оларға жауап беру, дұрыс орындалғанын қадағалау.

Бағалау, мадақтау.

Алған білімдерін қолдана отырып тапсырманы орындайды.

Тақырыпты толығымен түсінеді, жаңа білімдерін қалыптастырады.

Бағаланды.

А4 формат, бағалау парағы, стикерлер. Оқулық 8-сынып

3 минут

Рефлексия жасау

2 минут

Үйге тапсырма беру



© 2010-2022