Сабақ жоспары қазақ тілінен тақырыбы: Дос. Атау септік (6 сынып)

Раздел Другое
Класс 6 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сыныбы: 6

Күні:

Мұғалім: Хасанова С.М

Сабақтың тақырыбы

Дос. Атау септік

Мақсаты

Оқушыларға дос, достық туралы әңгімелей отырып, олардың достық туралы ұғымын, түсінігін кеңейту. Оқушылардың достық сезімдерін нығайту, өзара сыйластық қарым - қатынастарын дамыту. Достықты қадірлеуге, достарын сыйлауға тәрбиелеу.

Күтілетін нәтижелер

  • досы туралы айтады;

  • досының сырт келбеті мен мінезіне сипаттама береді;

Керекті жабдықтар

постер, түрлі-түсті қағаздар, маркерлер, тапсырмалар

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері және тапсырма түрлері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Психологиялық дайындық

3 мин

«Жүрек жылуы» тренингін ұйымдастыру

Психологиялық орта құру арқылы, оқушылардың көңіл-күйі көтеріледі. Оқушылар шеңберге тұрып бір-біріне жақсы тілектер айтады.

қолпаштау


Топқа бөлу

2 мин

Үш оқушы тақтаға шақыру..

Ұйымшылдық, ынтымақтастық

Үш оқушы өздеріне оқушыларды таңдай отыра топ құрады.

қолпаштау

Үй тапсырмасын тексеру.

3 мин

Жалғастыр ойыны арқылы үй тапсырмасын тексеру.

Менің әжем....................

Менің әкем..........................

Менің .............бар,..............жоқ

қолпаштау

Кіріспе.

Сабақтың мақсатымен таныстыру.

5 мин

Компьютерден достар туралы суреттер көрсету арқылы миға шабуыл жасау.

Сұрақтарға жауап беру:

  1. Сенің досың бар ма?

  2. Оның аты кім?

  3. Ол неше жаста?

  4. Ол нешінші сыныпта оқиды?

  5. Ол қандай дос?

  6. Ол нені жақсы көреді?

Оқушылар бар назарын суреттерге аударып, сабақтың тақырыбына болжау жасайды.

Оқушылар сұрақтарға жауап берді.

қолдау

Негізгі бөлім 15 мин



Топтық жұмыс:

1-тапсырма. Үлгі бойынша сөз тіркесін, сөйлем құрастыру.

2-тапсырма. Мәтінмен жұмыс.

1топ.Сұрақтарға жауап береді

2-топ: Мәтінді аударады

3-топ: Мәтіннің негізгі ойын айтады.

Оқушылар топ ішінде сөз тіркесін, 2 сөйлем құрастырып жазады.

Үш оқушы ортаға шығып роль бойынша оқиды.

Топ берілген сұрақтарға жауап берді.

3 сұрақ

Топ сөздіктің көмегімен мәтінді аударады. 3 сөз тіркесіне аудармасын сұрап өту: адал дос, досы көп, дос табу қиын.

Топ мәтіннің мазмұнын айтады. 3 сөйлемнен тұратын мәтін мазмұнын айту.


Бағалау парағы

Бағалау парағы


Сергіту кезеңі

Би билеу

Оқушылар қимылдап билейді.


Бекіту10 мин


Атау септікті қайталау.

ЕРЕЖЕНІ еске түсіру сурет арқылы қайталау. КІМ? НЕ?

Тақырыпты қорытындылай келе ПОСТЕРмен жұмыс


Тапсырманы орындайды : Кім? Не? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді бөліп жазу.


Оқушылар постерге дос туралы мәтін құрастырады.

өзара бағалау


Критерй бойынша бағалау.

Постер көркемдігі-2 б

Мәтін құру(6 сөйлем)-5 б

Қорғау( 3 спикер) 3 ұпай


Үй жұмысы 3 мин

«Менің досым қандай?»тақырыбына эссе жазу.

Күнделіктеріне жазып алады.


Бағалау жұмысы

Бағалау парақтары бойынша суммативті баға қою.

Топ басшылары өз топ мүшелерін бағалайды.


РЕФЛЕКСИЯ

Балалар, бүгінгі сабақ ұнады ма? Не ұнамады? Өз ойларыңда стикерге жазып, мына суреттердің тұсына іліп қойыңдар.

Ара: бәрі түсінікті, маған ұнады.

Автомобиль: маған ұнады, бірақ сұрағым бар.

Тасбақа: маған ұнаған жоқ, түсініксіз

Өздері таңдап алған суреттің астына стикерлерін жабыстырады













© 2010-2022