Қысқа мерзімді жоспар 8 класс

Сабақтағы іс-әрекет Сабақ басында ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін «Мен сізді .... таныстырғым келеді» атты психологиялық тренинг жүргізіледі. Топқа бөлу. Бастауыштың құрамына қарай 3 топқа бөлу (дара, күрделі, үйірлі). Үй тапсырмасы. "Сәйкестендіу" тесті. "ЖИГСО" әдісі. Оқушылар оқулықпен жұмыс жасау арқылы, ережені оқып 3 топ бір-біріне түсіндіреді."Ирек" стратегиясы. Интербелсенді тақтамен жұмыс. Жұптық талқылау. Оқулықпен жұмыс. 37-жатығу"Білемін", "Білгім келеді", "Білдім...
Раздел Другое
Класс 8 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі Кемалова Айгуль Сагинаевна

Күні:

Пәні: қазақ тілі

Класы: 8 "Ә"

Тақырыбы

Тұрлаулы мүшелер. Бастауыш: дара, күрделі, үйірлі

Мақсаты

Тұрлаулы мүшелер сөйлем құрауға қатысатын, сұраққа жауап беретін және сөйлемдегі басқа сөздермен байланысатын мағыналы сөздер екендігін таныту, сыни тұрғыда ойлай білуге үйрету, топта жұмыс жасауға дағдыландыру

Күтілетін нәтиже

Тақырып бойынша толық, тиімді ақпараттарды меңгереді, ақпаратты қабылдайды, талдайды,

тұжырым жасайды, сыни ойлауға үйренеді

Уақыты

Сабақтағы іс-әрекет

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе бөлімі

5минут

Сабақ басында ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін «Мен сізді .... таныстырғым келеді» атты психологиялық тренинг жүргізіледі.

Топқа бөлу. Бастауыштың құрамына қарай 3 топқа бөлу (дара, күрделі, үйірлі).

Кеспе парақшалар

Жаңа материалдардың 5 минут

таныстырылымы

10 минут



9 минут

7 минут

6 минут

Үй тапсырмасы.

"Сәйкестендіу" тесті.

"ЖИГСО" әдісі. Оқушылар оқулықпен жұмыс жасау арқылы, ережені оқып 3 топ бір-біріне түсіндіреді.

"Ирек" стратегиясы. Интербелсенді тақтамен жұмыс.

Жұптық талқылау.

Оқулықпен жұмыс. 37-жатығу

"Білемін", "Білгім келеді", "Білдім". АКТ-ны пайдалану.

Топ басшыларының бағалау әдісі

"Үш шапалақ" арқылы бағалау әдісі

"Бас бармақ" бағалау әдісі

"Екі жұлдыз, бір тілек" арқылы бағалау әдісі

"Смайликтер" арқылы бағалау

С. Аманжолов,

А. Аманжолов,

Г. Қосымова. Қазақ тілі,

8-класс.

-Алматы: Мектеп, 2008ж.

Сын тұрғысынан ойлау білім үрдісінде (оқу-әдістемелік құрал, 2012ж.)

С.Исаев. Қазақ тілі. Оқу құралы. -Алматы: "Өнер" баспасы, 2007ж.

Плакат, маркер, суреттер топта-масы(техникалық құралдар, ға-рышкерлер, "Астана-бас қала"), дидактикалық материалдар, тақта, тест, интербелсенді тақта

Үйге тапсырма

3 минут

Тұрлаулы мүшелер. Бастауыш: дара, күрделі, үйірлі. 36-жаттығу



Не сәтті өтті?



Не сәтсіз өтті?



Нені дамыта аласыз?



Нені өзгерткіңіз келеді?













Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі Кемалова Айгуль Сагинаевна

Күні:

Пәні: қазақ тілі

Класы: 6 "Ә"

Тақырыбы

Дара және күрделі сан есімдер

Мақсаты

Дара және күрделі сан есімдердің жасалу жолдарын меңгерте отырып, сыни тұрғыдан ойлау қабілет-терін дамыту, өзіндік пікірлерін ортаға салуға, талдай білу дағдыларын қалыптастыру

Күтілетін нәтиже

Оқушылар тақырыпты толық меңгереді; өз ойларын мысал келтіре отырып, кластастарына еркін жеткізе біледі; топтар арасында қарым-қатынастары қалыптасады; ойлаудың жоғарғы деңгейіне ұмтыла отырып, өз қабілеттерін дамыта алады; ақпараттық-коммуникациялық технологиялар бойынша ақпаратты саралай білуге үйренеді; өзін-өзі бағалай алады

Уақыты

Сабақтағы іс-әрекет

Бағалау

Ресурстар


Кіріспе бөлімі 3 минут



3 минут

Психологиялық тренинг "Шаттық шеңбері"

Кәне, достар, тұрайық.

Шеңберімізді құрайық.

Жақсы-жақсы тілектер

Бір-бірімізге сыйлайық!

Топқа бөлу.

Топқа бөлген кезде оқушылар 1,2,3 деп санайды. 1-лер бірінші топ, 2-лер екінші топ, 3-тер үшінші топ болып топтарға бөлінеді.

Сандар жазылған парақшалар

Жаңа материалдардың таныстырылымы 5 минут

10 минут



10 минут

2 минут

9 минут

Үй тапсырмасы.

Сәйкестендіру тесті

"Миға шабуыл" әдісі бойынша жаңа сабақты меңгерту. Төмен және жоғары дәрежелі сұрақтар қою.

"Топтастыру" әдісі. Қызығушылығын ояту. (Суретпен жұмыс)

Сергіту сәті. "Қәне, билейік"

"Қос жазба күнделігі" стратегиясы. Интербелсенді тақтамен жұмыс

Топ басшыларының бағалау әдісі

"Үш шапалақ" әдісі арқылы бағалау әдісі

"Екі жұлдыз, бір тілек" арқылы бағалау әдісі

Жиынтық бағалау әдісі

"Смайликтер" арқылы бағалау әдісі

Интербелсенді тақта, плакат, маркер, стикер, оқулық, дидактикалық материалдар.

Үйге тапсырма 3 минут

Үйге тапсырма. Эссе жазу. "Қарттарым-асыл қазынам"


Не сәтті өтті?



Не сәтсіз өтті?



Нені дамыта аласыз?



Нені өзгерткіңіз келеді?





Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі Кемалова Айгуль Сагинаевна

Күні:

Пәні: қазақ тілі

Класы:

Тақырыбы

Баяндауыш. Дара, күрделі, үйірлі баяндауыш

Мақсаты

Баяндауыштың құрамына қарай түрлерін ұғындыра отырып, өз бетімен ойлау қабілеттерін арттыру, өз білімін тексеріп, бағалауға дағдыландыру, өз ойын нақты жеткізе білуге үйрету

Күтілетін нәтиже

Оқушылар тақырыпты толық меңгереді, өз ойларын толығымен, мысалдар келтіре отырып жеткізе алады, бір-бірін тыңдай отырып, сұрақтар қоя алады, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар бойынша ақпаратты еруін қолдана алады; өзін-өзі критерий бойынша бағалай білуге дағдыланады. Бірлесе ойлау қалыптасады, өзін-өзі реттеу қабілеті артады, ұжымда жұмыс істей алады

Уақыты

Сабақтағы іс-әрекет

Бағалау

Ресурстар


Кіріспе бөлімі

5 минут

Таныстыру тренингі жүргізіледі. Оқушылар шеңбер құрып (сағат тілі бойынша) әр оқушы өз есімінің бірінші әріпі бойынша мінезінің бір қасиетін айтып, келесі оқушы бірінші оқушының атын, қасиетін, қайталай отырып, өзінің есімімен қасиетін қоса айтады.

Мысалы: Айнұр-ақылды, Талғат-төзімді

Оқушыларды түстер арқылы үш топқа бөлу.





Түрлі-түсті стикерлер

Жаңа материалдардың 5 минут

таныстырылымы

10 минут

9 минут

6 минут

2 минут

5 минут

Эссені топта оқу, талқылау

"Біреуі үйде, үшеуі қонақта" әдісімен жаңа сабақты меңгерту

Оқулықпен жұмыс. 39-жаттығу. "INSERT" стратегиясы

"Конверттегі сұрақ". Конверттегі берілген сөздерді сөйлем мүшесіне талдау

Сергіту сәті. "Жануарлармен сергіту сәті".

"Венн" диаграммасы арқылы сабақты қорытындылау

"Бас бармақ" әдісі арқылы бағалау

Топ басшысының бағалауы

"Бес саусақ" әдісі арқылы бағалау

Жиынтық бағалау әдісі



"Смайликтер" арқылы бағалау әдісі

С. Аманжолов,

А. Аманжолов,

Г. Қосымова. Қазақ тілі: Жалпы білім беретін мектептің 8-сы-ныбына арналған оқулық.

-Алматы: Мектеп, 2008ж.

Сын тұрғысынан ойлау білім үрдісінде (оқу-әдістемелік құрал, 2012ж.)

С.Исаев. Қазақ тілі. Оқу құралы. -Алматы: "Өнер" баспасы, 2007ж.

А-3 форматты қағаз, маркерлер, стикерлер, конверт

Үйге тапсырма 3 минут


Не сәтті өтті?



Не сәтсіз өтті?



Нені дамыта аласыз?



Нені өзгерткіңіз келеді?





Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі Кемалова Айгуль Сагинаевна

Күні:

Пәні: қазақ тілі

Класы: 8 "Ә"

Тақырыбы

Баяндауыш болатын сөз таптары

Мақсаты

Баяндауыш болатын сөз таптарын меңгерте отырып, топтық-ұжымдық жұмысқа дағдыландыру, өзінің, өзгенің жұмыстарына сыни тұрғыдан қарай білу, ойлау қабілеттерін дамыту

Күтілетін нәтиже

Оқушылар кездейсоқ оқиғалардың түрлерін ажырата алады, өз ойларын толығымен, мысалдар келтіре отырып жеткізе алады, бір-бірін тыңдай отырып, сұрақтар қоя алады;ойлау логикасы дамиды; бірлесе ойлау дағдысы қалыптасады,өзін-өзі реттеу қабілеті артады, ұжымда жұмыс істей алады; АКТ тиімді түрде пайдалана алады; сыни тұрғыдын ойлауға үйренеді

Уақыты

Сабақтағы іс-әрекет

Бағалау

Ресурстар


Кіріспе бөлімі

5 минут

"Ақ тілек" психологиялық тренингі. Тренингтің мақсаты: түрлі-түсті стикерлерге әр түрлі сөздер жазылады және топтағы оқушыларға таратылып беріледі. Мысалы: қалам, кітап, айна, дәптер т.б. Оқушы өзінің оң жағындағы әріптесіне стикердегі сөзді қатыстырып, тілек айтады

Топқа бөлу. Ережелер жазылған қиындылар бойынша топқа бөлу


Жаңа материалдардың 5 минут

таныстырылымы

11 минут

10 минут

6 минут

5 минут

Үй тапсырмасын тексеру.

Жұптық жұмыс.

Жаңа сабақ. "Куббизм" стратегиясы бойынша

"Тірек сөздер" стратегиясы. Мәтін құрау.

Жаңа сабақты "Атыспақ" сұрақтар арқылы бекіту.

"Еркін жазу" стратегиясы

"Жиынтық" бағалау

"Үш шапалақ" бағалау

Топ басшысының бағалауы

Өзін-өзі бағалау

"Бағдаршам" арқылы бағалау

С. Аманжолов,

А. Аманжолов,

Г. Қосымова. Қазақ тілі: Жалпы білім беретін мектептің 8-сы-ныбына арналған оқулық.

-Алматы: Мектеп, 2008ж.

Сын тұрғысынан ойлау білім үрдісінде (оқу-әдістемелік құрал, 2012ж.)

С.Исаев Қазақ тілі. Оқу құралы.

-Алматы: "Өнер" баспасы, 2007ж.

А-3 форматты қағаз, маркерлер, стикерлер, кеспе қағаздар.

Үйге тапсырма 3 минут

Үйге тапсырма. Ой-толғаныс стратегиясы. Менің сүйікті ісім



Не сәтті өтті?



Не сәтсіз өтті?



Нені дамыта аласыз?



Нені өзгерткіңіз келеді?





© 2010-2022