- Преподавателю
- Другое
- Конспект занятия Сказочная архитектура
Конспект занятия Сказочная архитектура
Раздел | Другое |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Андриенко Т.П. |
Дата | 17.04.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
ТЕМА: « Казкова архітерктура »
МЕТА : удосконалювати вміння складати нескладні вироби з конструктора «Лего » за задумом.
Закріпити уявлення про основні складові частини будинку, їх призначення, послідовність та спосіб побудови.
Ввести початкові елементарні поняття : що таке архітектура, архітектори на прикладі казкових будиночків.
Розвивати дрібну моторику рук, мислення, творчу уяву, фантазію, мовлення, поповнити словник.
Виховувати самостійність, наполегливість, почуття доброти, бажання прийти на допомогу.
СЛОВНИК : архітектура, архітектори, новосілля, дах, будівельники.
МАТЕРІАЛ ДО ЗАНЯТТЯ : ілюстрації з зображенням казкових будинків, набір деталей конструктора « Лего », фігурки героїв казки « Рукавичка ».
ХУДОЖНЄ СЛОВО : прислів'я « Мій дім - моя фортеця ».
ХІД ЗАНЯТТЯ
- Діти, погляньте, герої якої казки завітали до нас? ( « Рукавичка »). Чому ця казка так називається ?
- Хто першим поселився у рукавичці ? ( мишка - шкряботушка).
- Хто прийшов другим ? ( жабка - скрекотушка ).
- Хто був третім ? ( зайчик - побігайчик ).
- Який герой оселився там четвертим ? ( лисичка - сестричка )
-А наступний ? ( вовчик - братик ).
-А хто останнім зайшов у рукавичку ? ( ведмідь ).
- Скільки всього звірят знайшли собі дім у рукавичці ? ( багато ).
-А чи зручно було їм у рукавичці ? Чому ?( ні, їм було тісно ).
- Діти, давайте поміркуємо, пофантазуємо, як би ми могли змінити казку і допомогти героям, щоб їм було зручно, не тісно. ( думки дітей ).
- Давайте побудуємо будиночки кожному із звірят. Але спочатку пригадаємо, які будиночки були у героїв відомих вам казок ?
- Відберіть серед ілюстрацій такі будиночки і скажіть, кому вони належать, з чого зроблені ? ( діти знаходять і пояснюють).
Наприклад :
1)Це - будинок поросятка Ніф - Ніфа з казки « Троє поросят ». Він зроблений із соломи ( солом'яний ) - не міцний.
2)Це будиночок поросяти Нуф - Нуфа. Зроблений з гілок, листя. Що можна сказати про цей будинок ?( гарний, але теж не міцний ).
3)Це - Наф - Нафа. Він зроблений з каменя ( кам'яний ). Чи подобається цей будинок ? Чому ?
4)А чий це ? З якої казки ? ( зайчиків - лубовий, лисички - льодовий) Чий кращий, надійніший ? Чому ?
5)А як можна назвати цей розкішний будинок ? ( палац Снігової королеви). З чого він зроблений ? Чи подобається ? А чи хотіли б жити в такому палаці?
6)А це що за гарний будинок ? ( теремок ). З чого побудований ? (дерев'яний).Хто жив у ньому ?
- Ось ми розглянули ці казкові будиночки. А чи однакові вони ? Чим відрізняються ?
- Діти, коли будинки такі різні, не схожі один на одного, говорять, що у них різна архітектура. Їх придумують люди - архітектори( пояснення, хто такі архітектори). А хто будує ? ( будівельники ).
-А у нас з вами будиночки казкові, тому можна сказати, що у них різна казкова архітектура. А сьогодні ви будете маленькими архітекторами і будівельниками.
-З яких основних частин складається будинок ?( діти викладають і коментують). З чого починають : фундамент - стіни - дах - вікна - двері. Для чого дах …?
- Ми будемо працювати з конструктором « Лего ». він цікавий, його деталі легко і міцно кріпляться між собою, « Лего » дає можливість фантазувати.
- Сідайте, роздивіться свій будівельний матеріал, які деталі. Будемо починати.
Гімнастика для пальчиків
Наші пальчики завзяті зараз будуть працювати,
треба збудувати дім, будуть в нім :
підлога, стіни, вікна, двері, буде дах
і звірята так зрадіють, що всі разом скажуть ах !
Самостійна робота
- Несіть свої будиночки на лісову галявину і запрошуйте звірят на новосілля.
Можна вказати на розміри ( кому найменший, а кому найбільший ). Хто кому подарує свій будиночок ?
Підсумок
- Ну ось тепер кожен з героїв має свій затишний будиночок. Адже це так важливо мати своє житло. І хочеться всім, щоб воно було міцним, надійним і затишним.
У народі кажуть : « Мій дім - моя фортеця ».