5 сынып Дүние қалай етсең табылады? Ы. Алтынсарин сабақ жоспары

Пән: қазақ әдебиетіСынып: 5Күні: Сабақтың тақырыбы «Дүние қалай етсең табылады?» (Ы.Алтынсарин)Мақсаты: Білімділік: шығарманың мазмұнын меңгерту; Дамытушылық: шығарманың негізгі ойын анықтату арқылы өзіндік тұжырымын қалыптастыру, ақыл-ойын дамыту;Тәрбиелік: шығарманы талдау арқылы еңбексүйгіштікке баулу; Түрі: Жаңа білімді меңгерту сабағыӘдісі: Талдау, жинақтауСабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі.Оқушыларды түгендеу, кезекшілікті тапсыру;Психологиялық дайындық. 2.Үй тапсырмасын тексеру.М. Өте...
Раздел Другое
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пән: қазақ әдебиеті

Сынып: 5

Күні:

Сабақтың тақырыбы «Дүние қалай етсең табылады?» (Ы.Алтынсарин)

Мақсаты:

Білімділік: шығарманың мазмұнын меңгерту;

Дамытушылық: шығарманың негізгі ойын анықтату арқылы өзіндік тұжырымын қалыптастыру, ақыл-ойын дамыту;

Тәрбиелік: шығарманы талдау арқылы еңбексүйгіштікке баулу;

Түрі: Жаңа білімді меңгерту сабағы

Әдісі: Талдау, жинақтау

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды түгендеу, кезекшілікті тапсыру;

Психологиялық дайындық.

2.Үй тапсырмасын тексеру.

М. Өтемісұлы кім?

Салыстыру.


Махамбет

Исатай



Махамбеттің шығармалырының тақырыбы неде?

«Қызғыш құс» өлеңі қай кезде жазылған, кімге арналды?

Жаңа сабақ.

Оқушылар, өткен сабақта балалар әдебиетінің қалаушысы қандай ақынның өмірімен таныстық?

Ыбырай Алтынсариннің қандай әңгімелерін білесіңдер?

Қызығушылықты ояту

«Бақыт деген немене?» (эссе)

Мағынаны тану. Оқулықпен жұмыс.

«Дүние қалай етсең табылады?» (әңгіме)

Мазмұнымен жұмыс. Топпен ұйымдастыру.

Кубизм

І топ

Жоспарлау

(Әнгімеге мазмұндық жоспар құру)

ІІ топ

Мінездеу

(Кейіпкерлерге мінездеме)

ІІІ топ

Салыстыру

(Ы.Алтынсариннің өзге әңгімесімен салыстыру)

Ой толғаныс.

5 жолды тұжырым

1 зат есім

2 сын есім

3 етістік

4 сөзді сөйлем

5 синоним

Қорытындылау.

Ойтүйін.

«Бақыт көзі - еңбекте» өзара пікіралмасу. Оқушылардың өзіндік пікірін анықтау.

Бағалау.

Топтық бағалау жүйесін жүргізу. Күнделіктеріне бағаларын қою.

Үй тапсырмасы.

Ыбырай алтынсарин әңгімелері бойынша семантикалық кестені толтыру.


Семантикалық карта


Әңгімелері

Тәрбие

Еңбек

Ізгілік

Талапкерлік



















© 2010-2022