Коучинг Сабақта оқыту және оқудағы жаңа әдіс - тәсілдерді қолдану тиімділігі

Раздел Другое
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Алматы облысы, Ақсу ауданы

Қ. Терібаев атындағы орта мектебінің физика және информатика пәнінің

І деңгейлі мұғалімі Ербатырова Айжан Жұмабайқызы

Аудандық тамыз маслихатында өткізген

"Естігенімді ұмытып қаламын, көргенімді

есімде сақтаймын, істегенімді түсінемін"

КонфуцийКОУЧИНГ СЕССИЯСЫ


Өткізген күні:17.08.2015ж

Сабақ тақырыбы:

Сабақта оқыту және оқудағы жаңа әдіс - тәсілдерді қолдану тиімділігі

Мақсат:

Оқыту және оқудағы жаңа әдіс тәсілдерімен таныстыру. Мұғалімдердің сын тұрғысынан ойлауын, білім мен таным деңгейінің өсуіне әсер ететін диалогтің маңыздылығын түсіндіру.

Сілтеме:

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық 98-102 бет

Оқу нәтижесі:

Коучинг барысында мұғалімдер топқа бөлу тәсілін, сын тұрғысынан ойлауын, танымын дамытудың оңтайлы тәсіл екенін түсінеді.

Негізгі идеялар:

Жаңа әдіс - тәсілдер сабақта оқушылардың қызығушылығын арттырумен қатар, олардың білім деңгейінің өсуіне үлес қосады. Оқыту моделі оқушы диалог құру нәтижесінде білім алады.

Сабақта қолданылатын материалдар:

Интербелсенді тақта, бейнероликтер,

флипчарт, маркер, А4 парақтары

Оқыту әдістері:

Диалог, «Робот - мұғалім», «Бәрі сенің қолында» стратегиялары.

Дереккөздері:

Мұғалімге арналған нұсқаулық, 98-102бет. Бірінші (ілгері) деңгей. үшнші басылым. (2014) Астана «Назарбаев зияткерлік мектебі» ДББҰ

А. Қ. Әлімов «Интербелсенді әдістемені ЖОО-да қолдану мәселелері» оқу құралы (2013) Алматы

Тапсырмалар:

Таныстырылым мен бейнежазбаны көрсетіп жағдаяттық диалог құрастыру, тиімді сұрақ қою арқылы әңгімелесушіні дилогтің үш түрінің біреуіне тарту.





Сабақ барысындағы коуч пен мұғалімдердің іс-әрекеті:


І. Жағымды психологиялық ахуал туғызу


(5 мин)

Коучтың іс-әрекеті

Амандасу, жағымды психологиялық ахуалды қалыптастыру мақсатында мұғалімдер арасында «Шаттық шеңберге» тұрып, «Тәтті тілектер» ойынымен ұжымды танысу жақсы сөздер айтуды «Отшашу» ұйымдастыру.

Мұғалімдердің іс-әрекеті

Сергіту сәтін орындайды, жақсы көңіл-күймен сабаққа ынталанады.

(3 мин)


(5 мин)

Топқа бөлінуді ұйымдастыру:

Түрлі - түсті стикер алу арқылы үш топқа бөлу

Топ ережелерін құрастыру

Тақырыты ашу барысында «Адасқан сөздер» арқылы

Сессияға қатысушы мұғалімдер кәмпиттің атаулары арқылы үш топқа бөлініп, орындарына жайғасады.

Топ ережелерін шығарады, А4 парағына жазады.

Мұғалімдер тақырыпты ашады. 1 минут сөйлейді.

II. Постер қорғау


(6 мин)


1. Мұғалімдерге флипчарт қорғау үшін тапсырма

- І топ-Белсенді сынып дегеніміз не?

-ІІ топ - белсенді емес сынып

-ІІІ топ «Топтағы оқушылар рөлдері»

Мұғалімдер постерге салып, қорғайды.



  1. «Робот - мұғалім» бейнежазбасын көрсету

(10 мин)


- Бұл бейнежазбадан қандай әсер алдыңыздар? Не себепті?

Бейнежазбаларды көреді, бағалау қай түрі екенін анықтап, ойларын дәлелдейді.

ІV. Сергіту сәті

«Биші бобер»

(3 мин)


бейнежазбаны қосады, қатысушылармен бірге қимылдайды.

Бейнежазбаны көріп, буындарын қозғалтады, демалады.

V. Қорытындылау

«Талқылау тәсіл-дерінің жинағы» бойынша интерак-тивті тақтадан көрсеті(5 мин)

Мұғалімдер тыңдайды көреді түсінеді

VІII. Рефлексия

«бас бармақ»


(5 мин)

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін кері байланысты «Бас бармақ» парақтарын таратып ұйымдастырады.

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын «Бас бармақ» парағына алақанын салып, әр саусаққа пікір, көзқарасыңызды жазып тапсырады.

Уақыты: 30 минут

Коучинг сессиясынан көрініс

17.08.2015ж


Коучинг Сабақта оқыту және оқудағы жаңа әдіс - тәсілдерді қолдану тиімділігі


Коучинг Сабақта оқыту және оқудағы жаңа әдіс - тәсілдерді қолдану тиімділігі


Коучинг Сабақта оқыту және оқудағы жаңа әдіс - тәсілдерді қолдану тиімділігі











Коучинг Сабақта оқыту және оқудағы жаңа әдіс - тәсілдерді қолдану тиімділігі



Коучинг Сабақта оқыту және оқудағы жаңа әдіс - тәсілдерді қолдану тиімділігі


Коучинг Сабақта оқыту және оқудағы жаңа әдіс - тәсілдерді қолдану тиімділігі

© 2010-2022