Оқу үрдісінде оқыту үшін бағалау коучинг жоспары

Раздел Другое
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тулегенова Кульмира Сагимбековна

Коучинг тақырыбы:


Оқу үдеріснде оқыту үшін бағалау.

Сілтеме:

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық. Формативное оценивание на уроках математики. Методы рефлексий.

wmn «Көңілді күн»

Мақсаты:

Мұғалімдер оқу үдерісінде өзін-өзі бағалау және өзара бағалау әдістемесін меңгереді.

Түйінді идеялар:

Бағалау. Сыныптағы бағалау бұл баланың дамуы, оқуы және ынтасы, сонымен қатар өзін- өзі бағалауы, өзін- өзі реттеуі.

Нәтиже:

1. Қалыптастырушы бағалау туралы түсінік қалыптасады;

2. Қалыптастырушы бағалау әдістерін үйренеді.

3. Қалыптастырушы бағалауды өз іс- тәжірибесіне енгізуге бағыт-бағдар алады.


Сабақта қолданылатын материалдар:

Интерактивті тақта, флипчарт, маркер, қалам, А- 4 түсті парақтар ына жазылған сөздер, бейнефильмдер.


Оқыту әдістері:

АКТ, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету 1.

2. Жұппен жұмыс

4. Топтық жұмыс


Коучтың іс-әрекеті

Мұғалімдердің іс-әрекеттері

Бағалау


Тақырыпқа кіріспе.

(2 мин)

Тақырыппен таныстыру



Сергіту

  1. минут)

Мақсат қою

(3 мин)

«Көрші бейнесі» тренингін ұйымдастыру. Екі сын есім айту.

Сіздер не істедіңіздер?

Ендеше біздің сабағымыздың тақырыбы.

Топқа бөлу.

wmn "Көңілді күн»

Сабақ мақсатын анықтау.

Мақсат қою жөнінде айта кету


Көршілерін бір-бірін сипаттап береді.

Сұраққа жауап беріп өз ойларын айтады

Жеміс түрлері арқылы

топтарға бөлінеді.

Музыка ырғағына билеу

Тақырып айтылған соң қатысушы топ мұғалімдердің алдына постер таратылады, мұғалімдер постерге сабақ мақсатын айқындап жазады. Топта талданып, оқылады.


Өзара бағалау





2 жұлдыз 1 тілек


Ой қозғау.

(2 мин)













Презентация

"Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау"

(5 мин)





Өсімдіктің өсу процесі

(15 минут)





















Жапырақ суретін салу

(10 минут)

Коуч сұрақтары:

Бағалауды қалай түсінесіздер?

Сабақ барысында сіздер қандай бағалау түрлерін қолданасыздар?

Сіздердің бағалауларыңыздан кейін оқушылардың сабаққа ынтасы қандай?

Интерактивті тақтаны пайдаланып, "Оқыту үшін бағалау " туралы мәлімет беру.

Тұқымнан өсімдіктің өсу процесіне критерий құрғызу.

Критери арқылы постер қорғау немесе рөлдік ойын арқылы қорғауларын ұсыну.





Жапырақтар суретін салуды ұсыну.

Жапырақ салудың табыс

критерийін құрғызу


Әр топтан мұғалімдер өз ойларын айтады.



Презентация арқылы оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау түрлерін ажыратады. Қалыптастырушы бағалау туралы түсінеді

Критерий жалпы құрылады.

Әр топ бірлесіп картоптың өсу процесін постер қорғау немесе рөлдік ойын түрінде ашады. Тапсырма орындалып жатқанда бағдаршам түстерін жасыл- менде бәрі жақсы, сары- біраз түсінбей жатырмын, қызыл - маған көмек керек деп топтар өз ниеттерін білдіріп отырулары сұралады. Көтерілген түстерге орай жұмыс жасалады.

Жапырақ суреттерін салады.

Өзге екі адамды бағалап, өзін-өзі бағалайды

Ұтымды жауап бергендерді смайлингпен бағалау.

Қадағалау



Өзара бағалау

"Критерий бойынша бағалау" әдісі

топтар бір-бірін бағалайды. (стикерді қолдану) «Үздік бағдаршам» әдісі

Табыс критерийі бойынша өзге екі адамның пікірі арқылы өзін-өзі бағалау


Рефлексия

(5 мирут)

Коучингті қорытындылау


Мұғалімдер коучингтен алған ой қорытындыларын стикерлерге жазып, тақтаға іледі.

"Чемодан, еттартқыш, қоқыс шелегі " әдісі



© 2010-2022